Резултати от 1 до 15 от общо 15

Пералнята ми пуска "кал" по прането

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #1

    Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Изведнъж след 4-годишно ползване пералнята ми започна да пуска кал по дрехите. Предполагам, че са някакви отлагания. Как да я изчистя не знам. Пуснах я с Калгон и препарат за бяло пране на 90гр., но нищо не стана. Приемам съвети. Моля за помощ.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Отворете си капака за филтъра и си изчистете филтъра на пералнята.

    В зависимост от броя и количеството на пранетата е добре филтъра да се чисти поне на 2 месеца веднъж.

    Вижте си упътването за пералнята къде ви е филтъра и как се сваля и чисти.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #3

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    В момента в Лидл продават препарат за почистване на перални и по-специално на барабана. На моята пералня има специална програма Drum Clean, но може с тоя препарат да се ползва и стандартна програма на 60 градуса. Не знам колко работа върши, ама 2лв какво му даваш.

    Ето го: Течен препарат за почистване на перални машини - Понеделник, 06.10. - LIDL Заслужава си!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #4

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    След почистване на филтъра продължи да пуска "кал" по прането. Взехме препарат за почистване на перални от дрогерии "DM" и ще видим след него дали ще се оправи. Една приятелка днес ми каза с белина да пусна празна пералня, друга пък с оцет...Ще видим след този препарат и пак ще пиша.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #5

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Това не е кал,а мизерии от лагер-изпуснал ти е семеринг.Пералнята ти е за ремонт.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #6

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Ужас...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #7

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Хора, пералнята се оправи с този препарат от DM за почистване на перални. Слава богу! Все едно нищо не е било..

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    БГ мамите ги чистят със сода. Трябва да видите там за конкретното количество което се слага...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #9

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Със сода почистват пералните? или при всяко пране слагат сода? И това чух - че содата може да замести Калгона.. Вече не знам. Едни казват, Калгона е чисто рекламен трик и особено в София няма нужда от него. Други - че е необходим в места с много варовита вода, а трети, че може да се замести със сода. Вече и аз не знам какво да правя за да предпазя пералнята си.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Ами първата си пералня я купих през 1983 година -ТАТРАМАТ.Нашата вода в Ямбол е силно варовита.25 години работи и хабер си нямаше какво е това КАЛГОН.Ако ти спират често водата поради аварии и нямаш филтърче на входа или е изгнило вече, просто влиза кална вода след аварията.Провери на входа на маркуча за студената вода и ако нямаш си купи една мрежичка за 20-30 стотинки.А КАЛГОН-а си е жива сода бикарбонат, ама много по-скъпа.Най-лесния начин за почистване е един празен цикъл на висока температура и почистване на турбината на помпата и филтъра.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Цитат Първоначално публикувано от rumialex Виж публикацията
    Със сода почистват пералните? или при всяко пране слагат сода? И това чух - че содата може да замести Калгона.. Вече не знам. Едни казват, Калгона е чисто рекламен трик и особено в София няма нужда от него. Други - че е необходим в места с много варовита вода, а трети, че може да се замести със сода. Вече и аз не знам какво да правя за да предпазя пералнята си.
    Ами тои калгона не много по различен от СОДА
    Не се слага всеки път. Слага се само веднъж при нужда(като в твоя случай). Върти се една празна пералня със сода вместо прах и тя трябва да ти измие отлаганията. Качествените прахове си имат добавки против отлагания и варовик. Така, че ако ползваш хубав прах и спазваш нормите, не би трябвало да имаш проблеми...
    Също така, варовик се отлага когато переш на висока температура...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #12

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    @rumialex : Пия 12 годишно отлежало

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #13

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Много благодаря за отговорите ви. Знаех си, че мога да разчитам на вас!

    - - - - - - - - - -


  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #14

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Калгона се слага всеки път, а не веднъж на няколко пранета.Предназначен е да не допуска отлагането на котлен камък.
    Не служи за почистване и разтваряне на последния.Общо взето пълен булшит.
    Забележително обаче е освен с отсъствието на всякаква полза от него и с натрапчивостта с която се рекламира.
    Първо драматично се твърдеше как изгаряли моторите от липсата на калгон.Показваха набеден "специалист" който драматично мяташе съвършенно чист и здрав мотор.Цирка бе пълен.
    Друго скалъпено твърдение е че производителите на перални препоръчвали Калгон.
    Нищо подобно.Никъде, в никой официален сайт, на никой производител няма да срещнете подобна препоръка.
    Няма и как да има.Няма такава препоръка и в потребителските инструкции.И отново и там няма как да има.
    Има препоръките да се използват препарати против отлагане на котлен камък при силно варовита вода.
    Никъде обаче не е казано, че това трябва да е Калгон, а тези вещества се съдържат в съвременните прахове.
    Колкото и да ви кандърдисват - нито една пералня не е увеличила живота си нито със секунда благодарение на Калгон.
    Ремонтирал съм повече от 5-6 000 перални от всякакъв вид и досега не съм срещнал нито една повредена от натрупания варовик.Нито една
    От първите перални(Ревтруд 55(1955г),Еп60,Еп65, Роса о1.....) до барабаните на всички автоматични с малки изключения на полуавтоматичните са все от неръждавейка, а по нея варовик се задържа изключително трудно.
    При обикновенната съветска пералня Рига можеше да се наблюдава спиране на цикулацията на водата през турбинката.
    Само при Аурика 70 и 80 маркуч дълъг 10см и струващ вълнуващите 50ст се нацепваше и протичаше , но отново без други последствия.
    Предполагам, че малцина от потребителите и то на солидна възраст само са чували за тази праисторически уреди от съветските времена.
    Който иска обаче нека си слага Калгон.Както е казал Дякона: "Свобода и всекиму своето".

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #15

    Отговор: Пералнята ми пуска "кал" по прането

    Ха-ха.Ние имахме Аурика.Мисля беше 80. С горно пълнене и 2 казана/дупки- за пране и за изцеждане/центруфогиране...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пералнята "дъдне"
    От Stauffenberg във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-09-14, 20:06
  2. Apple пуска "нещо голямо" на пазара за тази седмица
    От stenly във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-11, 23:31
  3. Има ли право БТК да ми пуска "спам"?
    От hard във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 14-06-09, 10:59
  4. Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 13:05
  5. Два номера в една СИМ-карта пуска "Глобул"
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 06-10-05, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе