Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57
Like Tree19Одобрявам

Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Разглеждах наскоро мобилни планове, много лошо впечатление ми направиха - в общия случай повечето данни са обвързани с повече минути и обратното.
    Това е тъпо!
    Факт е, поне аз ползвам все повече онлайн комуникатори за гласова връзка и провеждам все по-малко телефонни разговори.
    Тоест, нуждата ми от голям 3G пакет нараства, а нуждата от минути - намалява.
    Ми... не виждам подобни тенденции, голямо си е вързано с голямо, малко с малко.
    Ето още разсъждения по темата смартфон за данни или за телефония.

    Я разкажете по-подробно и с цифри - кой какъв план и към кого ползва, минути, мегабайти, цена?
    Интересно ми е може ли човек да намери истински модерен смартфон план без да плаща за стотици излишни включени минути на любимите ни оператори?
    adrian_dimitrov одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Ами гледам Теленор им светна най-накрая червената лампичка и в момента предлагат план ,с който евентуално да ме задържат като клиент , щото почти ме бяха загубили - 1000 мин. към всички и 2000mb за 20лв - Web and Talk | Telenor BG
    pgv70, gnf и podredko харесват това.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Добре де, като цена не мога да кажа нищо, звучи прекрасно.
    Просто ме притеснява, че не ми трябват 1000 минути, а 100, и не ми трябват 2000mb, а 3000.
    Не може ли да имам за по-малко от 20 лв това, което ми трябва след като в тея 20лв са сметнати 1000-дата минути.
    Или всичко е пошла сметка - 1000 минути почти никой не ползва, дай да ги обявим, а реално да се консумират 20% от тях...
    Отделно, думата промоция не ме радва, цената на това чудо е 50лв, а в момента е намалена на 20.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Е , то това е целта на всяка "примоция" - да те хванат за сигурен клиент за определен (дълъг) период от време - аз също не говоря много , но в случая ме устройва идеално за 20лв - при Мтел също имаше добри вариант с пренасяне на неизползваните минути , а Виваком до скоро предлагаха най-високата си оферта за 10гб за 30 вместо 100лв .

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ами гледам Теленор им светна най-накрая червената лампичка и в момента предлагат план ,с който евентуално да ме задържат като клиент , щото почти ме бяха загубили - 1000 мин. към всички и 2000mb за 20лв - Web and Talk | Telenor BG
    А това видя ли го?
    Почти се навих и аз да се включа към тях...
    Промоционалният месечен абонамент се предоставя за първоначалния срок на договора. След изтичането му се прилага стандартния месечен абонамент в размер на 49.99 лв. Промоцията е валидна при сключване на нов договор, съответно допълнително споразумение съобразно приложимите условия, до 26.02.2015.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Така е при всички оператори с прИмоционални оферти - като остане месец-два си минаваш на друг план ,който те устройва ако няма като този или ги напускаш - след две години "я камилата , я камиларя" - все ще има по-добри оферти ми се струва ...

    п.п. Пък то "по-добрите" оферти обикновено излизат няколко дни/седмици след като преподпишеш .

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Е, няма подводни камъни в офертата, цената е за целия срок на договора - чук е.
    Проблемът би бил - подпиши за 24 месеца, плащай първите 6 - 20 лв, а останалите 18 - 50.
    В случая имаме - плащай 24 месеца 20 лв, пък после пак ще си говорим.
    Няма лошо освен киселата нотка, защо като има 1000 минути за 20 лв няма 100 (колкото ти трябват) за 10...

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Защото "разхода" на оператора за 100 и за 1000 минути е еднакъв, само че в единия случай печалбата му е 2 пъти по-малка.
    За интернета.... мобилните оператори нямат голяма печалба от трафика на данни, тяхната "далавера" е от таксите за разговор. Нета е само "стръвта". Затова и политиката им е не намаляне на таксите, а даване на повече минути и нет за същите или повече пари.

  11. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #9

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Виваком - 30лв./месец за 10ГБ нет и 2000мин. Уловките са 3, като втората и третата са валидни за всички оператори.
    1. Нета след април месец, ако не се лъжа, е разделен на 2 тарифи - дневна и нощна
    2. Ако след 2 години не се усетиш - таксата става 100лв./месец, когато изтече срока на договора ( промоцията )
    3. Сега пускат "супероферти" според тях, защото до няколко месеца, всички договори трябва да могат да се прекратяват без заплащане на останалите месечни вноски до края на договора - КРС осъди трите оператора и ги задължи да премахнат тази клауза (мисля, че беше от Юли месец тази година)

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    но в случая ме устройва идеално за 20лв
    Така е, но повече би те устройвало вместо с 1000 - с 200 минути, същите мегабайти за 10, вместо 20лв нали
    Става малко дребнаво да се търси възможно най-оптималното, но... не мога да се примиря (независимо от цената) с чистото консуматорство - покупка на стока, в случая минути без да имам никаква необходимост от тях, просто така, защото ме устройва ценово.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Във всичките тия сметки освен финансова има и техническа страна. Мобилните мрежи са проектирани първоначално за пренос на глас и SMS и в по-малка степен за пренос на данни. За да поемат все по-нарастващия трафик на данни те искат смяна на техниката с нова, а това е въпрос на инвестиции и време. От там и логиката - да се натоварват вече съществуващите мощности за пренос на глас, защото това е изплатена инвестиция и носи чиста печалба, част от която после се инвестира в развитие на мрежата за пренос на данни.
    kod и svetlio1 харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Те повече от нуждите на пазара не могат да я натоварят тази техника.Целта им е да натоварят джобовете на клиентите и да им остане технически капацитет за още клиенти...

    Та поради това са и тези не много адекватни на търсенето абонаментни планове.

    Нормалното е 150-200 минути на месец, ако се отчита на минута.Ако се отчита на 30 секунди 100-120 минути са достатъчни. А ако се отчита до секунда не се знае...

    Понякога се налага да имаш повече минути -да кажем 350-500 минути, но има решение и там.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Във всичките тия сметки освен финансова има и техническа страна. Мобилните мрежи са проектирани първоначално за пренос на глас и SMS и в по-малка степен за пренос на данни. За да поемат все по-нарастващия трафик на данни те искат смяна на техниката с нова, а това е въпрос на инвестиции и време. От там и логиката - да се натоварват вече съществуващите мощности за пренос на глас, защото това е изплатена инвестиция и носи чиста печалба, част от която после се инвестира в развитие на мрежата за пренос на данни.
    Наистина, не съм се замислял по този начин - от техническа точка наистина може да се обясни дисбаланса, благодаря.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Има и друго.
    Тези 100 минути, които казваш, че ти трябват и стигат си по-скоро изключение. Огромния брой потребители си ползват над 200-300 мин месечно и един план с малко минути, а много трафик би имал много малък брой потенциални потребители.
    Много малко хора биха избрали да спестят 2-3 лева на месец, но да рискуват да прескочат 100-те минути.
    Моя план е с 200 минути и няколкото пъти, в които съм го надвишавал ми е струвало 20-30 лв отгоре в сметката.
    ТУка сме все компютърни спецове и едва ли има някой, който да не знае какво е да ти звънне някой със проблем по техниката и колко време разговори отнема да помогнеш.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #15

    Отговор: Смартфоните - трябват все повече данни и по-малко минути

    Хм, как ви стигат 100-200 минути? Аз не познавам някой, дето ще му стигнат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смартфоните с голям екран - кой да изберем?
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 169
    Последно: 12-07-16, 10:45
  2. Смартфоните с огънати екрани все пак ще се огъват
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-13, 19:27
  3. Смартфоните стават все по-достъпни и популярни
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 09-05-11, 11:49
  4. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-05-07, 10:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе