Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 82
Like Tree8Одобрявам

Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #61

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Това не е проблем. Пиши им, че би желал да извършат доставката до твоя частен куриер в Лондон указвайки фирмата с нейните данни- телефони, сайт, адрес. Искат да им пишеш щото сайта им е дървеняшки ( от тия:прави го сина на един приятел, ученик ) за да може да ти включат транспортните разходи във пейпал фактурата за плащане. Пейпалът трябва да ти е verified. Същата фирма продава и в Ebay.co.uk, ТУК аз бих си го купил от там, защото в Ebay мога да добавя адрес за доставка различен от билинг адреса на картата ( например имам си BG,UK,DE и си ги сменям в зависимост от това къде искам да ми бъде доставено ) и така не бих се обяснявал с никого. Апропо - никога не бих си написал цялата информация за кредитната си карта и да я оставя в ръцете на някаква фирма доставчик или производител чрез форма като тази https://www.bkelec.com/subwoofer_checkout.htm
    Този пост е редактиран от Tommorow; 28-01-17 в 02:03.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #62

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Здравейте,
    Нов съм във форума, благодаря за тази полезна тема.Моля да ми кажете най-добрата в момента банка за отваряне на дебитна карта, за теглене от Пейпал.Имам бизнес акаунт в Пейпал и започнах да тегля по 4 пъти на седмица по 1000 паунда, работя с Уникредит и всеки превод ми взимат по 23лв което прави около 400лв на месец, което ми идва в повече.Говорих с една от банките, която бяхте препоръчали в темата че не взима 1%, но след разговор с тях те ми обясниха че при превалутирането ще губя 1%, това не е било % на банката ами превалутиране, дори и сметка в паунди да изкарам по закон парите минавали първо в евро и после в лева или паунди, което ми изглежда ъбсурдно.Моля да ми дадете най-добрата банка към тоя момент за дебитна карта в паунди и как ще ми бъде най-добре за преводи от Пейпал в паунди до Българска банка.Изпадам в ужас с тия условия на българските банки, колко по-лесно е с английските ( парите до 1 мин са ти по сметката и нямаш никакви такси...)Благодаря на тези които се отзоват.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #63

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    За съжаление в БГ не е като в Англия , Испания или Щатите , примерно . Комисионни има , винаги .
    Не разбрах защо трябва да се ползва банка в случая . Става и с дебитна карта , издадена от Пейпал - Мастъркард . Може да се теглят пари отвсякъде и от всеки банкомат с логото на Мастеркард при минимална такса .

    https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/debit-card

    - - - - - - - - - -

    Но все пак си има ограничение на сумите от бг банкоматите ( 400 лв ) и за по-големи такива си трябват няколко транзакции , което може да не е удобно в случая , а и многото комисионни може да се окажат колкото една такава при банков превод . Евентуално превод в евро може да е по на сметка .

    Пробвай с Централна кооперативна банка .

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #64

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    За съжаление в БГ не е като в Англия , Испания или Щатите , примерно . Комисионни има , винаги .
    Не разбрах защо трябва да се ползва банка в случая . Става и с дебитна карта , издадена от Пейпал - Мастъркард . Може да се теглят пари отвсякъде и от всеки банкомат с логото на Мастеркард при минимална такса .

    https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/debit-card

    - - - - - - - - - -

    Но все пак си има ограничение на сумите от бг банкоматите ( 400 лв ) и за по-големи такива си трябват няколко транзакции , което може да не е удобно в случая , а и многото комисионни може да се окажат колкото една такава при банков превод . Евентуално превод в евро може да е по на сметка .

    Пробвай с Централна кооперативна банка .
    Благодаря, ще говоря и с тях.Немога с дебитна карта на Пейпал, защото немога да смогна с тегленето, бизнеса ми изисква ежеседмични плащания от порядъка на 8-9к.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    4
    #65

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Здравейте. От скоро и аз си пробвам късмета с онлайн дейност и тъй като започнаха да се трупат доларчета се замислям как да ги тегля. Идеята ми е да си изкарам дебитна карта Виза, към която да тегля парите(в пейпал към момента приемат Виза или превод към банкова сметка). Допитах се до няколко банки как процедират с пейпал.
    1. Уникредит - 1% от изтеглените пари
    2. Пощенска банка - 1%, а може би дори 2% (служителката беше неадекватна)
    3. ЦКБ - нямат такса за теглене от пейпал

    До тук добре. ЦКБ изглежда правилния избор. Обаче поради ред причини искам да си отворя Виза в долари, главно защото работя с долари и не искам да губя от разликите в курса купува/продава. За съжаление всички банки и ЦКБ включително ми казаха, че валутата на картата няма значение. Изтеглените долари се обръщат в евро. И ако картата ми е в долари схемата ще стане следната долари - евро - долари, което означава доста загуби. Един приятел ми каза, че е теглил преди към ЦКБ Виза в долари от Скрил и му е превеждало парите едно към едно 100$ тегли - 100$ в картата, но явно сега не е така или поне при работа с пейпал.

    Финалния ми въпрос е вие как процедирате и в коя банка би било най-изгодно според вас?

    Благодаря много!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #66

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от Ludnapukanka Виж публикацията
    Здравейте. От скоро и аз си пробвам късмета с онлайн дейност и тъй като започнаха да се трупат доларчета се замислям как да ги тегля. Идеята ми е да си изкарам дебитна карта Виза, към която да тегля парите(в пейпал към момента приемат Виза или превод към банкова сметка). Допитах се до няколко банки как процедират с пейпал.
    1. Уникредит - 1% от изтеглените пари
    2. Пощенска банка - 1%, а може би дори 2% (служителката беше неадекватна)
    3. ЦКБ - нямат такса за теглене от пейпал

    До тук добре. ЦКБ изглежда правилния избор. Обаче поради ред причини искам да си отворя Виза в долари, главно защото работя с долари и не искам да губя от разликите в курса купува/продава. За съжаление всички банки и ЦКБ включително ми казаха, че валутата на картата няма значение. Изтеглените долари се обръщат в евро. И ако картата ми е в долари схемата ще стане следната долари - евро - долари, което означава доста загуби. Един приятел ми каза, че е теглил преди към ЦКБ Виза в долари от Скрил и му е превеждало парите едно към едно 100$ тегли - 100$ в картата, но явно сега не е така или поне при работа с пейпал.

    Финалния ми въпрос е вие как процедирате и в коя банка би било най-изгодно според вас?

    Благодаря много!
    Аз си ползвам ЦКБ, както споменах по-горе още преди години. Условията не са променени (поне не и по съществуващи карти/сметки). Не знам защо така са ти обяснили в ЦКБ. Може да става дума за недостатъчно запознат служител. Когато издаваш карта, винаги заявяваш в каква валута да е тя – и заявяваш долари. Няма конвертиране. Максималната сума, която можеш да изтеглиш на едно теглене от Пейпал, е 500 долара, от които Пейпал ти удържат 2,50 долара такса. Винаги съм получавал по 497,50 долара.

    В момента си гледам извлечението по картовата сметка – на 30.08.2017 са ми удържали 1,08 долара месечна такса (тя варира спрямо курса, защото е зададена в лева). Тъй като си тегля парите от картата в долари, на гише, ми начисляват и такса за теглене във валута – мисля, че беше 55 цента (не пазя бележките). Ако теглиш от банкомат с карта в долари, тогава ще има конвертиране по курс "купува" за деня.

    В Пощенска банка таксата е 2%. По този повод имах малък скандал с тях – върнаха ми взетата такса, после си закрих сметката и картата, защото ми бяха казали изрично и неколкократно, че такса няма.

    Аз от Skrill се отказах още когато се казваха Moneybookers, точно заради това, че задължително конвертират (те) сумата във валутата на държавата. Аз имах там сметка в евро. Избирам сумата, която искам да изтегля. Те я конвертират в лева по техен курс. Получавам сумата в лева по карта, която е в евро, и за да влязат парите, банката ми купува левовете. И така се получаваха загуби, които откровено ме дразнеха. Писах на отдела им по поддръжка, отговориха, че така им била политиката. Това беше преди поне 5 години. Миналата година пак проверявах, нямаше промяна.

    Има сходна на Пейпал услуга, Payoneer, която от едното място, от което получавам плащания в долари, постоянно рекламират като "получаваш си парите директно по картата (MasterCard)", но таксите им са безумни в сравнение с тези на Пейпал и пак конвертират сумата във валутата на държавата.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 05-09-17 в 12:10.
    Ludnapukanka одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    4
    #67

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Здравейте, направих следното:

    Изкарах си виза в долари към ЦКБ.
    Таксата им е 1,60лв на месец + трябва да се дадат два лева на година, че да имаш право да теглиш на каса.
    На каса е 1лв тегленето на пари до 3к мисля.
    Пуснах си долари от пейпала към визата. Пристиганалата сума е едно към едно със заявената от пейпал(2,5$ разбира се се дават за пейпал)

    Всичко е ок.
    cheeseus одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    4
    #68

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Здравейте отново. За да не отварям нова тема ще попитам тук. Някой знае ли как амазон работи с българи, по-точно ако продадеш нещо в амазон как ще си получиш парите? Като си попълвам данните за селър в амазон стигам до следното - "All disbursements to this bank account will be made in the currency of the country your bank is located in (“Bank Location”) selected above. Any required conversion of the funds to the currency of the Bank Location Country will be carried out using Amazon Currency Converter for Sellers offered by Amazon Payments. Please check the box to confirm that you have read and accepted the terms and conditions for use of Amazon Currency Converter (TM) for Sellers."
    Доколкото разбирам и доколкото проучих и по други форуми, амазон пращат пари само по банкова сметка и независимо в каква валута ти е сметката, те ще я конвертират в лева по амазонски курс. Значи е по-добре сметката да е в лева за да са минимум конвертиранията. Дотук ясно, но мисля, че амазон нямат онлайн портфейл, тоест парите от всяка една продажба ще се пращат директно в банковата сметка, което мисля, че ще е адски неизгодно. Уникредит взимат 0,01% за постъпления от чужбина и минималната такса е 7 евро. Ако сме продали нещо за 20$ с печалба 5-6$ сами се сещате какво става :D . Много ще се радвам, ако има някой който работи с амазон и знае как стават нещата. Благодаря!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #69

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от Ludnapukanka Виж публикацията
    Здравейте отново. За да не отварям нова тема ще попитам тук. Някой знае ли как амазон работи с българи, по-точно ако продадеш нещо в амазон как ще си получиш парите? Като си попълвам данните за селър в амазон стигам до следното - "All disbursements to this bank account will be made in the currency of the country your bank is located in (“Bank Location”) selected above. Any required conversion of the funds to the currency of the Bank Location Country will be carried out using Amazon Currency Converter for Sellers offered by Amazon Payments. Please check the box to confirm that you have read and accepted the terms and conditions for use of Amazon Currency Converter (TM) for Sellers."
    Доколкото разбирам и доколкото проучих и по други форуми, амазон пращат пари само по банкова сметка и независимо в каква валута ти е сметката, те ще я конвертират в лева по амазонски курс. Значи е по-добре сметката да е в лева за да са минимум конвертиранията. Дотук ясно, но мисля, че амазон нямат онлайн портфейл, тоест парите от всяка една продажба ще се пращат директно в банковата сметка, което мисля, че ще е адски неизгодно. Уникредит взимат 0,01% за постъпления от чужбина и минималната такса е 7 евро. Ако сме продали нещо за 20$ с печалба 5-6$ сами се сещате какво става :D . Много ще се радвам, ако има някой който работи с амазон и знае как стават нещата. Благодаря!
    Да, това се казва в съобщението. Пейпал поне предлагат възможността да използваш обменния курс на твоята банка (когато плащаш от карта).
    С оглед избягване на няколко конвертирания, действително е по-добре сметката да е левова.
    А относно таксата от 7 евро на Уникредит... освен да им **$%§€!!@№$.
    Аз ползвам Интернешънъл Асет Банк – когато сумата на валутния превод, само от друга страна в Европейския съюз, е под 100 евро (може да е 99,99 евро), такса за получаване на парите няма. Таксата е 5 евро за суми над 100 евро. Ако сметката, от която ще получаваш пари от Амазон, е в банка в ЕС, тогава може и да стане номерът да не плащаш такса (може би за целта регистрацията ти трябва да бъде в Amazon.co.uk, докато все още са в ЕС, или в Amazon.de). Можеш да ги попиташ.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    4
    #70

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Някой знае ли дали пейпал са променили правилата си за теглене или нещо? Тръгнах да правя withdraw към доларовата ми виза в ЦКБ и пейпал иска да ми прави конвертиране в лева? Не мога да разбера какво става. Също забелязах, че до номера на картата ми, когато тръгна да тегля пише BGN. Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Да наистина са решили да се конвертира във валутата на страната. Обаче май има оправия. Ако искате може да попитам автора на поста, в който видях решението дали може да го споделя тук.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #71

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от Ludnapukanka Виж публикацията
    Някой знае ли дали пейпал са променили правилата си за теглене или нещо? Тръгнах да правя withdraw към доларовата ми виза в ЦКБ и пейпал иска да ми прави конвертиране в лева? Не мога да разбера какво става. Също забелязах, че до номера на картата ми, когато тръгна да тегля пише BGN. Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Да наистина са решили да се конвертира във валутата на страната. Обаче май има оправия. Ако искате може да попитам автора на поста, в който видях решението дали може да го споделя тук.
    Вчера получих мейл от Пейпал за промени в условията им. Зачетох се, но повърхностно, в частта за конвертиране на сумата за теглене. Останах с впечатлението обаче, че щом основната валута на профила е долари и щом картата е в долари, конверсия няма да има, макар да се показва такава в прозорчето за потвърждаване.

    Току-що пробвах -- без да потвърждавам -- и виждам, че и таксата вече се показва в лева (вж. скрийншота). Какво в действителност ще се случи след потвърждаване още не знам. Моля, сподели това решение, за което споменаваш. Аз междувременно ще прочета внимателно промените в условията.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #72

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Днес пуснах плащане към картата, да - има промяна.
    Превалутира доларите в левове по техния абсурден курс и няма друг вариант... Ако искаш.
    Моята карта е в левове, но досега нямаше проблем да се изпращат долари и превалутирането да се прави от банката.
    Обобщено - 2 до 3% отиват по дяволите...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #73

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Така, прочетох промените в условията:
    ---------------
    6.1. [...] Банковата сметка или карта, по която заявявате изтеглянето на електронни пари, трябва да бъде деноминирана в основната валута на Вашия профил или друга валута, поддържана от Пейпал за Вашата страна по местоживеене. Това означава, че:
    а. Ако извършвате тегленето на налична сума, съхранявана във валута, различна от основната валута на Вашия профил, ще Ви бъде начислена такса за валутен обмен, както е посочено в раздел А3.1.1 на таблица 1, за обмяна на сумата и прехвърлянето ѝ по салдото на основната Ви валута (съгласно раздел 8.2).
    б. Ако извършвате тегленето по банкова сметка или карта във валута, различна от основната валута на Вашия профил, ще Ви бъде начислена такса за валутен обмен, както е посочено в раздел А3.1.1 на таблица 1, за обмяна на изтеглената сума във валутата на Вашата банкова сметка или карта (съгласно раздел 8.2).
    ----------------

    Нищо от горното не указва, че ще се случи такъв обмен в случаите, в които основната валута на профила е долари, наличната сума е в долари и банковата карта, към която ще се осъществява тегленето, също е в долари. Не разбирам тогава защо въобще ми показват сумата, която искам да тегля, в лева. От горния скрийншот единственото донякъде успокояващо е, че на бутона все пак пише Withdraw 171,00 USD, а не 274,85 BGN. След седем дни ми предстои теглене, ще ми се дотогава да имам пълна яснота.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #74

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Така, прочетох промените в условията:
    Нищо от горното не указва, че ще се случи такъв обмен в случаите, в които основната валута на профила е долари, наличната сума е в долари и банковата карта, към която ще се осъществява тегленето, също е в долари. Не разбирам тогава защо въобще ми показват сумата, която искам да тегля, в лева. От горния скрийншот единственото донякъде успокояващо е, че на бутона все пак пише Withdraw 171,00 USD, а не 274,85 BGN. След седем дни ми предстои теглене, ще ми се дотогава да имам пълна яснота.
    Четох някъде за твоя казус.
    Решението е - свържи се със съпорта, ръчно ще ти пренстроят профила.
    Няма значение какво пише на бутона - ако таксата ти е в лева, значи ще минеш през превалутиране.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #75

    Отговор: Теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA в България

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Четох някъде за твоя казус.
    Решението е - свържи се със съпорта, ръчно ще ти пренстроят профила.
    Няма значение какво пише на бутона - ако таксата ти е в лева, значи ще минеш през превалутиране.
    Писах им, да видим...

    - - - - - - - - - -

    Десетина часа по-късно: Можело значи...
    Thank you for contacting PayPal regarding withdrawing the funds to your card.

    My name is Valeria and I will be happy to help you today.

    I have reviewed your account and it shows the following:

    I apologize for any inconvenience this may have caused.

    As I can see in the system, the issue was escalated to our technical department and now is being reviewed. In the mean time, I have received your request to change the currency of your credit card ending **** to USD. This is now complete and the currency of your card has been updated in your PayPal account.
    Като въведа сума за теглене, вече не се показват сумата и таксата след обмен.

    @Ludapukanka: Тъй като и ти си с карта в долари, трябва да пишеш на Пейпал с искане да оправят проблема.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cheeseus; 26-10-17 в 17:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 20-03-19, 12:04
  2. PayPal въвежда безплатно връщане на стоки в България
    От justify във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-16, 11:11
  3. Отговори: 0
    Последно: 20-10-14, 08:09
  4. Карта на България за ТОМ ТОМ ONE
    От Tonyo във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-10, 05:26
  5. Карта на България?
    От MoPcKu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-01-07, 15:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе