Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Защо английският език на мода ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #16

    Re:Защо английският език на мода ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Даже в един град Luna, минавайки покрай насъбрали се 10-на негри - им казах "hello my negers" , те ми казаха едновременно - " Ciao "

    ако може да направиш един тест - вържи ръката на един италианец и виж как му се появява говорен дефект.
    Как си нямал касмет и негрите да са се оказали туристи като теб само че от USA, хубав разговор сте щели да завържете...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #17

    Re:Защо английският език на мода ?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Как си нямал касмет и негрите да са се оказали туристи като теб само че от USA, хубав разговор сте щели да завържете...
    Щатски негър-турист? Че и в Италия?!?

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #18

    Re:Защо английският език на мода ?

    Кое е смешното, би ли обяснил ? Няма негри - туристи в Европа ли ? Ти си ги представяш като нашите цигани май.
    Наложи ми се да си оправям оградата в Щатите и зъболекаря беше черен. (Добре че имаше ръкавици), та се заговорихме и ми изброи колко страни в Европа е посетил и хич не бяха малко.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Re:Защо английският език на мода ?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Кое е смешното, би ли обяснил ? Няма негри - туристи в Европа ли ? Ти си ги представяш като нашите цигани май.
    Наложи ми се да си оправям оградата в Щатите и зъболекаря беше черен. (Добре че имаше ръкавици), та се заговорихме и ми изброи колко страни в Европа е посетил и хич не бяха малко.
    Точно смешно може и да не е, сигурно има и негри туристи в Европа, но като че ли не ми се е случвало да ги засичам.
    Пренебрежимо малко са спрямо белите, както и черните зъболекари, убеден съм са пренебрежимо малко спрямо белите. Това, че твоят е такъв... не доказва, че това е характерно за афроамериканците.
    Аз лично съм на мнението на stfn - ако видя негър в чужбина, то той или е местен или е полулегален емигрант, препитаващ се с нелегални продажби на боклуци.

  6. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #20

    Re:Защо английският език на мода ?

    Според мен е редно да има един "световен" език на коѝто всеки един народ да може да общува помежду си. Дали е Англиѝски,Френски,Испански.Италиянски,Бьлгарски - то казва болшинството от страните на коѝто се говори този език. Америка е огромен континент . Англия (Великобритания) - цял остров. Франция е една страна - колонизатор в близкото минало ! Испания - една страна и населила чрез през престьпници латинска Америка. Португария- една страна - сьщо избягали (заточени)престьпници в латинска Америка.Германия - една страна - благодарение на пьрвата и втората световни воѝни са "наказани". ***** - огромна страна,но погледнато от близкото минало - никоѝ дори да го знае този език , се прави че не го разбира- излагал се бил !!!! Бьлгария - една страна - всеки в света знае да псува на Бьлгарски. Та ....... всеки средно интелигентен човек е дльжен да знае поне Англиѝски език. Хубаво би било да се знаят и изучават поне Англиѝски, Френски и Немски. Старите хора в близкия Изток и северна на Африка говорят френски като втори език. Централна и Южна Африка говорят Англиѝски като втори език . В Азия Англиѝският сьщо се говори масово. Би било приятна мечта Бьлгарският да се говори поне на още един континент , но уви - ние не сме били колонизатори никьде. Донякьде пьк се и радвам ,че Англиѝският език е масово разпространен - няма по-лесен език за изучаване от него.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re:Защо английският език на мода ?

    vdvicky, ти колко и кои езици владееш?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #22

    Re:Защо английският език на мода ?

    Много палав бърз лингвистичен анализ спретна. Само с ей това не съм съгласен : "Хубаво би било да се знаят и изучават поне Англиѝски, Френски и Немски " . Става дума разбира се за последните 2 езика. И въобще сносното овладяване на някакъв чужд език на местна БГ почва ми е коствало мнооого усилия и време. Ако бяхме английски аристократи в средновековието, що да не си чаткаме и ние на френч. Ама трябва да се бачка, преди това да се учи ... А два - три езика с неясно приложение за мен са си изгърмяни патрони на халос. Пример със себе си веднага давам : френски от 3-ти клас още по татово, в гимназията пак, в уни-то пак - говорим за десетки години изучаване като предмет и стотици пропиляни часове. И това лято идва ми ено франсе и ми казва " Ду ю спиик инглиш ?" Идеше ми да го лепна. За това ли са ме гърчили толкова време. :rolleyes: Никакво приложение. В момента лингвистичната ситуацийка е супер - научи ( ударението на И ) само едно езиче, ама като хората. Гледам по-младите, понеже не са учили руски ( голяма грешка според мен ) си праскат с русначетата на английски. Не гали ушите това общуване, но важното е че върши работа. За мен печелившата комбинация е английски и руски, въпреки необяснимата българска умраза към руснаците( според мен причината за това и ред други нередности е БГ простотията ). И нито думичка повече от други чужди езици. Смятам, че английската мода ще е вървежна доста дълго време, да не кажа перманентна с тази глобализацийка. А когато отмине, ще се окаже, че българският и другите езици са толкова замърсени от към лексика, че няма се отличават кой знае колко от английския, точно както френският тотално е обладал английския в даден етап от историята. Старият английски е нямал нищо общо със сегашния, в който около 80 % от думите са навлезли от френския.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #23

    Re:Защо английският език на мода ?

    @vdsvicky
    Та ....... всеки средно интелигентен човек е дльжен да знае поне Англиѝски език.
    Сестра ми е поне 100 пъти по умна от мене , а не знае повече от 50-60 думи на английски . И така са повечето от няколко поколения - това означава ли че са ниско интелигентни ???

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #24

    Re:Защо английският език на мода ?

    Означава, че са от каменната ера и съществуването им е силно застрашено с промяна на условията - например принудителна смяна на професията. Тъй като умножаваш капацитета на роднината ти x 100, следва че се занимава с интелектуален труд. А за да си " във форма " по специалността трябва постоянно да си в крак с новостите. ( Разбира се държавната службица си е съвсем друга планета, имам роднина главен счетоводител, който си държеше клавиатурата и монитора в гардероба, барабар с водката и фантата, за да не му заемали място на бюрото, за 10-ина години забелязах напредък - премина през картите и вече може да си пуска сам филми. Дано да дочака пенсия... ) Хайде познай те на какъв език излизат първо. Е, ще плащаш всеки път на преводач ли ? С 50-60 думички може човек да да си поиска от мадама, да си поиска да яде и да отиде до тоалета. Но да задълбае малко в някоя статийка на чужд език няма да се получи.
    Абсолютно съм съгласен с горния цитат, най малкото за да не се чуди човек какво е оувърдрафт, know how, феър плей и многото други английски чуждици с които ежедневно ни бомбардират медиите. Като гледам баба ми, минава осемдесетте, но скоро няма да ме огрее някакво наследство, как се чуди на тези странни и непознати думи по телевизията ми става жал.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #25

    Re:Защо английският език на мода ?

    Относно цитата не съм много съгласен . Имам позната която е вече 2 години в Чехия ( близко до германската граница ) и работи в завод на BMW . Нормална заплата , нормално работно време и т.н. - не знае грам английски , но навремето като замина с малко руски се оправяше докато не научи чешкия - за английски не е ставало никога на въпрос . На 38 години е и има 2 специалности .

  13. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #26

    Re:Защо английският език на мода ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    vdvicky, ти колко и кои езици владееш?
    Знам чудесно Англиѝски и Руски . Арабски само говоримо . На Немски ,Италиянски и Турски няма да умра от глад. На Френски знам едно изречение - Voulez Vous Coucher Avec Moi . Мислите ли ,че и на мен ми е приятно да се вмькват всякакви чуждици в нашия език , но явно положението е такова. В сегашно време ако не се знае поне още един език , то нямаш шанс за добра и преспективна работа. Англиѝският език се наложи като универсален такьв и е редно да се поне говори , макар и с грешки ( пада голям смях ) . Контактувам непрекьснато с Немци и се разбирам с тях на ................ Англиѝски.
    Компютрите са на език ....................... ? То затова се изказах така в началото . Не че Аз го искам.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re:Защо английският език на мода ?

    vdsvicky, въпросът ми беше породен от изказването ти, че от английския по-лесен език няма, а не защото искам да се заяждам. аз съм с английски, немски и руски (случвало ми се е да боря и малко холандски, с който, за мое огромно изумление, успях донякъде да се справя поради индиректната му връзката с англ и немския), като измежду трите наистина английският е най-лесен, но не е прекалено лесен

    в детския и понастоящем възрастния ми кръг хора, рядко е имало човек без някакъв език, като често съм чувал, че италианският (с А е изключително лесен, но не съм го подхващал... нито ми е трябвал, нито имам време за лингвистични експерименти...

    прав си, че би било чудесно целият свят да се разбира, като за целта са били правено опити с есперанто, идо и др. изкуствени езици (преди революцията познавах "шефа" на есперанто-клуба във Варна). за съжаление, световността на един език не е резултат от желанието на хората да общуват свободно, а следствие от моментната геополитическа ситуация

    край на офтопика

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #28

    Re:Защо английският език на мода ?

    Не претендирам да знам чудесно Англисйки и руски , и си говоря с хора на този език без проблеми.
    Проблема ми е изцяло диалектите и разните им там "провинциални " форми на езика. Буквално не чувам нищичко.

    ПП @FearMe - сещаш ли се адаша ти като говореше( скеча с многото езици ) колко неща разбрахме ?

    https://www.youtube.com/watch?v=KnJtKkrRu84#

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #29

    Re:Защо английският език на мода ?

    Чи ко не му разбрахте бе ? Пияндета такива
    (Това е разбираемо само за FearMe, Pat, Mr.Techno, Lazar и другите благи съзаклятници споделили обща маса с много ядене и пиене миналият уикенд)

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #30

    Re:Защо английският език на мода ?

    не английският е на мода - българският трябва да бъде забранен , за да може да се образова народа.
    сега каквото ти кажат по новините - това е истина , няма цнн за българи
    а и както казва един френд - какви са тия букви : ъ,ц,ж,ю,й и така нататък - целия свят знае да пише само ние не знаем да четем.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новата мода - произведено за Метро
    От Delta1 във форум Черен списък
    Отговори: 9
    Последно: 15-02-12, 14:45
  2. защо myspace ми е на латиноамерикански език ?
    От connect във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 01-06-08, 14:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 29-11-06, 08:44
  4. Отговори: 0
    Последно: 12-10-06, 14:24
  5. ПРЕМЕСТЕНО: нова мода в Китай :)))
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-05, 10:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе