Резултати от 1 до 5 от общо 5

Доставка на стока от USA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1

    Доставка на стока от USA

    Искам да попитам тези, които имат опит с доставки на стоки от щатите, дали има някакъв начин да се заобиколят, митото и ДДС-то. Примерно, ако стоката се достави от човек, който ще си идва след няколко месеца, пак ли трябва да се плати ДДС? Какви са и евентуалните рискове, да му направят някакъв проблем на митницата?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Re:Доставка на стока от USA

    Зависи какво ще носи, но много рядко се случва да му направят проблеми.
    Иначе ако идва като пратка по поща/куриер няма как да се избегнат, макар че ми се е случвало да мина метър ако е записана по-малка стойност. Това не винаги работи защото пратките се отварят и може да се заядат ако са написали 50$ на някакъв фотоапарат или лаптоп да кажем.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #3

    Re:Доставка на стока от USA

    Харесъл съм си комплект от два винтоверта в куфар, които в момента са намалени в Амазон с 53%. Не е нещо обемисто. Куфара е да кажем 30 на 30см. и тежи към 4,5кг. Няма начин, обаче да минат незабелязано през митническия контрол. Как е по добре да се постъпи: Да си останат с опаковката и да се декларират като подарък, или да се разопковат, все едно са за лична употреба. Също така, искам да попитам, има ли някакъв риск, да ги конфискуват на митницата?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4

    Re:Доставка на стока от USA

    Нали не си представяш човека да влезне с тях във самолета? Те за нокторезачки се заяждат, а какво остава за тежки инструменти.
    При всички положения ще са в основния багаж. Да ги сложи както са си с тяхното куфарче във големия куфар и няма да има проблем. Просто да махне разни фактури и бележки да не са при тях.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #5

    Re:Доставка на стока от USA

    Благодаря ти за отделеното време! Нямах предвид да се носят в ръчния багаж и имам представа, какво може да съдържа той. До колкото знам, (ако греша, поправи ме) всичко минава през скенер, а тия неща, направо си приличат на пиЩови. Въпросът ми бе по скоро за това, дали да се декларират, или човека да си направи пас? Както и освен да създам неприятности на приносителя, възможно ли е да ги конфискуват и да пия една студена вода? Ако съществува подобен риск, ще е по добре да отида на вариант 2- доставка попощата. Имаш ли представа, в този случай, какви ще са разходите за пратка на стойност 200$ и на каква е стойност по фактура трябва да са , за да се избегнат митото и ДДС-то?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Молба за помощ относно връщане на стока
    От DeepFreeze във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-13, 18:57
  2. Отговори: 31
    Последно: 18-01-13, 10:13
  3. Въпрос за доставка от САЩ - БГ Митница
    От katlak във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 03-02-11, 17:08
  4. Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 04-04-07, 21:09
  5. Доставка на цветя във Варна?
    От bucho във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 04-01-05, 12:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе