Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re:От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

    Къде продават ръчна машинка, но не тези които мелят ситно като за турско кафе?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Re:От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

    Някъде гледах наскоро, но не мога да се сетя... Иначе на мен ми подариха като тази на снимката, но с порцеланов корпус. Може да мели доста едто кафе.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #18

    Re:От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

    Тази ръчната на снимката по-горе, прилича на Zassenhaus. Има ги в USA за 72 долара.
    http://www.sweetmarias.com/prod.zas.php

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #19

    Re:От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

    Oт горните постове накрая не разбрах как или кой ще пресее смляното кафе да е с еднаква и подходяща за еспресо машина кафе ???

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

    Точно в това е проблема. Машинката за мелене трявба да мели равномерано. Затова онези машинки с въртящият се нож нестава, понеже има много ситни и едри частици. Ситните запушват цедката и кафето не тече. Затова мелачката трявба да работи на приоципа на стриване на кафето. Тогва може прецизно да се регилира едрината на кафето. Такива машинки са онези старите ръчни бронзови мелачки, но те смилат много ситно като за турско. Аз има такава и немога да смеля с нея кафе с едрина за еспресо. С някои може и да става. В момента на пазара има какви ли не кафемашини, но незнам защо никой не внася кафемелачки за еспресо, а китайските са на смешни цени.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Re:От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

    Ей това ми е машинката. Купена е от България и силно я препоръчвам. Може да мели доста едро - частици с размер почти на оризови зърна. Ако успея да се сетя, къде съм ги виждал, ще споделя.

  8.  
     
  9. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #22

    Re:От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

    Много е важно кафето да е меко и с не толкова едри зърна. Аз пия от това http://bip-vending.hit.bg/oro.jpg С много приятен аромат и превъзходен каймак http://www.covimcaffe.it/inglese/intro.swf

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    Re:От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

    Аз меля, но тези машинки са си направо професионални, за малко кафене. То си пише, че са полупрофесионални. Готовите смески не винаги са едри. В повечето случаи са с правилната едрина за домашна кафемашина. Преди време бях купувал една арабика на Дау егбертс, която беше много едро смляна. Ако попаднеш на някоя по-евтина мелачка пиши.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    1
    #24

    Отговор: Re:От колко вида кафе става доброто кафе с приятен аромат и плътен вкус?

    Цитат Първоначално публикувано от diamobg Виж публикацията
    Аз след много проби(жена ми има магазин за кафе) съм се спрял на Santo Domingo.
    Поръчвам си го от Доминиканската република. Всички зърна са ЕДНАКВИ на цвят и размер. Брат ми обаче не го харесва изобщо.
    За качествата на кафетата си направи извода сам:
    1. Цената на кафе на зърна е по-висока от същото мляно
    2.За да получиш мляно извършваш още две операции - мелене и вакуумиране
    3.Опаковката за млените е по-скъпа
    4.Това важи за всички кафета продавани в България
    Защо ли е така
    Цената на Индонезия(Н.Бразилия) насипно в магазина на жената е 8,20лв./кг., а леблебията е 3,80лв./кг.
    На зърна си личат, ама млени?

    Търсех в нета информация за магазини за кафе т.к. мисля да отварям магазин за кафе. Може ли да ме ориентирате с кои доставчици да се свържа, какви сортове за начало да продавам, доставчиците дават ли кафемелачка и кафемашина има ли смисъл да се отваря такъв магазин. От София съм. Благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. кафе автомат
    От Firefox във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-15, 15:12
  2. Кафе машина AEG EA-120
    От smb във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 28-11-08, 12:45
  3. Не просто кафе, а...
    От Garu във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 05-04-06, 12:05
  4. Управление на Интернет Кафе
    От matrixeon във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 28-02-06, 23:10
  5. ориент кафе
    От borkobo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 28-06-04, 09:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе