Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44
Like Tree21Одобрявам

Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #16

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Техно, твоят пост е отговора на всичко! Информация която предизвиква свободни съчинения не е достоверна. А ма как било , дали кучето е тормозило съседите, ама уж скъсало синдижра (а дали го е скъсало?) пък гонило хлапето дето си одраскало коленете ама не го нахапало, пък после онзи отишъл и го съсякъл с брадва, а дали от прокуратурата са чак толкова тъпи, че да образуват дело заради доказано агресивно куче и лоши стопани, ама все пак трепано с брадва......глупости на търкалета. Що не вземете малко да се съмнявате в нашите "независими" и "професионални" медии?
    Пък и в първият пост четем: цялата история в детайли!!!! Е гати последната инстанция, жалка работа хич не ми се коментира.....
    Този пост е редактиран от blue1; 03-08-13 в 00:46.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    В последните няколко години не съм срещал дело на прокуратурата за агресивно куче, даже и за онова нахапало бебето или децата, или пък убийците на възрастните хора или професора ? Явно ми е убягвало ?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #18

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Аз изглежда съм бил "най-безстрашният" от кучета в този форум ...до 11 клас...
    Никога не съм се страхувал от куче независмо от размера му.Когато по други са насъсквали немски овчарки съм стоял без да бягам и кучето гонеше тези които бягат от него.

    Докато в 11 клас един ден към 13.20 отивах на училище и срещу мен идваха две момчета с немска овчарка на повод.Нито са я съкали, нито нищо, нито аз съм я дразнел или някой друг, а и кучето не ме е ръмжало или нещо подобно.Кучето беше без намордник.При разминаването ми с момчетата и кучето изведнъж видях с периферното зрение как кучето скача от отколо 1 метър към мен и то към врата ми-отстрани.Инстинктивно се дръпнах 1 крачка настрани( за толкова имах време предвид внезапността на нападението) и си сложих дясната ръка пред лявата страна на врата ми.Чу се едно хлопване на челюсти, а аз почуствах върху дланта си дъха на кучето...Междувременно момчето което водеше кучето също реагира и рязко го сецна назад с повода както си беше скочило във въздуха и кучето поради това не успя да ме захапе за ръката/врата...

    От тогава се пазя каквото и да е животното и размера му...Защото си е животно и реакцията му е непредвидима ...

    Ами какви дела, като в Наказателния кодекс въпреки че бяха "изядени" най-малко 3-4 човека от 1990 година досега няма отделно престъпление за това и прокуратурата се чуди откъде "да скалъпи" някакво обвинение за пред очите на обществото и защото ще излезне виновна, че нищо не прави...пък тя няма никаква вина за безхаберието на разни народни хрантутници в Народното събрание, които само взимат пари и не вършат никаква работа ...
    Този пост е редактиран от justify; 03-08-13 в 05:45.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #19

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Доброто куче е мъртвото куче.Евала на брадваря.Аз в мойто CV имам сакат палец на лявата ръка и мъртва"азиатка".

  6. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #20

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Що не вземете малко да се съмнявате в нашите "независими" и "професионални" медии?
    Е гати последната инстанция, жалка работа хич не ми се коментира.....
    Как ще се съмняваме. Абсурд. Ако не лекуват детето ви, обръщате се към медиите, и хоп леченирто уредено. Ако не ремонтират улицата ви, макар да сте писали до кмета, общинските съветници, и незнам до кой още, не става, но виж, сезираш ли медиите, работата става друга. Ако нямате вода, ток, чистота, улично осветление, имате лош съсед, само медиите могат да ви оправят.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #21

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Аз не знам дали е вярно или не, ама ще кажа само, че куче или каквото и да е животно, подгони ли мен или някой от семейството ми няма да живее дълго - въобще не ме интересува дали е искало да си играе или да хапе!
    gnf, ivodivo, Shienar и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #22

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    За мен по-справедливо е брадва да яде стопанина, а не добичето.
    Относно агресията, защо е трябвало да бъде брадва, а не вкусна отровна нощна закуска? - Така едва ли щеше да има доказан извършител, а и щеше да бъде малко по-цивилизовано. Голям кеф е човек да си излива гнева, но това е първична реакция, а човешкият вид има претенции да е на по-високо еволюционно ниво.
    Освен това, подсъдими би трябвало да са и стопанина на телето и бащата. За да се стимулират членовете на обществото да не прибягват спонтанно към секири, както и да се контролират по-сериозно големите песове.
    Може би, съвсем не би било зле , да се приеме текст с който, нападение на голямо куче да води до преждевременното му извисяване в рая. Като нападение би се класифицирало дори внезапно засилване на животното към случаен минувач, т.к. само това е достатъчно за някои хора да им останат сериозни психически белези. Като последствие, стопаните на гоелми животни ще си държат големите кучета на къси поводи и ще ги разхождат на свобода само в определени места или в собствен двор, с цел да запазят живота им.
    В някои щати породата питбул е забранена и собствениците на такива животни се принуждават или да се преместят в друг щат без забрана или да се разделят с тях с недобро бъдеще за самите животни.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Проблема не е в кучето, а в начина на уреждане на конфликта!
    Абсурдно ли е, че са го подгонили от прокуратурата? Ами той влиза с хладно оръжие в чужд имот и унищожава чужда собственост. А ако собственика е бил там и той е хванал секирата или е извадил пушката и го гръмне??? Кой щеше да е потърпевшия? Нека всеки се замисли как би реагирал, ако влезе въоръжен човек в имота му!
    Този пост е редактиран от Lupus; 03-08-13 в 13:06.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #24

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Е да де, ама по-горе беше попитано, как пък всеки един баща би реагирал, ако бе подгонено неговото лапе (в бяло-аборигенска държава, без надежден съд, реакция на полиция и пр.) И при положение, че този случай не е единичен. Ами колко хора пострадаха от домашни кучета по време на модата с питбулите в БГ преди години? Човекът е сметнал да раздаде малко собствена правда, като знае, че няма да има друго възмездие, а тя каква стана ...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #25

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Ами уж искаме европейци да ставаме, а все ни дърпа към балканския манталитет! Ами хайде тогава да се въоръжаваме и като в уестърните - който е по-бърз или с по-тежко въоръжение той е и по-прав, щом е останал жив.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ами уж искаме европейци да ставаме, а все ни дърпа към балканския манталитет! Ами хайде тогава да се въоръжаваме и като в уестърните - който е по-бърз или с по-тежко въоръжение той е и по-прав, щом е останал жив.
    Щатите са така - и май са най-добре.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #27

    Re: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Подкрепям Lupus в темата. В България самоуправството е престъпление.
    Лично аз имам страх от кучета (всякакви). Инциденти с домашни животни се случват - колкото и "умно" да е - това е животно и не се знае как би реагирало.
    Ще ми се прокуратура, следствие и съд да са еднакви в отношението им към собственици на зли кучета, и към хора взели закона в свои ръце.

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #28

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Щатите са така - и май са най-добре.
    И затова има билбордове със снимка на негър, пистолет и решетки, с призив: ПРЕДИ ДА НАТИСНЕШ СПУСЪКА, ПОМИСЛИ! ЩЕ ОСТАВИШ ДЕТЕТО СИ СИРАК!

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #29

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Овчарските кучета са силно териториални животни с инстинкти и навици далеч преди прапрабабата на малоумния му стопанин да е заченала...Гледането на такива кучета трябва да бъде забранено в градовете. Искаш домашно животно по-тежко от дъщеря ти - отиваш на село. На тоя отворко, стопанина, да му огледат условията при които е гледал кучето, здрави синджири, ограда достатъчно висока за да не бъде прескочена, достатъчно пространство за да може животното да изразходва енергията си ( срещу нас има едни такива малоумници, държат едно куче с габарити на малко пони на терасата, вие, върти се, изправя се на прозореца и нервничи че не е изкарано, когато го изведат това жАвотно побеснява просто, скача срещу всички, засилва се срещу хората и им вади акъла ). Та не оправдавам тоя с брадвата ама и тоя дето вероятно под гледане на куче разбира "помия в копанката" и 7 дни в седмицата вързано в 2х2м двор - яка глоба от 5 бона+, щото аз не мисля, че дори отвързало се кучето би прескочило здрава двуметрова ограда например. Имаш ли куче, това е отговорност, нека изискваме да се спазват всички правила за това, така няма да има и такива с брадви.
    Mr.TECHNO, ivodivo, iwan33 и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #30

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    И затова има билбордове със снимка на негър, пистолет и решетки, с призив: ПРЕДИ ДА НАТИСНЕШ СПУСЪКА, ПОМИСЛИ! ЩЕ ОСТАВИШ ДЕТЕТО СИ СИРАК!
    да да да , ама влезни на някого в къщата му, без покана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Абсурд - WhatsApp е 20 пъти по-скъп от Viber!!!
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-14, 08:32
  2. Отговори: 4
    Последно: 12-06-14, 10:00
  3. Отговори: 3
    Последно: 11-09-09, 13:07
  4. 1 Юни - Ден на детето
    От Silviya във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-06, 08:32
  5. Задача 91 (кучето спасител)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 25-11-04, 16:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе