Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #1

    Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    Скоро установих следния проблем:
    Не върви справка за наличност на новите карти с чип на ПИБ регистрирани в e-pay.
    От ПИБ по телефон и по е-мейл ми дадоха противоречива информация.
    По телефона любезен младеж ми обясни, че е предстоящо пускане на услугата, а по и-мейл ми отговориха, че за тези карти банката изисква специална авторизация и да съм ползвала интернет банкиране през техния сайт.
    Да, ама аз не искам интернет банкиране защото не ми е необходимо, доста е сложно, изисква пак посещение в банката където да обявиш сметките за плащане, а освен това се ползват и цифрови сертификати т.е. обвързваш се с компютър или си разнасяш сертификата в джоба.
    e-pay си ми харесва и си искам по този начин да си плащам сметките, но дали ПИБ ще отвори справки за наличност през е-рау?
    Някой страдал ли е като мене и знае ли нещо по въпроса?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    e-pay е новата сметка Оптима

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #3

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    e-pay е новата сметка Оптима
    Не е същото.
    В ерау аз решавам в кой момент да стане плащането, като преди това съм получила уведомление за чакащо задължение в пощенската ми кутия и като вляза в ерау също го виждам.
    Освен това не ходя в банката да подавам молби на хартия и да им диктувам сметките на БТК и НЕК и други, а си избирам търговци от екрана на ерау съвсем интелигентно. И не разбирам целия този шум около Оптима, имаш право на овърдрафт от 5 заплати, но ако там ти се превеждат заплатите, а ако не - трябва да вкараш в сметката 1 брутна заплата.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #4

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    С интернет банкирането , не е необходимо да даваш сметки. Просто превеждаш сумата лично , за което ти се отдържат 0.80 лв. Ходенето в банката е един път за оклоло 10 мин. работа. Интернет банкирането не е "трудна работа". ПИБ са въвели възможност за ползване при оторизация електронен подпис , а не някакъв сертификат на дискета , което е много по сигурно. Проблема на новите карти е ,че само на някои банкомати само можеш да смениш ПИН кода , а на някои въобще не работят. Тъпичко малко но какво да се прави , като изчтече картата нямаш избор.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    ПИБ са въвели възможност за ползване при оторизация електронен подпис , а не някакъв сертификат на дискета , което е много по сигурно.
    Много офтопик
    Ха. Ха. Ха.
    Да те светна че всъшност повода за задължителното въвеждане на електронният подпис бяха онея 50 хилки преди няколко седмици. И на 20 и кой си беше октомври БНБ казаха - всичкото активно електронно банкиране само с хардуерен електронен подпис. Много куул имайки предвид цената му.
    Повода ми за хиленето не е само това. Напоследък точно с това се занимавам и хм... комбинацията между великата думичка "електронно" дет много я обичат родните банки + понятието българска банка са несъвместими с понятието сигурност. Всъшност банките горедолу са си вързали гащите, ама за клиентите им, им дреме на дедовия.
    Фанта, ако си мислиш че това е най-гоелмият проблем на българските банки
    Всъшност той е почти решен - вече повече от половината визи и мастъркарди издадени в БГ са валидни и навън. Остава да убедим и другите освен пейпал, примерно амазон, да шипват до тук и ще сме направили първата стъпка по посока нормално отношение към парите тук.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #6

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    Е точно за плащане на 6-7 битови сметки на месец не ми се иска да давам 160 лв ли беше годишно за електронен подпис.
    Преди 3 години ПИБ зарибиха сума ти народ с техните дебитни карти и плащането в ерау, а сега кръц - сменяли си софтуера и не знам какви глупости.
    Няма логика да разрешаваш плащане с една карта а да не даваш да се чете картата за наличност, първото е по-силно от второто!
    Силно съм възмутена от ПИБ и техните неуредици с картите с чип, надявам се да са само организационни временни проблеми а не нова политика!

  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #7

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    Цитат Първоначално публикувано от alpha_beta
    Е точно за плащане на 6-7 битови сметки на месец не ми се иска да давам 160 лв ли беше годишно за електронен подпис.
    .......................
    Сумата за 1 година за физическо лице е около 20 лв.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #8

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    я ми покажи къде е 20 лева? ама не на промоция за първата година... и колко са разходите за четец + чип картата, щото никой неще да ти даде подписа на "дискета".

    едит: мнението не е флейм, аз наистина бих искал да знам къде за 20 лева мога да си осигуря банкирането.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    Предимствата на Оптима сметката
    става за плащане по интернет . Оптима е карта с чип , дебитна , и виртуална Виса карта

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    @alpha_beta не знам точно каква ти е картата... но имах подобен проблем, когато ми преиздадоха моята VISA International, почти никъде в интернет (освен Google и Amazon) не я приемаха. От картовият отдел повечето хората в ПИБ и представа си нямат, за какво става дума! Чак на третия път попаднах на човек, който явно беше в час и ми каза, че просто банковите кодове са нови и на някои места не ги приемат(хм.. а може и нещо друго да са направили, защото в момента нямам проблеми да плащам в интернет). Съвета ми е : звънни първо в E-PAY (хората там са явно добре платени и си разбират от работата, за разлика от банковите служители, да видиш първо дали те знаят нещо за проблема, и как може да се реши), след това говори с ПИБ - докато попаднеш на човек, който знае за какво става дума и ще ти решат проблема.. иначе сменяй банката.

  13. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #11

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    В e-pay при поискване за проверка на наличност с чип-карта на ПИБ се изписва следното : Първа инвестиционна банка временно не предоставя услугата "Справка наличност по карти".>
    За повече информация - тел. 0800 11 011 или на e-mail: cards@fibank.bg
    . Така че повредата не е в телевизора на e-pay!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #12

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    Да да многократно вече говорих с кой ли не и със служители от ерау и със служители от ПИБ и с такива от картовия им отдел и даже на място в офис на банката ходих и пак се обаждаха в картовия отдел. И по е-мейл си кореспондирахме.
    В крайна сметка ми се отговаря, че в момента си сменят софтуера, че банкоматите им вече не са в системата БОРИКА и че авторизацията на картите с чип е по-сложна и затова справката за наличност през ерау не върви. И не обещават че ще го оправят този проблем. А аз така и не разбирам логиката да можеш да плащаш с картата през ерау а да не можеш да я четеш!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #13

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    А защо всъщност държиш да останеш клиент на ПИБ? Или поне защо само на тях?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #14

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    Цитат Първоначално публикувано от alpha_beta
    че авторизацията на картите с чип е по-сложна и затова справката за наличност през ерау не върви. И не обещават че ще го оправят този проблем.[/u]
    Ще го оправят... много хора ползват е-pay .. продължавай да им досаждаш

  18. SAGE
    Guest
    #15

    Re: Новите карти с чип на ПИБ в e-pay

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    я ми покажи къде е 20 лева? ама не на промоция за първата година... и колко са разходите за четец + чип картата, щото никой неще да ти даде подписа на "дискета".

    едит: мнението не е флейм, аз наистина бих искал да знам къде за 20 лева мога да си осигуря банкирането.
    Чип картата+четеца+за 1 година "Удостоверение за универсален електронен подпис" ми струваха 40лв.

    Код:
    Продължаване периода на действие на Удостоверение за универсален електронен подпис:
    Типове удостоверения  Период Цена в лв Цена в лв. с ДДС 
    i-Notary Personal Q Sign  1 год.   15      18 
    i-Notary Company Q Sign  1 год.   37      44,40
    За повече информация прочети тук

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. новите паспорти
    От hristoslav2 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 22-04-10, 18:08
  2. Кои от новите HP Pavilion dv5
    От kocetoMR във форум Мобилни устройства
    Отговори: 32
    Последно: 10-11-08, 12:46
  3. Новите цени на БТК...
    От mitsy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 28-07-03, 18:06
  4. Новите видео карти на базата на GF FX
    От LUDIA във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 101
    Последно: 22-05-03, 23:40
  5. Новите правила на F1
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 51
    Последно: 12-04-03, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе