Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Терора от моторджиите без ауспуси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Терора от моторджиите без ауспуси

    Дайте ми съвет към каква организация да се обърна малко да въведат ред и да разкарат келешите-моторджии без ауспуси? Преди да съм извадил въздушната пушка и да стрелям от терасата на месо. Все още се въздържам да вляза в новините
    Но то си е повече от терор. По булеварда на който живея има доста посещавани заведения с маси навън и пишман-рокерчетата така гърмят с моторите, че включват алармите на колите през няколко пресечки. И то да си карат, ама не - в движение освобождават от скорост и въртят масура на поразия. И са се е качили на мотора не за да отидат някъде си, а да направят 10-тина тегела нагоре-надолу по булеварда за да ги забележат добре. Адски тъпо и досадно. Пак същото място е рай за свирещите с гумите, най-често голф-2 или други 20-годишни бракми. Често се чува такъв писък на гуми, че очакваш секунда след това да се чуе дрънчене на тенекии и счупени стъкла. Но не - просто пишлемето зад волана паркира пред кръчмата. Като си тръгва - пак го чуваш да свири с гуми при тръгване, за да изсвири при спиране на светофара 20 метра по-нататък.
    Това е така от години и май няма ни КАТ, ни полиция които поне малко да въведат ред.
    Няма ли там някакъв си закон, който да санкционира тези откачалки?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    добре дошъл в клуба!

    говорил съм с патрулки през деня на улицата, само дето не ми се изсмяха в лицето...

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    емиии за потегляне и спиране, няма закон, до колкото ми е известно.
    Спазваш ли пътните знаци и ограничения, можеш да потегляш, на задни гуми, ако искаш, също спирайки с влачещи следи след теб.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    @Black Adder
    еми провери, провери и ела после ми се обади, да видим.
    Повтарям, няма закон, които забранява рязкото спиране/потегляне.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @Black Adder
    еми провери, провери и ела после ми се обади, да видим.
    Повтарям, няма закон, които забранява рязкото спиране/потегляне.
    E, няма кой да забрани такова спиране и потегляне, защото може да се наложи от пътната ситуация. Но няма ли там нещо си за децибелите, някакви ограничения за шума?
    Ама тези пишлемета без ауспусите не мога да ги разбера. Вместо да се фукат с лъскав мотор, който мърка едва-едва като погалено коте - те трещят като на война. Приличат ми на циганите и виетнамците едно време, които се разкарваха по стъргалото с ВЕФ в ръка усилен до дупка и се надяват нежният пол да се възхити от това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @Black Adder
    еми провери, провери и ела после ми се обади, да видим.

    Опаа, отвори грешна клапа



    Nonsense, ако дойда - защо да се набутвам с обаждене
    А иначе по темата да продължим. Щото аз съм човек прост (така ми пише и на визитката) и не обичам да споря, особено със ЗАКОНА.
    Вий като по-умен, може да прочетете ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
    където на чист български език е написано:
    Чл. 5. (1) Всеки участник в движението по пътищата:
    1 ....
    2. (изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) с управляваното от него превозно средство да не
    затруднява другите участници в движението и живеещите в крайпътните имоти,
    като спазва действащите норми за шум и вредни емисии на отработени газове от моторното превозно средство, както и други норми и изисквания за опазване на околната среда;

    В допълнение, ако ти е малко, то провери и
    Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от
    2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни
    административни мерки:
    ал. 2. временно спиране от движение на моторно превозно средство:
    а) до отстраняване на неизправността, когато моторното превозно средство е технически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества в
    изгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му е изменена без съответното разрешение;

    А ето и бонус:
    Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:
    6. водач, който управлява моторно превозно средство с емисии на вредни вещества над установените норми или с неизправно шумозаглушително устройство;

    ------------
    В заключение - закони в България има, лошото е, че всички мислят, че са пожелателни, вкючително и тези, които трябва да следят за спазването им.
    За жалост, народонаселението не научено, че законите са писани за някакви извънземни, не за него. Което се подкрепя и от фактите, показвани в реалния живот - педерастче кънкьорче убива в нетрезво състояние 1-2 души, и получава 2 години условно, а аз ако крадна един шпеков салам, мога да лежа поне 6 месеца в затвора.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Румене да те уредя ли със скоби за бърз ремонт на цепнати транспортни ленти ? Жаргонното им име е паяци и са П образна форма и има само 6 бр остриета с триъгълна форма. Когато настане сублимния момент хвърляш 1 шепа със широк замах.

    Давам гаранция за спукани гуми . )

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Браво, @Black Adder!
    Значи закони си има, няма полицаи които да следят за тяхното спазване.
    Днес между другото гледах за незнам си кой път Умирай трудно 3. Та там ако си спомняте лошите отвлякоха вниманието на полицията и я пратиха за зелен хайвер на други места, за да могат сокойно да оберат трезор на Уолстрийт. Обаче добрите веднага усетиха че има нещо нередно, защото не се вижда никъде полицай. Ето значи нещо поучително за полицейското присъствие по улиците.
    Та ми е чудно как може в един от големите градове в страната ни, на един отосновните булеварди да не се вижда никога полицейско присъствие. Кьорав полицай не се е виждал от години, макар че РПУ-то е на същият булевард. Не знам как е по другите градове. Та нищо чудно, че откачалките на 2 и на 4 колела правят каквото си искат, без никакъв страх.

    @kris11, благодаря за предложението!
    Първо ще заснема с камера шоуто дето се вихри тук и ще го пратя до някоя и друга телевизия, с надежда да се поразмърдат нещата. Ако това не помогне - пробвам от твоето лекарство. Ако и то не помогне, очаквайте в новините нещо като "Неивестен извършител простреля резервоара на мотоциклетиста Х.У. по време на движение. Ве резултат на ескплозията бяха съборени на земята и пътуващите в близост до него още 5 мотоциклетиста...."

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #9

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Първо ще заснема с камера шоуто дето се вихри тук и ще го пратя до някоя и друга телевизия, с надежда да се поразмърдат нещата. Ако това не помогне - пробвам от твоето лекарство. Ако и то не помогне, очаквайте в новините нещо като "Неивестен извършител простреля резервоара на мотоциклетиста Х.У. по време на движение. Ве резултат на ескплозията бяха съборени на земята и пътуващите в близост до него още 5 мотоциклетиста...."
    ...и изведнъж се събуждаш от гърмежа на някое кавазаки с кюнец "REWUS"...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Добре де- когато ми се счупи ауспуха , и вдигах малко шум в повече , ме спряха катаджии и искаха да ми спират колата от движение.
    Казах им че гърнето ми е в багажника и съм се запътил към майсторите които са на околовръстното.
    Провериха естествено и ме пуснаха с уговорка че ако ме сбарат пак - лошо.
    Защо за еднио има закон, а за моторджиите - няма?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Добре де- когато ми се счупи ауспуха , и вдигах малко шум в повече , ме спряха катаджии и искаха да ми спират колата от движение.
    Казах им че гърнето ми е в багажника и съм се запътил към майсторите които са на околовръстното.
    Провериха естествено и ме пуснаха с уговорка че ако ме сбарат пак - лошо.
    Защо за еднио има закон, а за моторджиите - няма?
    Добре дошли в България...

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    ...фактите, показвани в реалния живот - педерастче кънкьорче убива в нетрезво състояние 1-2 души, и получава 2 години условно, а аз ако крадна един шпеков салам, мога да лежа поне 6 месеца в затвора.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Дайте ми съвет към каква организация да се обърна малко да въведат ред и да разкарат келешите-моторджии без ауспуси? Преди да съм извадил въздушната пушка и да стрелям от терасата на месо. Все още се въздържам да вляза в новините
    ........
    Има по-ефикасен начин:
    Вземаш 3-4 запалки от най-евтините и ги връзваш с тел в пакет. Издебваш удобен момент като си остави някъде мотора и с една пръчка му ги навираш дълбоко в ауспуха. При следващата серия от обиколки за овации, като му загрее хубаво ауспуха се чува едно "БАУ" и ауспуха му цъфва като майска роза.

  16. SAGE
    Guest
    #13

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    емиии за потегляне и спиране, няма закон, до колкото ми е известно.
    Спазваш ли пътните знаци и ограничения, можеш да потегляш, на задни гуми, ако искаш, също спирайки с влачещи следи след теб.
    За потеглянето може и да няма, но за спирането (намаляване на скоростта до 0 )
    "
    Чл. 24. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да намалява скоростта
    рязко, освен ако това е необходимо за предотвратяване на пътнотранспортно
    произшествие.
    "

  17. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #14

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Наистина само арменския поп е решението. Полицаите стачкуват, пият кафе и взимат рушвети. Тъпо е да не можеш да си чуеш телевизора заради някой "рокер".

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #15

    Re:Терора от моторджиите без ауспуси

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Има по-ефикасен начин:
    Вземаш 3-4 запалки от най-евтините и ги връзваш с тел в пакет. Издебваш удобен момент като си остави някъде мотора и с една пръчка му ги навираш дълбоко в ауспуха. При следващата серия от обиколки за овации, като му загрее хубаво ауспуха се чува едно "БАУ" и ауспуха му цъфва като майска роза.
    @Lupus, като ги гледам какви сачми ги бият тези "рокери" - нищо чудно цъфването на ауспуха само да ги зарадва и да се гордеят с ефекта. А за гърмежа - вместо БАУ, сигурно ще се чуе само леко пукане на фона на гърмежите на мотора.

    Големи идиоти - вчера гледах една групичка от 4-ма рокера как пристигат пред кръчмата. Тук уточнявам че тези пишлемета нямат нищо общо с образа на стилен рокер - мъжкар. Чуваха се далеч преди да се виждат, като през цялото време форсираха моторите. Май че в 90% от времето карат с натиснат съединител. А като спряха пред кръчмата - вместо да изгасят моторите и да слязат - те навиваха масурите поне още една минута на място. Страшен тътен. Ако са търсили внимание - постигнаха го. Заковаха цялата тълпа излязла на разходка в празника.
    Струва ми се, че вече и в една Румъния няма да върви това, но у нас е съвсем безнаказано.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 22-02-06, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе