Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41
Like Tree6Одобрявам

Диета - Препоръки при наднормено тегло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #31

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Напоследък и аз се опитвам да изляза от групата на 100 килограмовите мъже. Та освен, че яко наблягам на фитнеса, се опитвам и да намаля храната и то основно за вечерята. През деня и без това не е кой знае колко като количество. Основния проблем идва от хубавото хапване и пийване на вечеря. Та сега се опитвам да хитрувам, като се наливам яко с вода преди и по време на хранене. Изпивам поне един литър преди да започна да вечерям и по време на хранене може би още половин. Усещането, че си се натъпкал яко с храна идва бързо още след няколко хапки. Не зная дали е много правилно това, но ефект видимо има, чувствам се сит и не се налага да вия от глад. Ставам през нощта до тоалетна максимум два пъти. Изхвърлил съм от менюто хляба, сладкото и безалкохолното. Ехх, ако можеше да изхвърля и ракийката

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #32

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Вземи си и куче и поне 3 разходки на ден по 5 км поне.Разходките да включват и малко бягане.
    Към 23 часа пак една кратка разходка за 10 тина минути.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #33

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Куче си имам, е малко е от мързеливите породи /ротвайлер / , но си ходим задължително два пъти на разходки. Обаче с толкова разходки както предлагаш няма да остане време за фитнеса или за работа Преди около две години смъкнах ударно близо 20 кг, като наблегнах на бягането както препоръчваш при разходките и глад. Обаче като се развали времето спрях бягането и за нула време си ги върнах почти всичките. Затова сега съм решил по-бавно да ги свалям и да се опитам да ги задържа. Без спорт не мога да ги задържам, годинките натежават вече, работата ми е предимно седнал, а сезонът на бягането свършва, през зимата не става, затова гледам да свикна както трябва на фитнеса, може да се ходи целогодишно.

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #34

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Цитат Първоначално публикувано от Usera Виж публикацията
    а сезонът на бягането свършва, през зимата не става, затова гледам да свикна както трябва на фитнеса
    Купи си пътека за бягане. Аз си купих преди доста години, като преди да я купя бях много скептичен, но съпругата настоя, и станахме неразделни. Моята е механична, движи се от силите на тичащия, но когато я купувах, електрическите бяха безбожно скъпи. Но И свикнах с годините, и не я давам. Гумената лента се понакъса тук-там, но все още става. Преди това тичах на стадиона, но да се съобразяваш постоянно с климатични и времеви условия, доста ме тормозеше. Лягането вечер гладен много ме тормози, понеже трудно заспивам на гладно, а и да заспя се будя много бързо, и на сутринта съм парцал. Затова сутрин пропускам закуската, обяда го правя нормално, а вечерята семпла. Алкохола го избягвам всякак, но се случва понякога да не мога да откажа.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #35

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Е, вече не съм в клуба на 100 кг-те шишковци За три месеца смъкнах около 13 килца, остават ми още толкова На 41 години съм и се убедих, че само с диета или само със спорт нещата се получават мнооого бавно. Фитнес му е майката + умерено хранене, без хляб и сладко. Вечер преди хранене се наливам с поне един литър вода, и по време на хранене изпивам още половин. Така се получава едно чувство, че си се натъпкал и приемам по-малко храна на вечеря, където всъщност ми е слабото място. през деня хапвам набързо и по-малко.
    iwan33 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #36

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    .... Преди това тичах на стадиона, но да се съобразяваш постоянно с климатични и времеви условия, доста ме тормозеше ...
    Няма по-голям кеф от тичане на открито, стига да има подходящо място (парк) в тая кочина. Климатичните условия и колебанието остават на заден план, когато човек се форсира малко с нещо кофеиново. Аз лично се поотпускам с количеството на кофеина и по време на бягане мозъкът ми изключва всякакви рецептори за околната среда и започва да си разсъждава върху нещо си и докато се намисли - Я! вече съм избягал разстоянието. Дори няма нужда от музика.

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Вечер преди хранене се наливам с поне един литър вода, и по време на хранене изпивам още половин. Така се получава едно чувство, че си се натъпкал и приемам по-малко храна на вечеря, където всъщност ми е слабото място. през деня хапвам набързо и по-малко...
    Здрава простата за завист ! При 1,5 литра течност, изпити надвечер, особено зимата, човек си гарантира поне 1 неприятно нощно ставане.

  8.  
     
  9. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #37

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Има гигабайти текст в Интернет по тази тема. Аз мога да споделя правилата, към които се придържам.
    Първо да кажа че не обичам думата диета, предпочитам да го наричам начин на живот. Той включва някои ограничения в яденето плюс движение, по възможност кардио (бягане, плуване, колоездене и т.н.).
    Моите препоръки - отказване от хляба и тестените изделия, сладкото, газираното, въглехидратите вечер (вкл. бира и алкохол), пърженото.За по-големи ентусиасти - отказване от алкохола, мазните меса, химичните напитки (дори псевдо-натуралните сокове), бързите въглехидрати (захар, нишесте, тесто).
    Не забравяйте, че вкусът се възпитава. Много от горните неща съм ги отказал първоначално насила, но в последствие са ми станали безразлични и дори протични.
    Гледайте да закусвате сутрин - това ускорява метаболизма, плодове само до обяд, следобед най-добре зеленчуци а гарнитура. Вечер риба или нискомазнинно месо (пилешко, пуешко или най-много телешко).
    По възможност храненетата да са на по-малко порции повече пъти на ден.
    Напитките трябва да бъдат сведени само до 3 - вода, чай (истински) и кафе.
    ...
    Само част от тези съвети да изпълните ще има положителен ефект.
    Перфектният вариант е всичко взето заедно плюс редовно кардио по възможност сутрин.
    И не забравяйте - който има желание намира начин!
    А целта е една - да се чувстваме добре в кожата си.
    Успех!

  10. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #38

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    След достигане на желаното тегло и ако се отпусне човек йо-йо ефекта е много бърз. За съжаление си е за цял живот днес си решил седнал си се наял и напил като хората ставаш на другия ден теглиш се гледаш 2-3 кг си нагоре следващите 1-2-3-4 дена пак диета докато пак не се върнат килограмите и това всеки път няма отпускане братя.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Аз пуша, ям и пия каквото си искам, колкото си искам и когато си искам.Спорта ми е от март до октомври на вилата или в работилницата.Стрес не признавам, отдавна не ми дреме от нищо.45 минах вече, проблеми никакви.Ходенето на доктор се ограничава само до профилактични прегледи всяка година, правят ми всичко и ми се радват.

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #40

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Цитат Първоначално публикувано от VPM Виж публикацията
    ...движение, по възможност кардио (бягане, плуване, колоездене и т.н.).
    Моите препоръки - отказване от хляба и тестените изделия, сладкото, газираното, въглехидратите вечер (вкл. бира и алкохол), пърженото.За по-големи ентусиасти - отказване от алкохола, мазните меса, химичните напитки (дори псевдо-натуралните сокове), бързите въглехидрати (захар, нишесте, тесто).
    Не забравяйте, че вкусът се възпитава. Много от горните неща съм ги отказал първоначално насила, но в последствие са ми станали безразлични и дори протични.
    Гледайте да закусвате сутрин - това ускорява метаболизма, плодове само до обяд, следобед най-добре зеленчуци а гарнитура. Вечер риба или нискомазнинно месо (пилешко, пуешко или най-много телешко).
    По възможност храненетата да са на по-малко порции повече пъти на ден.
    Напитките трябва да бъдат сведени само до 3 - вода, чай (истински) и кафе.
    ...
    Хайде да сме малко реалисти, а? Екстремните лишения не водят до нищо хубаво. С такива ограничения човек не знам дали ще се чувства добре в кожата си, но може определено да припатка по някое време и да изгуби вяра в живота, особено ако е спрял цигарите и алкохола, и някой друг () му е спрял секса или да го избие на агресия.
    Колоезденето за кеф, психическо разпускане и разходка може и да върши работа, но за постигане на резултати е жив ... майтап: нито се горят много калории (за единица време), в сравнение с другите спортове, които си изброил, нито извайва тялото кой - знае колко, а и яйцата се притискат. Виж мацките много му се кефят.
    Имам въпрос - щом трябва да се спре и приемът на алкохол вечер, кога да цапне 2 ракии с трушията човек, сутрин, преди работа ли?
    Нишестето и тестото са си баш сложни въглехидратки. И по 1-2 фили хляб на ядене няма да убият никой, стига да не стане като яденето на един 140 килограмов познат "Днес на закуска изядох само 6 пържени филии"
    Относно химикалите в напитките и храните, и друг път е ставало дума, че няма оправия, ако човек не си произвежда всичко сам. Но и не е толкова фатално, както много се вайкат. Един съфорумец се чудеше в друга тема как не зеленясва здравословната минералната вода в 10 литровите бидончета, докато се изпие - има въздух, има слънце, а няма живот в нея?!
    Конкретно за целта от темата, няма проблем да се пият всякакви степчета, менте коли, фанти и т.н. ( при които се използва за по-ефтино подсладител вместо захар), докато соковете в кутии и оригиналните коли и швепсове са фраш със истинска захар.

    Може би само чушки и домати и плодове на корем и по всяко време може да се консумират без негативни последствия.

    Абе всичко може да се сведеде и обобщи само до една дума - УМЕРЕНОСТ. И както изглежда простичко за изпълнение, така много малко хора могат да се похвалят, че са умерени. И тази препоръка/рецепта/тайна е валидна за всичко, с малки изхлючения, касаещо човека, ако иска да е живее хармония и щастие
    iwan33 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #41

    Отговор: Диета - Препоръки при наднормено тегло

    Ааа, ракийката и салатката вечер не отказвам! и без това толкова малко останаха радостите от живота. Предпочитам да се потя 15-20 минути повече на пътеката, но да не се лишавам от това удоволствие. Номера е да изразходваш повече енергия отколкото приемаш. Ако работата не е свързана с хабене на енергия и не ти се хвърля много пот на фитнеса или в парка, тогава се налага да се погладува, да се откажеш от така вкусните и вредни неща. Преди години, когато влязох в казармата в новобранската рота такова ядене правех, което никога не съм виждал в живота си. Най-малко половин хляб на ядене. А и храната си я биваше като количество. А на клетвата като се качих на кантара за 40 дни бях смъкнал 5 кг.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Препоръки LCD 32''-37''
    От delirium във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-12, 14:22
  2. Отговори: 0
    Последно: 08-10-10, 17:29
  3. LG S09 AW - мнения и препоръки
    От pesho21 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 19
    Последно: 27-12-08, 21:55
  4. относително тегло ??
    От obshtinska_mishka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 17-09-06, 00:35
  5. препоръки за HDD
    От ivo80 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 31-01-02, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе