Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41
Like Tree4Одобрявам

За умните устройства и новите начини на общуване.....!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    На 45 години съм и от началото на и-нета у нас, почти 15 години, общувам по форуми, после ФБ, па и със сайтовете за запознанства има опит и като ги гледам младите седнали на кафе, па извадили смартфони и цъкат по ФБ, вече не им се чудя, ама вече и моите приятели на прибилизителна възраст започнаха да се увличат и много почнах да се дразня!
    Не го разбирам аз това! Да седнеш с приятели на маса да се видите, да смените някоя приказка и погледа да ти постоянно към ФБ, чата и тем подобни! С моите приятели въпроса съм го решил кардинално, като съм им обявил хич да не ми се обаждат, ако ще ми чатят и някои се съобразяват, а други по-малко, но все пак се съобразяват. Има и такива които спряха или разредиха, но пък такава компания хич не ми липсва.
    За вас проблем ли е това? Чатите ли в компания с приятели? Изобщо, отвлича ли ви вниманието ФБ, Скайп, Вайбър и др. като сте с компания?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Нямам такива проблеми..... Телефона ми е Нокиа 3120 от 2004г... никога не съм ползвал фейс бук, вайбър даже не съм виждал (но не ми и липсва). Скайп имам, но го ползвам само при нужда за нещо конкретно. .... но всичко това не означава че не "кисна" 90% от времето си в интернет.

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Нямам такива проблеми..... Телефона ми е Нокиа 3120 от 2004г... никога не съм ползвал фейс бук, вайбър даже не съм виждал (но не ми и липсва). Скайп имам, но го ползвам само при нужда за нещо конкретно. .... но всичко това не означава че не "кисна" 90% от времето си в интернет.
    Баси, това все едно аз съм го писал. Само дето телефонът ми е nokia x1-01

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    явно одъртяваме, но със старостта идва мъдростта

    поне така се успокояваме

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Дъртаци такива Няма си играя с вас!

    Сега сериозно ...кръчмите са за ядене и пиене, разхищение си е да се ползват за друго За телефоните се сещам като ми звъннат или някой приятел като поиска да си поиграе.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #6

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Абе, аз никога не съм имал нормален ГСМ! Първия ми беше Ериксон R380, след него минах на Уиндоус Мобиле, а после и на Андроид, а имам и таблет Самсунг Галакси Ноут 10.1 и не мърдам на вън без него, но дори и да съм сам, изобщо и-нет в на вън ровя само, ако нещо крайно се налага и не търпи до като се прибера, а още по-малко ФБ и пр, но полудявам когато някой с който съм седнал на раздумка започне да си гледа статусите, па още повече и да отговаря! И до като, това е нещо нормално за младите с които рядко се събирам, вече започнаха и тези на моята възраст да се "заразяват" от този мания и стигам до крайности, като първо се бъзикам, но после ставам краен и често сме счупвали моабета по този повод!
    Радвам се, че поне тези които са отговорили до тук не чатят в компания, но какво правите с такива чатещи приятели!? Само аз ли съм толкоз краен? Изтърпявате ли ги?

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Ами... за съжаление, като изключим Фейсбук, който не използвам за да си споделям автобиографията, всички други изброени пороци не са ми непознати.
    В моя защита мога да кажа, че понякога използвам и ICQ - младите се смееха като го видят, а с последните му версии, включващи и видеовръзка започнаха и да се интересуват от това какъв е този модерен, джиджав комуникатор, който ползвам.
    Факт, че ползвам по-малко конвенционална телефония, отколкото алтернативи за връзка.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Преди време (година може би) по новините бях мярнал да зачекват подобна тема. И в тази връзка показаха в София ли беше, Варна ли беше не съм сигурен заведение, където задължително още на входа й ти "конфискуват" мобилните устройства, за да не се отплесваш. На тръгване ти връщат играчките.
    Аз не страдам от тези "пороци", приятелите ми също и муабета минава супер в йеденйе и пийенйе

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Е няма лошо да си надниква кой къде си иска из фейса и да си лайква, да си туитва или онлайн игричка ли (скайп, ICQ не го вклювам, че ги причислявам към средства за комуникация) - стига да не се отнася, да се разсейва много , че става дразнещо за останалите присъстващи, които не се отнасят така!
    А това поведение някой го наричат Интернет заболяване-пристрастяване!
    Аз лично фейса го ползвам рядко заради събития покрай детето и тем подобни...и стигам до изводите, че модерните клюкарки ще поизчезнат от прозорците и ще застанат зад мониторите във фейса... ммм има си и добри страни!

    п.п. И мен са ме упреквали, че съм пристрастен Интернет фен - ама аз отричам!

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #10

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Ама, така и не ми отговорихте, дразни ли ви някой от събеседниците ви като вземе да си лайква и чати!!!? Само аз ли съм толкоз краен?

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #11

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Тъпо е. Ама някой от събеседниците ни като вземе да си лайква и чати, явно сме му ужасно скучни, хрумнало ли ти е? А за справки в нета при възникнали спорове сред компанията тия устройства са безценни - ей в такива случаи пък ме вбесяват някакви презрителни погледи от съседна маса примерно. Там явно се сливат на астрално ниво...

    Апропо, ФБ служи не само да си разливаш лични данни наоколо и да лайкваш "днеска се изакахме", а може да бъде и отличен концентратор на новини, както и средство да споделиш нещо интересно, без да спамиш хората 1 по 1 на IM. И ми е леко забавно, когато хора, не излизащи от форума подиграват хора, не излизащи от фейсбукЪ

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #12

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Тъпо е. Ама някой от събеседниците ни като вземе да си лайква и чати, явно сме му ужасно скучни, хрумнало ли ти е?
    Аз не обичам да натрапвам компанията си на никого! По принцип, предпочитам да си пия кафето сам(алкохол сам не пия), от колкото с хора с които темите на разговор са ми ограничени. Дори, приятелите ми с които се събирам често ми се чудят, защо се ограничавам в общуването си с ограничен кръг от хора! За мен отговора е много прост! Не съм видял нищо хубаво от хора които са приятели на всички, а още по-малко пък от общи "приятели" с враговете си.
    Дали съм прав или не съм, това си е мой проблем и така ми е по-много добре! Искам нещо съвсем просто и елементарно, да си взема умния телефон и чатовете и да се разкара от масата ми или в мое присъствие да забрави за чатове, лайкове и тем подобни глупости!
    Проблема е, че въпреки, че се познаваме отдавна и знаят отношението ми по този въпрос, пак си го позволяват и ме влудяват и в такъв момент пък изобщо не се замислям да вдигна скандал и да разваля моабета! В последно време много рядко ми се случва, но се случва.
    Това което ме влудява е не самия чат, а никой не може да бъде вундеркин. Започваме някаква тема, ти се концентрираш върху темата и в следващия момент на него вниманието му отива другаде, после вика: до къде бяхме стигнали и ми се отщява в такава ситуация да обсъждам каквото и да било! Нещо повече, създавам си нерви, които, ако бях сам нямаше да си ги създам!
    Смятам че кафенетата и кръчмите са място за социални контакти. Кафе и ракия имам и в къщи и кафето ми и ракията ми са по-добри от тези в заведенията.

    Апропо, ФБ служи не само да си разливаш лични данни наоколо и да лайкваш "днеска се изакахме", а може да бъде и отличен концентратор на новини, както и средство да споделиш нещо интересно, без да спамиш хората 1 по 1 на IM. И ми е леко забавно, когато хора, не излизащи от форума подиграват хора, не излизащи от фейсбукЪ
    Не! Изобщо не съм срещу ФБ и форумите и не знам какво бих правил без тях! Със сигурност щях да съм много по-прост и много по-малко информиран! В последно време дори и работната ми комуникация е повече по Скайп и ФБ, но вземат ли да заместват реалното общуване е лошо. Осъзнавам, че много често има ситуации в които по-лесно ще се разбереш с писмо или чат от колкото с разговор, но има и също толкоз ситуации в които разговора не може да бъде заменен от писмото.
    XIIID одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack Виж публикацията
    Смятам че кафенетата и кръчмите са място за социални контакти.
    Ами как да ти кажа... интернетя е измисен за хората, които не смятат така. Те също имат право на социален живот.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #14

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    Прав си и едното не замества другото, а смесено пък става като манджа с грозде!

  18. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #15

    Отговор: За умните устройства и новите начини на общуване.....!

    @backinblack, общо взето съм съгласен с теб и не целях да ти противореча, а да пообобщя с каквото е убягнало мнения, които не уважавам, хич и не коментирам. макар да ми се струва, твърде деспотично подхождаш към "концентрирането върху темата" - когато си с други, не всичко е "дали съм прав или не съм, това си е мой проблем и така ми е по-много добре" - съобразяването е взаимно.
    @kasap, той darpanet.. опа, както там му викаха е за друго измислен, ама и тук кипи социален живот. дет' се вика, повече отколкото с надуваема кукла - секс или с лаптоп - гейминг...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 28-04-24, 17:50
  2. Android Wear - започва ерата на умните часовници
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 9
    Последно: 26-03-14, 07:52
  3. Отговори: 4
    Последно: 29-01-11, 23:02
  4. За най - умните само !!!
    От mitkosan във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-06, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе