Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Тъмно ли е, или съм кьорав ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Последните дни се позатопли. Излизам навън по обяд - жега, влизам в колата - още по-голяма жега.
    Обаче нещо ми е неестествено тъмно. Поглеждам към Слънцето - ми там си е на мястото, свети и няма облаци, освен някъде в далечината. Свикнал съм да асоциирам такива жеги с по-голяма светлина през деня - не че е мрачно, но все едно е като при частично слънчево затъмнение през лятото - доста топло и лееееко тъмно.
    Та се чудя - тъмно ли е или съм окьоравял без да разбера ?
    Въпроса ми е към тези които са прекарали последните три дни в София - дали и те са забелязали, че хем е доста топло по обяд при нормално греещо слънце, хем въобще не е толкова светло.


  2.  
     
  3. SAGE
    Guest
    #2

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Не е трябвало да поглеждаш към слънцето и сигурен ли си, че не си бил със слънчеви очила?

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    ....
    Та се чудя - тъмно ли е или съм окьоравял без да разбера ?
    Въпроса ми е към тези които са прекарали последните три дни в София - дали и те са забелязали, че хем е доста топло по обяд при нормално греещо слънце, хем въобще не е толкова светло.
    Абе не забелязам такива ефекти. Защо не се посъветваш с очен лекар?

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Скоро (преди три месеца) ходих при очен лекар - нищо специално ми нямаше ... тогава.
    Очила не съм сложил още, но съм на път.
    Явно трябва да се ходи пак тия дни. Надявах се да напишете "бе тъмно си е", "смог, прах, CO2, CH4 и др."

    Това усещане, че не е достатъчно естественото светло го имам само през най-светлата на деня и само на открито - на закрито или пък късно следобед всичко си е наред, нощем на лампа също.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #5

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Споко и на мен ми изглежда така в някои дни - все едно е опънат някакъв матов филтър пред слънцето...не знам как да го опиша - не е така ясно и светло. Възможно е и да е някакво замърсяване на атмосферата.....

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Споко и на мен ми изглежда така в някои дни - все едно е опънат някакъв матов филтър пред слънцето...не знам как да го опиша - не е така ясно и светло. Възможно е и да е някакво замърсяване на атмосферата.....
    Хмммм... - по-скоро някаква мутация ми се чини...........

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    "Пепелта от вулкана Пуйеуе обиколи света и се върна в Чили"
    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=734806
    Май не само под екватора. А и луната казват била по-червеникава... Ама да ви имам и чувствителните сензори!

    това пуйеуе от пиуе със зеуе ли идва?

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Днес по обяд доста карах с колата в София.
    Не беше най-топлия ден от това лято, хоризонтите бяха мръсно сини, но слънцето си грееше и почти нямаше облаци над главата.
    Това което забелязах е следното:
    Там където растителността е тъмно зелена (почти навсякъде, особено дърветата) ми изглеждаше тъмно.
    А там където е светло-зелена и поизсъхнало-жълто си е нормално светло. На разклона на Цариградско шосе за Аерогарата днес беше точно така - обширни площи поизсъхнала трева, липите бяха "обърнали" листата и също бяха много светло-зелени и въобще всичко си беше нормално светло.
    Но при моста на Захарна фабрика, дърветата са много тъмно-зелени и там ми беше "тъмно".

    За себе си реших, че е много възможно да ми се случва някаква илюзия с асоциятата, че когато е топло, то разстителноста непременно трябва да е по-светла и поизгоряла от Слъвцето. Такъв по-светъл цвят (светло-зелено-жълто-кафяво) е нормален за края на Юли и Август, когато са и големите жеги.
    Та така, успокоих се за сега, ще чакам да поизгори тревата и ако илюзията не изчезне, значи съм за доктор.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    диагнозата ти приятелю се нарича "ЕГН"
    Остаряваш

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Днес по обяд доста карах с колата в София.
    Не беше най-топлия ден от това лято, хоризонтите бяха мръсно сини, но слънцето си грееше и почти нямаше облаци над главата.
    Това което забелязах е следното:
    Там където растителността е тъмно зелена (почти навсякъде, особено дърветата) ми изглеждаше тъмно.
    А там където е светло-зелена и поизсъхнало-жълто си е нормално светло. На разклона на Цариградско шосе за Аерогарата днес беше точно така - обширни площи поизсъхнала трева, липите бяха "обърнали" листата и също бяха много светло-зелени и въобще всичко си беше нормално светло.
    Но при моста на Захарна фабрика, дърветата са много тъмно-зелени и там ми беше "тъмно".

    За себе си реших, че е много възможно да ми се случва някаква илюзия с асоциятата, че когато е топло, то разстителноста непременно трябва да е по-светла и поизгоряла от Слъвцето. Такъв по-светъл цвят (светло-зелено-жълто-кафяво) е нормален за края на Юли и Август, когато са и големите жеги.
    Та така, успокоих се за сега, ще чакам да поизгори тревата и ако илюзията не изчезне, значи съм за доктор.
    Аз затова винаги карам колата с тъмни очила с диоптър! Няаам проблеми, брато!

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Ако погледнеш слънцето без очила за повече от две секунди почва да ти тъмнее. Иначе слънце има и е силно, моя гръб е изгорял защото вчера се бях отдал на удоволствия като барбекю и плаж.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    .... моя гръб е изгорял защото вчера се бях отдал на удоволствия като барбекю и плаж.
    Да не си бил в ролята на мръвката върху барбекюто?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #13

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Аз също съм склонен да мисля, че пепелта от вулкана има някакво отражение. Не че това беше голям вулкан, ама докато падне тази пепел сигурно отразява част от слънчевите лъчи обратно в космоса.

    Е разбира се може и да е от ЕГН-то, а може и да е от нещо друго де да знае човек. Едно време седях пред компютър по 16 часа без да ставам и като станех света ми се струваше малко нереален в мойте очи. След това реших че трябва да правя почивка на всеки час и се чувствам доста по-добре.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #14

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    След като виждаш добре в тъмното, мисля, че нямаш основание за притеснения. Виж, обратния вариант си е за сериозно притеснение. Например, като влезеш от във входа на блока (къща) и не виждаш ясно стълбите става въпрос за глаукома. Желателно е да се ползват слънчеви очила с uv филтър докато се шофира, все пак и ЕГН-то си казва думата и очите се уморяват по-бързо.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re:Тъмно ли е, или съм кьорав ?

    Хе-хе,
    Само два дни минаха и всичко си дойде на мястото - светло навсякъде.
    Неее, не е тревата, въпреки, че за тия два дни тя рязко си смени цвета към по-светло.

    Който е поглеждал хоризонтите днес по обяд, няма как да не е забелязал, че те днес са по-светли от небето над главата. И сега в момента пак са такива.
    А предишните дни, когато писах в темата, хоризонтите бяха по-тъмни (мръсно-синьо-сиво-черни) от небето над главата. Дали беше смог, или вулканичен прах, или просто по-плътни облаци - не знам.

    Та така уважаеми съфорумници, два извода мога да направя от цялата тая илюзия:
    1. С моето ЕГН всичко си е наред.
    2. Хе-хе, да ви светна (колко удачно в случая е това "светна"), че всъщност вие сте тези с проблеми с ЕГН-то. Един сложил тъмни очила пред очите, друг сложил тъмни очила пред мозъка - е няма как да ви направят впечатление тъмните и светлите хоризонти !
    (В последното изречение "хоризонти" да се тълкува и в пряк и в преносен смисъл, но кой както му позволява ЕГН-то)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тъмно петно на екрана
    От Cayenne във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 27-08-15, 10:54
  2. Тъмно петно което се разлива по дисплея на самунг ЛСД 32 инча.
    От Radosveta Ilieva във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-15, 11:00
  3. Samsung LCD 37" тъмно петно
    От pavloffffff във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-14, 11:47
  4. Кога е най-тъмно?
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-13, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе