Резултати от 1 до 6 от общо 6

Печка на дърва - напукана стена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #1

    Печка на дърва - напукана стена

    Здравейте, искам да споделя следният проблем.
    Имам хубава печка на дърва. За да увелича топлоотдаването и съм добавил към димоотводните тръби онова разширение "радиатор". Тази година забелязах, че отзад на стената точно където е "радиатора" стената ми се напука много лошо. Стената е с гипсова мазилка.
    Дайте съвет с какво да ремонтирам стената и да премахна проблема за в бъдеше да не се напуква?

    Мислих да слагам някакви камъни по стената да не е директно гипса но не знам...... странно е че баба на село има чудо с радиатор и стена от варовите замаски и там не се е напукало изобщо.

    мерси предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2

    Re:Печка на дърва - напукана стена

    При чести и резки температурни колебания в даден участък от мазилка/шпакловкае нормални да се получат пукнатини, особено пък при гипса. Отдалечи кюнците от стената, ако можеш и си готов

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #3

    Re:Печка на дърва - напукана стена

    шпакловай си отново участъка и след това положи върху него алуминиево фолио с размери 1,20/60см.То ще предпази стената от напукване.
    Мисля че се продава точно такова фолио - именно за предпазване на стената зад печка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #4

    Re:Печка на дърва - напукана стена

    дали като оправа стената да не залепя камъка на стената? да се екрана
    /не че несам смислил за такова фолио - ама нема да е готино че по цялата стена във височина ще е /

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re:Печка на дърва - напукана стена

    1 силикатно картонче те оправя . Размери 1х 1м, дебелина 3 или 5 мм. Издържа едва само 1000 гр.Ц Фолиото не предпазва. При долепено за стената алуминиево фолио зад него температурата е същата както преди него. Използва се вата + отразяващо фолио, но става дебело и неестетически. Картончето се реже с макетен нож, лепи се за стената. Може да се сложи и уплътнителен листов материал , но вече няма руския паранит или т.н. клингерит със съдържание на азбест и издържаши 400-450 грЦ. Новите безазбестови хартиени заместители са масово на 150 гр ; макс на 200 гр Ц. Има и графилит -и - чупливи , но черни издържащи 100о гр , но нито се боядисват, ниото са естетически.-

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Re:Печка на дърва - напукана стена

    Здравей
    У дома съм решил въпроса по следния начин.
    Поставих си черна ламарина във формата на "L", като късата част е под печката и се подава пред нея около 30-на см, с цел предпазване на паркета от случайно пръснала жар при отварянето на вратичката. Високата част е към стената, като краищата й съм огънал на 90 градуса към стетата и опират в нея. По този начин осигурявам въздушна междина около 2-3 см. между ламарината, играещата ролята на екран и стената.
    Във височина, с цел по естетически според мен вид, ширината на ламалината в долната си част е с няколко см. по-широка от печката, а в горният си край се стеснява до няколко см. по-широка от лирата. Така е вече пета година и съм нямал никакви грижи със шпакловката на стената.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Парно с печка за дърва!
    От asko44 във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 08-02-15, 13:06
  2. Монтаж на колонки на стена
    От iNfRaIiI във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-13, 16:55
  3. ...И замирисва на дърва и въглища...
    От kalcheff1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 12-03-12, 18:52
  4. прекъснат кабел в стена
    От lin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 21-12-11, 21:04
  5. Windows 98 и защитна стена
    От kasis във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-06-06, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе