Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree3Одобрявам

Сагата "Виваком"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #1

    Сагата "Виваком"

    Днес за пореден път имах "удоволствието" да комуникирам със служители на компанията и останах безмълвен пред "логиката" и "корпоративната им политика". Казусът - искам да активирам роуминга на телефона си, който е част от служебна група телефони, регистрирани към фирма. Имам нотариално заверено пълномощно от МОЛ-а на фирмата (моята майка), на основата на което разполагам с всички правомощия, с които разполага и тя. Отивам аз в един от офисите на фирмата и провеждам приблизително следният разговор:

    - Желая да активирам роуминга на телефона си.
    - Това частен номер ли е?
    - Не, част от група служебни телефони е.
    - МОЛ ли сте?
    - Не.
    - Трябва МОЛ-а да се обади на 123 и да активира услугата.
    - Имам пълномощно от МОЛ-а, с което аз имам право да го направя.
    - Ама ние не можем да активираме услугата, обадете се на 123.

    Звъня аз на 123 и им обяснявам ситуацията. От там ми казват, че аз не съм МОЛ-а и като такъв нямам право да правя никакви промени, а пълномощното те не можели да го признаят, защото не можели да го проверят по телефона, а и не съм бил въведен в системата им като пълномощник. Оставам потресен и мълча няколко секунди, докато осъзная как нотариално заверено пълномощно според тях не значи нищо. Връщам се в офиса им, показвам пълномощното и искам да се свържат с колегите си и да им обяснят че пълномощното е "истинско" и да ми активират услугата. Отговорът ме хвърля в оркестъра - "Ами ние нямаме право да казваме на колегите дали пълномощното е истинско или не". Въпросът ми "А как да активирам роуминга си?" получава отговор - "Ами само МОЛ-а може да звънне и да го направи". Следва въпрос - "Добре, а по телефона вие как ще проверите кой ви се обажда - МОЛ-а или просто жена, която знае всички данни на фирмата и може да се представи за нея". Отговор нямаше. Тук вече не издържах - теглих им една на ум (малко остана и на глас) и си излязох. В следващият един час занимавах по телефона възрастната си майка с това какво е роуминг, какво е 123 и какво точно и как трябва да натисне, за да се свърже с оператор и какво да му обясни, за да ми активират роуминга. Отне няколко часа. И ако някой може да ми обясни защо беше цялото това упражнение ще съм му благодарен - защо трябваше да занимавам и разстройвам възрастен човек, който трудно се справя с всичко техническо да прави нещо, за което отдавна ме е упълномощил и според законите на РБ имам право да направя и аз. Явно законите и политиката на "Виваком" са по-силни от държавните.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    11
    #2

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Подписваш частен договор с какъвто и да е оператор и те си имат ватрешна политика и закони отделни от РБ, Даже и Комисия за защита на потребителите нямат право да им се намесят на работата )

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Глупости... докато има подобни мнения, че законите на държавата не важали, защото подписваш... странното понятие частен договор, дотогава ще има не точно нагъл, а по-скоро неграмотен персонал, който да ти къса нервите.
    Но всичко е закономерно - неграмотни клиенти -> неграмотен персонал...
    А за случката, не са ти издържали нервите да вдигнеш грандиозен скандал. Като го направиш, ще се решат нещата и без МОЛ-а. За съжаление, само в един магазин, само на едни нископлатени, необразовани продавачи ще им влезе в главата поуката, в другите магазини полза няма да има...
    glarus и Shienar харесват това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Голяма ли е групата?Обикновенно има кийакаунт мениджър-човек от Виваком ,които се грижи за отношенията с бизнес абонати,групите.Фактически той е разпоредил отстъпките ,които ползвате и подписал договора с майка ви.Свържете се директно с него и той ще оправи ситуацията.Всичко друго е безмислено и загуба на време.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Сагата "Виваком"

    А в пълномощното упоменато ли е изрично че можеш да представляваш МОЛ-а пред Виваком? Ако не е - не важи.

    А за правилата и политиката на една фирма - най -добре е когато служителите ги спазват стриктно. На мен шефа ми като ми каже да не правя дадено нещо (свързано със служебните ми задължения) или да го правя по определен начин, аз го правя така както ми е наредил и въобще не ме интересува по закон така ли е или иначе....

    А за случката, не са ти издържали нервите да вдигнеш грандиозен скандал. Като го направиш, ще се решат нещата и без МОЛ-а. За съжаление, само в един магазин, само на едни нископлатени, необразовани продавачи ще им влезе в главата поуката, в другите магазини полза няма да има...
    Тц.... няма да стане, по простата причина че служителите в офисите нямат достъп до тази част на системата.
    Ако мол-а беше мъж и Shienar знае всички данни, то тогава номера можеше да мине, но при мол жена като се обади мъж.... ще го отсвирят на момента. Такива са правилата и ако не ги спазват си рискуват работата.
    По телефон пълномощни не важат.
    Този пост е редактиран от Pat; 03-09-13 в 18:01.

  7. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #6

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Благодаря за съвета, granity, но роуминга вече е активиран. Групата е от 3 номера, по памет с възможност за увеличаване до 700. Въпросите, които са задавали на майка ми са били от кой град е, в кой град се е родила и т.н. и са нямали нищо общо например с номер на БУЛСТАТ или друга вътрешна информация за фирмата. С други думи всяка една жена, знаеща обща информация за майка ми би могла да активира услугата вместо нея. Което доказва още веднъж какво е нивото на "гения", създаващ правилата във "Виваком".

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Благодаря за съвета, granity, но роуминга вече е активиран. Групата е от 3 номера, по памет с възможност за увеличаване до 700. Въпросите, които са задавали на майка ми са били от кой град е, в кой град се е родила и т.н. и са нямали нищо общо например с номер на БУЛСТАТ или друга вътрешна информация за фирмата. С други думи всяка една жена, знаеща обща информация за майка ми би могла да активира услугата вместо нея. Което доказва още веднъж какво е нивото на "гения", създаващ правилата във "Виваком".
    Задавали са и въпросите които си е избрала при сключване на договора и на които има точно определени отговори - ако не съвпадат... щеше още да си без роуминг
    jonov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    11
    #8

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Глупости... докато има подобни мнения, че законите на държавата не важали, защото подписваш... странното понятие частен договор, дотогава ще има не точно нагъл, а по-скоро неграмотен персонал, който да ти къса нервите.
    Но всичко е закономерно - неграмотни клиенти -> неграмотен персонал...
    А за случката, не са ти издържали нервите да вдигнеш грандиозен скандал. Като го направиш, ще се решат нещата и без МОЛ-а. За съжаление, само в един магазин, само на едни нископлатени, необразовани продавачи ще им влезе в главата поуката, в другите магазини полза няма да има...

    Еми на мене каквото са ми казали и аз това казвам Тука.
    Званях до Комисия за Защита на Потребителите по въпроса дали мога да си прекратя договора поради причината, че в местността където живея обхвата на глобул е мн. слаб и че за да мога да гововя по телефона трябва да излезна някаде на открито,
    пък имах подписан договор за още година и половина ими отговориха:
    Това е частен договор подписан между Вас и Глобул и ние нямаме никакви законови права над тоя договор за прекратяването му

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Задавали са и въпросите които си е избрала при сключване на договора и на които има точно определени отговори - ако не съвпадат... щеше още да си без роуминг
    Точно такава е тяхната практика!
    Прав е и granity - връзката с регионалния мениджър, който отговаря за този корпоративен клиент решава нещата. Е, зависи колко го мързи. Аз на моя във Виваком сутринта му направих една поръчка, за която трябваше да ми пусне Proforma Invoice. Обясних му че работата е спешна и още си я чакам.

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #10

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Подобно на Виваком и аз имах кратка и съдържателна разправия,ама с Булсатком....Звъня им от 1000 км,за да потвърдят,възможността за банков превод на сума за 12 месечен абонамент....."Абе,може ,бе господине,ама не е много сигурно,нека тук някой ваш човек я внесе на ръка в офисите ни,и най добре там където сте подписали договора!".....Щях да падна,това хлапе се държеше така сякаш сме ритали мачле заедно и то във времето на компютрите,моментните банкови преводи и то се отнасяше за сума от около 140 евро!......Ами като не сте "сигурни"за какъв чеп сте дали тия сметки в евро,долари,шв.франкове!?....."Абе,те счетоводството ни са малко особени!"...Какво да коментирам,и аз завърших контакта си с някои неща засягащи майките им,естествено наум!.....

  13. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #11

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Виваком са гении на някои глупости - по телефона с булстат на фирма може да научиш паролите за достъп до адсл модема. Лично на мен сами ги давали два пъти, вярно хората знаеха за това, но при желание мога да злоупотребя.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #12

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    А в пълномощното упоменато ли е изрично че можеш да представляваш МОЛ-а пред Виваком? Ако не е - не важи.
    Не е точно така - упълномощен съм от МОЛ-а с правата да представлявам, подписвам, подавам и получавам всички необходими документи и книжа от всички частни и държавни институции свързани с всичко, касаещо фирмата. В пълномощното не могат да се съдържат всички места, на които то ще потрябва, а и не е необходимо - по тази причина адвокатите и нотариусите формулират текста по този начин и мисля че разбират правото и законите малко по-добре от "специалистите" в офисите на "Виваком". Най-тъжното е, че дори и пълномощното да беше формулирано точно за тях съм абсолютно убеден, че отново щеше да има вдигане на рамене и отговор "Ами ние тука не можем, звънете на 123".

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    По телефон пълномощни не важат.
    Те явно и в офиса им не важат. Да се чудиш за какво са ни по принцип нотариусите...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Задавали са и въпросите които си е избрала при сключване на договора и на които има точно определени отговори - ако не съвпадат... щеше още да си без роуминг
    Тези толкова "тайни" въпроси са стандартен набор от няколко такива, от които можеш да избираш. И наборът им от въпроси е толкова дебилен, че и страничен човек (съсед или познат на семейството) ако реши, може да им отговори. Не е ли по-разумно и сигурно да се даде цифров или буквен код, който да се използва при желание за промяна? Нещо, което практикуват доста банки по света? Не, Виваком са по-велики, те ще проверяват дали се обажда МОЛ-а като го питат за името на кучето му...

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    ама с Булсатком....
    Регни си epay.bg и активирай словашка карта. После се самообслужваш онлайн през сайта на Булсатком.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Отговор: Сагата "Виваком"

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията

    Тези толкова "тайни" въпроси са стандартен набор от няколко такива, от които можеш да избираш. И наборът им от въпроси е толкова дебилен, че и страничен човек (съсед или познат на семейството) ако реши, може да им отговори. Не е ли по-разумно и сигурно да се даде цифров или буквен код, който да се използва при желание за промяна? Нещо, което практикуват доста банки по света? Не, Виваком са по-велики, те ще проверяват дали се обажда МОЛ-а като го питат за името на кучето му...
    При мен въпроса е "Каквa е моминскaтa фамилия на майка Ви?" Ха да видим кой би го налучкал! А цифровите кодове се забравят лесно...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #15

    Отговор: Сагата "Виваком"

    С този роуминг само могат да спечелят, сякаш искаш да теглиш пари от банка, че да те въртят. Ама така е когато навсякъде работят хора които не мислят , а изпълняват като папагали безмислени принципи. А това като ми го кажат обади се по телефона... да ти се свърши работата е най-голямата простотия, която измислиха мобилните ни оператори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. "Виваком в акция" или "Как не се прави" :)
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 26-11-10, 09:11
  4. БТК и "Вивател" вече са "Виваком"
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 11-09-09, 09:06
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе