Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    Само да припомня, телефона от който ми е позвъняно е "моя" , .....
    Как трябва да се разбира това? Обясни малко по-подробно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #17

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Имам функция "Caller ID", изписват се номерат аот където ме търсят, освен в случаите когато има активиран "clir".Та номера от който получих съобщението беше номера на моя телефон!

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,623
    #18

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    И на мен ми "звъня" Станишев в събота да ме агитира. Обаждането беше от скрит номер.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #19

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    Имам функция "Caller ID", изписват се номерат аот където ме търсят, освен в случаите когато има активиран "clir".Та номера от който получих съобщението беше номера на моя телефон!
    Ами при това положение нали загряваш кой плаща обаждането - ти. Искай си подробна разпечатка и специално за това обаждане, искай си подробно обяснение как така от твоя телефон си се обадил на същия и се е получил разговор.
    И искай недвусмислено да ти кажат кой точно плаща този разговор. Кой точно се е обадил и колко е платил за разговора.
    Понеже подозираш злоупотреба с телефона си и си прав да изискаш пълна информация.
    Мисля че ако се опиташ да позвъниш на собствения си номер трябва да ти дава заето...
    И въобще не им слушай обясненията - искай писмени обяснения със имена и подпис на длъжностно лице

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #20

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    А не си ли давате сметка защо точно вас избраха?

    http://dnes.dir.bg/2009/06/05/news4565082.html

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #21

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    @ hard

    Ето ти едно чисто техническо мнение, пък ти не си го уважавай колкото си щеш:
    Няма причина дадена цифрова централа (няма значение дали е за фиксирана или мобилна телефония, както и техноилогията й да има функционалност като описаната от теб: подмяна идентификатора на викащия с този на викания.
    Ако ти все пак се сещаш за такава - ми напиши я, да я пообсъдим!

    Тъй като всички такива обаждания са били от скрит номер, то според мен причината за изписването на твоя номер е в твоя апарат. За да провериш, позвъни си на фиксирания от скрит мобилен телефон и виж какво ще се изпише.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #22

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Потвърждавам на 100% писаното от emos.И при мен имаше период дето изписваше моя номер при повикване от аналогов телефон (тогава все още имаше такива) или от скрит номер,и се оказа от апарата.А иначе станишев и калфин звъняха от скрит номер.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    @ hard

    Ето ти едно чисто техническо мнение, пък ти не си го уважавай колкото си щеш:
    Няма причина дадена цифрова централа (няма значение дали е за фиксирана или мобилна телефония, както и техноилогията й да има функционалност като описаната от теб: подмяна идентификатора на викащия с този на викания.
    Ако ти все пак се сещаш за такава - ми напиши я, да я пообсъдим!

    Тъй като всички такива обаждания са били от скрит номер, то според мен причината за изписването на твоя номер е в твоя апарат. За да провериш, позвъни си на фиксирания от скрит мобилен телефон и виж какво ще се изпише.
    Потвърждавам също горното. И към него ще добавя, че през никаква централа, било то цифрова, аналогова или на мобилен оператор не можеш да избереш себе си. Това е конструктивно и софтуерно невъзможно. Направи опита, който ти препоръчва emos.
    На мен по-скоро друго ми е интересно:
    Това е записано съобщение. Дали записа се пуска "абонат по абонат" или централите имат неизвестна за простолюдието опция да набере списък от номера, да извърши повикването и при вдигане да им пуска записа? Така работеше преди 20г една система за оповестяване на военните, но по моя информация отдавна не действа. Възможно е обаче да има друга действаща такава за оповестяване при бедствия и аварии и ако се ползва тя за подобни цели си е истинско безобразие.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #24

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Прилича на добре организирана автоматична кампания с участието на БТК, СС просто няма технически средства да я реализира, имам информация от други градове със същата кампания ... аз лично не съм чувал досега БСП да разполага с колцентър(да не говорим за повече от един), а публикуваната по долу информация че са звънели и на хора с непубликувани номера говори само че БТК е участвала с вътрешни ресурси и е продавала лична информация ...

    Ето и още по темата:

    "Премиерът по телефона: Аз съм Станишев, гласувайте!
    Публикувана: Петък, 5-и Юни 2009, автор: 24 Часа; прочитания: 141; коментари: 0

    Гласа на премиера могат да чуят в телефона си подбрани избиратели днес. Сергей Станишев обаче ще се обади само на членове и симпатизанти на БСП, увериха от соццентралата. По-рано от колцентровете на червените звънели и на хора, които не им симпатизират и дори не са давали телефоните си за публикуване в указателя, оплакваха се потърпевши.

    Сега соцлидерът ще призове с 30-секунден запис да се гласува на евровота, защото от тези избори зависят много важни въпроси - от здравеопазването до образованието и защита на пенсиите. Да изпратим професионалисти, които ще защитават българските интереси по най-добрия начин, зове той и напомня номера на лявата бюлетина.

    Вчера с телефонно обръщение агитираше водачът на листата Ивайло Калфин.

    Жълти активисти пък пращат есемеси, оплакаха се добричлии пред “24 часа”. Хората получили съобщение на мобилните си телефони “Imam nuzhda ot vachata podkrepa, na vashite semeistva i priateli na evrovota v nedelya. Napravete go s buletina N 8. Tony Parvanova”. Възрастни добруджанци вече получили и обаждания по домашните телефони от БСП.

    Според гражданите обаче подобни подкани по-скоро имали обратен ефект. (24часа)"














  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #25

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Ако ви звънне пак Станишев, оплачете се

    Предизборните обаждания по телефона, които лидерът на БСП Сергей Станишев направи в навечерието на евровота, се оказаха незаконни. Комисията за защита на личните данни излезе със становище, че изпращането на послания до конкретни лица е политически директен маркетинг и за да се прилага, трябва да има изрично тяхно съгласие. Защитниците на личните данни призоваха гражданите да подават сигнали, ако политиците продължат да ги тормозят, тъй като имат законови права да не желаят това. Представете си, ако 20-те регистрирани за предстоящите национални избори партии започнат да звънят, какво ще стане, обясни Красимир Димитров от комисията. Той напомни, че разрешените по закон форми за агитация са чрез плакати, предизборни събрания, участия в телевизионни и радиодиспути.

    източник

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Пералнята ми пуска "кал" по прането
    От rumialex във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 17-10-14, 20:47
  2. Apple пуска "нещо голямо" на пазара за тази седмица
    От stenly във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-11, 22:31
  3. Спам + неразгадаем "превод" на БГ
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 11-08-08, 12:56
  4. Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 12:05
  5. Два номера в една СИМ-карта пуска "Глобул"
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 06-10-05, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе