Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

...И замирисва на дърва и въглища...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    ...И замирисва на дърва и въглища...

    Онзи ден падна една гъста мъгла и реших да събера малко кондензат от климата, понеже бях чувал, че дестилираната вода пере и чисти много хубаво. Беше дискутирано във форума преди, че това, което изтича от климатиците не е много чисто, но не бяха приложени снимки. Тази течност е образувана само за 1 астрономически час, а не се е събирала мръсотия в продължение на дни. Сега когато се визуализира всичко, ми се промениха представите за здравословен начин на живот. Честито на тези , които спортуват на открито , на "чист въздух". Дървата и въглищата трябва да излязат от употреба. Извинявам се на тези, които имат каминки и печки в градовете. Поне се радвам, че цената на изкопаемите горива и дървата също скача и рано или късно всички ще минат на климки, като най-ефтин топлоизточник. А се чудех защо като си взема сухите дрехи от простира на терасата, вонят на запален казан, а не на омекотител. С такъв чуден въздух, защо ми е да пуша ?
    Лятото съм събирал дъждовна вода - пак е мизерна, но далеч по-приемливо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. ncl
    ncl е офлайн
    Banned
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    90
    #2

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    А аз се радвам, че се дига цената на бензина и така хората рано или късно ще минат на електромобили...

    Ти сериозно ли го мислиш това?

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    Разбира се. За града имам предвид, където няма от къде да краднеш дръвца. Немотията диктува действията на хората, а не любовта им към природата. Едно време имаше нафтови печки и ел. подово. Сега някой изполва ли тези методи на отопление? Много точен пример си дал- или на собствен транспорт с кракомобила, или с градския. Абсурдно е това всеки да се търкаля с МПС и да реве че бензът е висок, тук не е Америка. Бедна държавка сме, за съжаление, а не Оман. Луксът е привилегия, а не се полага всеки му по рождение.

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #4

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Едно време имаше нафтови печки и ел. подово. Сега някой изполва ли тези методи на отопление?
    Едно време имаше ДАП - хората се грееха на нафта
    Проверка на електромерите нямаше - хората се хвърлиха на подово
    Така че си помисли дали някой може сега някой да си го позволи

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Едно време имаше ДАП - хората се грееха на нафта
    Проверка на електромерите нямаше - хората се хвърлиха на подово
    Така че си помисли дали някой може сега някой да си го позволи
    А не бе Някои неща са непреходни. Имам една позната, сигурно вече празнуват десетилетка от как са на "ефтиния" ток. Та мацката съм я виждал да суши прането с духалка на терасата Малко ме взеха на подбив от форума за кражбата на ток, но друг "познат", само че от ЕОН, ми каза че в селата яко се краде ток, не им дреме на хората дали ще ги хванат - живеят за мига

    Относно събраната и снимана от мен гнус по-горе. Чудех се какво мога да направя, че да не дишам това- НИ-ЩИ-ЧКО ! Осатава ми да вярвам в самопречистващите сили на тялото и магическия ефект на мултивитаминът, който пия. На работа ползвам една кана за топла вода - от нея пък какви каманаци изхвърлям... Правя си извода, че човекът е здраво и издръжливо животно.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    хората нямат избор на фона на реалността, изобщо не им е до веселба a'la Carpe diem...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    На работа ползвам една кана за топла вода - от нея пък какви каманаци изхвърлям...
    Ами вземи си една друга кана с филтър на база активен въглен...Brita например. Откакто я ползваме и за готвене и за кафеварката и за пиене нямаме проблеми с камъни и запушвания.

    Ти камините не пипай. Те не са само за топлене. Не става романтична вечер на чаша вино с тънко нарязан кашкавал пред/под...климатика например

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    Ти камините не пипай. Те не са само за топлене. Не става романтична вечер на чаша вино с тънко нарязан шоколад пред/под...климатика например :default
    Няма смисъл да му ги обясняваш ти тия, той калчел от духовна храна не се интересува, мисли си, че сичко дето влиза в стомаха на човека, трябва да го храни напълно и задоволява

    И друго, просто не може да се сравнява, топлината излизаща от камина с климатик, даже парно и климатик нямат място, за сравнение, пък да не говорим, за камина!

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    Забрави това "по селата се краде" - там гората е близо .Краде се главно в циганските и в богаташките квартали /дискотеки и хотели в Сл. бряг със сметки на еднофамилна къща ... / .Бедните хорица по селата ги е страх да крадат ток ,а и винаги има "бдителен" комшия ,който да те похвали. И какво излиза ,че циганите са най-големите еколози ,щото се топлят на ток /и то "безплатен"/...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #10

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Дървата и въглищата трябва да излязат от употреба...
    Те ТЕЦ-овете в България, които произвеждат голяма част от екологичната ел. енергия, не работеха ли на въглища?

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #11

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Те ТЕЦ-овете в България, които произвеждат голяма част от екологичната ел. енергия, не работеха ли на въглища?
    И те да изчезнат Ще насадиме още слънчеви панели и ще плащаме по 87 ст. киловат ама ще ни е чисто .
    Но трябва май и вулканите да спрем , много работи станаха .

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    ние, защото хем сме по-католици от папата, хем сме 3/4 от земното население, много се стараем...

    само за сведение, щатите произвеждат 1/2 от нужното им електричество от въглища

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #13

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    И на мен ми е неприятен въздуха зимно време, но никой не е запалил печката, защото така му е кеф. Знаеш ли как се вкарват с кофи в мазето/гаража 3-4 тона? Мъкнал ли си чудо 4-5-6 етажа? Знаеш ли каква мръсотия прави в самото жилище? Я сега го сравни с натискането на копчето on/off на климатика и настройването на температурата.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    то лесно ще се реши проблема - забраняват се комитите в блоковете. гата.
    топлофикация е защитена.
    който иска на ток, там поне че ще изкарат добри клими заедно с вдигането на тока.
    има и газ.
    аз съм връщал проект който няма коминче - все пак живеем на село. но за големите градове не трябва да има компромис.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:...И замирисва на дърва и въглища...

    А-а-а... недей така с комините.Ще се намери някой който ще ползва отдушника в банята/тоалетната или аспирацията в кухнята като комин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Парно с печка за дърва!
    От asko44 във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 08-02-15, 12:06
  2. Котли за пелети, въглища, костилки и чипс
    От orlie във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-13, 10:00
  3. Печка на дърва - напукана стена
    От Xui40 във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-11, 22:00
  4. Отговори: 16
    Последно: 11-09-06, 09:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе