Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Защо английският език на мода ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #1

    Защо английският език на мода ?

    "Тръгнах" да обикалям из нета за работа и ми направи доста неприятно впечатление следното : над 95 % от позициите за работа са представени на английски - говоря за места в българското интернет пространство . Не че незнам долу-горе английски ( все пак никога не съм го учил ) , но ми е непонятно защо се прави така . При положение че се използват около 2000 думи за представяне и изготвяне на какъвто и да е проект в IT технологиите , и това са позиции и български компании винаги се изисква английски , а и много често на ниво над средното .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re:Защо английският език на мода ?

    Ами какво очакваш, след като над 99% от документацията, програмирането, дори и комуникацията в екипите си е на английски!
    Е, има и доста страници в нета на китайски, но едва ли това те притеснява.

    //добавка - преди се пробваха с разни измислени езици, ама май дефакто - английският си е световен език. Доста елементарен е и бързо се усвоява - какво повече да очакваме?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Защо английският език на мода ?

    английският език е "световен" от 50-ина години насам, след като англо-американската "империя" става доминираща икономическа и политическа сила.

    преди това като световни езици са се извъртяли и немският, и френският, и испанският...

    само след 20 до 50 световен ще е китайският, така че не се тревожете за английската хегемония

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Re:Защо английският език на мода ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    английският език е "световен" от 50-ина години насам, след като англо-американската "империя" става доминираща икономическа и политическа сила.

    преди това като световни езици са се извъртяли и немският, и френският, и испанският...

    само след 20 до 50 световен ще е китайският, така че не се тревожете за английската хегемония
    +1.
    Е няма как, тук си говорим и за терминология, която няма еквивалент на БГ или тя ще бъде описателна и по този начин дълга за произнасяне. А тенденцията е към унифициране и опростяване на езиците по света. Много хора смятат, че един ден ще има само един език.
    Яд ме е, че българите изобщо не се стараем, поне малко да запазим българския език от чуждици. Медиите оказват огромно влияние за това. Според мен това е мнооого ефтин ( журанлистически ) трик да изглеждаш интелигентен, като се замени дума от българския с такава от английския, вместо човек да изрази наистина някаква оригинална мисъл. Това за което дедите ни са плащали с кръвта си да го запазят, ние го затриваме на драго сърце.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #5

    Re:Защо английският език на мода ?

    Баш пък "световен" ?? На времето 94-та година се явявах на изпит за сертификат за радист пред ДИК и относно езиците имаше друго разпределение . Задължителен беше руския ( не заради миналото ) , а втория език беше по избор - френски , испански или английски . Немския дори не беше опция по избор ?!?!

    @Wise аз съм много на ти с руския , и всичко без самото програмиране може да се намери на руски - документация , проекти и т.н.

    Обаче на руски или пък френски ( този го учих ) да намериш обява за работа - все едно игла в купа сено .

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re:Защо английският език на мода ?

    Ами и аз предпочитам да чета Стругацки в оригинал,но това е друго. То и нивото на река Дунав съобщаваха на български, руски и френски....ИЗОТ 310 съм учил на руски.....В Байконур може още да се тачи - няма лошо.
    Не знам как е в Черноморски флот. Но в IT - няма начин / засега/ без английски. Това, че китайци и руснаци се оправят и на матерен - няма какво да коментирам. Ако българите бяхме не 7 милиона, а 7 милиарда - на "BG 4ist ezik 6e6e da moje"

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Защо английският език на мода ?

    Английски, та английски... 60% от човечеството говори на 2 езика, нищо че не са много известни!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #8

    Re:Защо английският език на мода ?

    Скоро говорих с бивш колега инженер. Намерил си работа в Белгия. Знае много добре френски. На интервюто са му казали, че е хубаво дето знае френски /то си е било и на френски/, обаче трябва да знае и английски на някакво прилично разговорно ниво, понеже повечето от колегите му /и те като него от други страни/ знаят само английски и ще му трябва за комуникацията с тях.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #9

    Re:Защо английският език на мода ?

    Така и не ми легна на сърце тоя език . А съм бил в страни където може да си бръщолевиш колкото искаш на английски - все едно няма да ти обърнат и капка внимание . В Германия и Италия е просто баси национализма . Особенно в Италия , в Равена последния път добре че намерихме едно алжирче на автогарата да ни упъти към някой хубав ресторант . За работа не съм питал но доколкото чувам и там е така ( или на техния език или си аут ) .

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Re:Защо английският език на мода ?

    Да бе да..
    В момента си пия кафето пред хотела в Римини. От 6 дена съм в Италия, думичка италиански не знам, но не ми се е налагало да търся алжирчета - почти всеки говори английски, по-добре или по-зле.
    Единствено в Монтекатини Терме като че ли попадах на повече хора, с които трудно се разбирах.
    Но в никакъв случай ситуацията не е като във Франция - да знае и нарочно да не говори, така че за национализъм според мен не може да се говори. Хората са ведри и се опитват да помогнат доколкото могат.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:Защо английският език на мода ?

    Зависи къде в Италия си Крис.
    Болиня, Флоренция - забрави за услужливи Италианцис Английски.
    Попаднал си на курорт където това им е източник на бакшиши

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Re:Защо английският език на мода ?

    Ами.... по неясни причини Италия е любимата ми дестинация и ходя поне по два пъти годишно. Никога не стоя на едно място - при сегашното ходене обиколих Генуа, Чинкуе Терре / номер 1 е мястото /, Монтекатини Терме, Лука и Римини. Отделно минах през още дузина места. И... това го правя редовно и от много време. Така че, мнението ми е общо за цялата страна, а не инцидентно наблюдение от сутринта.
    Виж, по-скоро съм изне адан, че в Римини и особено в Сан Марино основният език като че ли вече не е италианският, а руският...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:Защо английският език на мода ?

    И на мен ми е любима дестинация .
    Ако харесваш малки китни градчета ти препоръчвам Lucca -на 80 км от Firenza посока Piza
    но само в курортите намерих хора да искат да говорят английски.
    Даже в един град Luna, минавайки покрай насъбрали се 10-на негри - им казах "hello my negers" , те ми казаха едновременно - " Ciao "

    ако може да направиш един тест - вържи ръката на един италианец и виж как му се появява говорен дефект.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re:Защо английският език на мода ?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    при сегашното ходене обиколих Генуа, Чинкуе Терре / номер 1 е мястото /, Монтекатини Терме, Лука и Римини.
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ако харесваш малки китни градчета ти препоръчвам Lucca -на 80 км от Firenza посока Piza

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:Защо английският език на мода ?

    Кой да гледа.
    Иначе " Пиаца Верди " е добър ориентир в Лука.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новата мода - произведено за Метро
    От Delta1 във форум Черен списък
    Отговори: 9
    Последно: 15-02-12, 14:45
  2. защо myspace ми е на латиноамерикански език ?
    От connect във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 01-06-08, 14:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 29-11-06, 08:44
  4. Отговори: 0
    Последно: 12-10-06, 14:24
  5. ПРЕМЕСТЕНО: нова мода в Китай :)))
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-05, 10:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе