Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #1

    Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Здравейте съфорумци! Получих гласово съобщение на телефонния си секретар от Сергей, бях агитиран да се дивя на чудесния живот, който си живуркам и да гласувам за него, предполагам че аз ще платя сметката Та да се допитам до вас, след като плащам пълна такса дали БТК има право да ми пуска този "спам" и дали според вас бих могъл да се оплача някъде, тъй като плащайки пълна такса мисля нямат право да ме треворат с глупости? Чувал съм , че има такива неща в цивилизованите страни, но там доколкото разбирам получаваш "спам" но не плащаш такса, един вид плащаш получавайки "спам". Моля да не се кометрира целесъобразността на БТК стационарния телефон, споделете ако имате виждане за "спама"!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    Здравейте съфорумци! Получих гласово съобщение на телефонния си секретар от Сергей, бях агитиран да се дивя на чудесния живот, който си живуркам и да гласувам за него, предполагам че аз ще платя сметката Та да се допитам до вас, след като плащам пълна такса дали БТК има право да ми пуска този "спам" и дали според вас бих могъл да се оплача някъде, тъй като плащайки пълна такса мисля нямат право да ме треворат с глупости? Чувал съм , че има такива неща в цивилизованите страни, но там доколкото разбирам получаваш "спам" но не плащаш такса, един вид плащаш получавайки "спам". Моля да не се кометрира целесъобразността на БТК стационарния телефон, споделете ако имате виждане за "спама"!
    Интересен въпрос. Интересен от към юридическата, а не от към политическата оценка (тя зависи от това на каква политическа сила е привърженик оценяващия - на тази която "спами" или на противната).
    И мен се опитаха да ме зарибяват в директен разговор (случих се на телефона), на теб са ти оставили съобщение.
    Пита се в задачата закононарушение ли е това? Някой наема ли се с юридически аргументи да каже да или не? Защото от това се възползват не само политическите партии, а и рекламните агенции, социологическите проучвания, маркетинга и др.
    А колкото до плащането на сметката - ами плаща я викащия....

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Както каза Lupus по-горе ти не плащаш нищо за това, че някой ти се обажда. А кой на кого ще се обажда или оставя гласови съобщения, бтк не носи никаква отговорност.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #4

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Радвам се ,че ви вълнува темата, благодаря за адекватните реакции и на @Lupus и @Pat! Исках да изкажа мнението , че парите за тези предполагам хиляди или милиони обаждания ще бъдат платени от нашите данъци! Друг факт който искам да споделя, е че аз сам съм си се обадил един вид понеже имам Caller ID функция и е активирана , излиза че сам съм си звъннал! Просто съм учуден от всичко което се случва в "пазарна икономика" като нашата! Благодаря, че имате отношение по въпроса!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Не се учудвай, някой плаща на БТК х сума пари за да заспами колкото може повече абонати със записано съобщение от СС (каква ирония ), доколко е морално и законно ... зависи в коя държава се развиват събитията ... но дори в България не мисля че е редно частна компания да участва в политически СПАМ ...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    според мен се налага да уточним, че въпросното обаждане не се плаща "в повече" от данъците на българите
    от данъците излизат сумите, полагащи се на всяка партия за изборите, а как ще ги използва въпросната партия е нейн избор - един се обажда, друг печата флаери, трети пече кебапчета

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #7

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Имам конкретно питане към вас! А че ще се оплача или ще се жалвам в БТК то това е ясно, можете ли да ми посочите институция към коятао да препратя паралено оплакването си според вас? Много Ви благодаря колеги , страхотни сте!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Просто не е истина колко на сериозно се вземаш!
    Както се каза по-горе, всеки си решава как да потроши полагащите му се пари. Както е казал Алеко: Имал си бол пари - дал си! Мисля, че това е ясно като илюстрация на безсмислието на питенето ти!
    И аз имах такова обаждане, по случая си го преместих в другия крачол!

    Та освен и на другите, вземи се оплачи и на арменския поп, белким си начешеш крастата... образно казано, разбира се!

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Няма от какво да се оплачеш.... Никой закон не забранява предизборна агитация - било то по телефона, радиото, телевизията и или каквото и да било.... (по-точно казано има закон който регламентира предизборната агитация и щом в него изрично не е упоменато, че е забранено по телефона това означава, че е позволено).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Та освен и на другите, вземи се оплачи и на арменския поп, белким си начешеш крастата... образно казано, разбира се!
    Наистина прекаляваш с обидите към хората.
    @Hard пита най-човешки, а ти му отговаряш .......... образно

  13. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #11

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    Имам конкретно питане към вас! А че ще се оплача или ще се жалвам в БТК то това е ясно, можете ли да ми посочите институция към коятао да препратя паралено оплакването си според вас? Много Ви благодаря колеги , страхотни сте!
    Пращаш в писмо в плевен, на някакъв адрес, там описваш всичко и после чакаш един месец да ти кажат. Общо взето от умрял писмо да чакаш

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    Имам конкретно питане към вас! А че ще се оплача или ще се жалвам в БТК то това е ясно, можете ли да ми посочите институция към коятао да препратя паралено оплакването си според вас? Много Ви благодаря колеги , страхотни сте!
    Нямаш според мен никакво основание да се оплачеш от БТК, както и от този, който ти звъни.
    1. От БТК - защото те са телекомуникационна компания, която пренася информация от т.А до т.Б
    2. От звънящия - защото това означава да се изправиш срещу един от стълбовете на "демокрацията" - а именно правото да искаш, да получаваш и да разпространяваш информация (ако тя не е класифицирана).

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    конкретно по темата забравих да напиша - повод за оплакване би имал тогава, ако обаждането е било за твоя сметка, което надали е така
    досадата по телефона е равна на досадата "100 реклами в пощата (хартиената)", което не е противозаконно. просто не сме свикнали да ни досаждат И по този начин...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #14

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    Само да припомня, телефона от който ми е позвъняно е "моя" , един вид аз сам съм си го заврял сух с морски пясък!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #15

    Re:Има ли право БТК да ми пуска "спам"?

    До модераторите и админите , ако смятате темата за "нищожна" , затрийте я, аз рабрах мнението а хората които уважавам!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пералнята ми пуска "кал" по прането
    От rumialex във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 17-10-14, 20:47
  2. Apple пуска "нещо голямо" на пазара за тази седмица
    От stenly във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-11, 22:31
  3. Спам + неразгадаем "превод" на БГ
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 11-08-08, 12:56
  4. Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 12:05
  5. Два номера в една СИМ-карта пуска "Глобул"
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 06-10-05, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе