Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57
Like Tree31Одобрявам

Идеи за стартиращ бизнес

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #16

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Ти приготви парите, аз ще ти кажа в какво да инвестираш

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #17

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Я направо почвай разработката на българския Pat-омобил и затрий илони и милони....

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #18

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Една от най-добрите инвестиции в момента е земеделска земя в плодороден район. Ще дам пример от личен опит:
    45 дка земя в Добруджа - 5 категория. Средна цена -около 300лв/дка. Рента за 2017г - почти 3000лв. Възвръщаемост (печалба) - над 20% без всякакви грижи!
    За първото да , така е ,сигурна инвестиция е, но... нататък не точно така.

    1. Големите инвеститори в земеделска земя в момента търсят доходност 5%, 20% е мечта.
    2. Намери ми “земеделска земя в плодороден район” на 300лв - купувам неограничено количество - т.е може и хиляди, даже десетки хиляди!!!Това сериозно , и за теб ще има доволно!
    3. категорията я забрави - вече няма никакво значение, други работи са по-важни

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    За първото да , така е ,сигурна инвестиция е, но... нататък не точно така.

    1. Големите инвеститори в земеделска земя в момента търсят доходност 5%, 20% е мечта.
    2. Намери ми “земеделска земя в плодороден район” на 300лв - купувам неограничено количество - т.е може и хиляди, даже десетки хиляди!!!Това сериозно , и за теб ще има доволно!
    3. категорията я забрави - вече няма никакво значение, други работи са по-важни
    Ако сега ще я почваш тая работа - "Късно е чадо......"
    ccankov73 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #20

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Честно казано не съм от вярващите, че в момента има големи шансове за успех от нулата. Едно 70-80% от хората със собствен бизнес, които познавам в моя край затвориха кепенците. Някои фалираха доста лошо. Умряха почти всички фирми за хардуер. Доста от малките хранителни или зеленчукови магазинчета. Транспортни фирми също не оцеляха, тв и други битови сервизи. Отдавна няма вече единични аптеки. Почти всичко свързано с местно потребление. Имах страшно упорит комшия. От шофьор на директора на захарния в Д.Митроплоия по соца в средата на 90-те години на миналия век вече беше много мастит захарен бос. Купи 2 съседни къщи до нас, вила на Шипково. За първи и последен път в живота си видях как се пренасят пари в големи чували в багажника на Мерцедес. Нае бази, етаж от бивш хотел за офиси. И към 1996-7г. му се случиха "разни лоши неща" в бизнесотношенията със структури покрай Гриша Ганчев. Добре че, успя да продаде всичко и да се разплати, защото в един момент седеше барикадиран у тях с пушка и пистолет. Остана му все пак къщата до нас. Вече със заеми направи цех с машина за производство на екобрикети. Там го уби Свилоза или нещо подобно от Свищов. После се опита за кратко да прави зидани камини. После имаше 1г. с опит за месарски магазин, който се превърна в хранителен. Дойдоха веригите и замина. По време на икономическия бум към 2004-7г. направи спедиторска фирма, която вървеше супер. Реши да се разраства и заложи къщата и взе още 4 големи нови камиона. Е, с голямата криза 2011-12г. банката му взе и камионите и къщата. От тогава съм го срещал само един път. Станал международен шофьор в чужбина. Беше прехвърлил задължения на жена си и децата си. Синът му избяга по чужбина, че нямаше как да връща. Дъщеря му се разведе, защото мъжът й също не искаше да връща. Жена му започна работа като мед.сестра и и прибират всеки лев над 500 ако изкара .
    Има и други подобни примери от моя край. Приятел след години в Испания се върна покрай бума 2005г. и вкара към 100 000 лева в оборудване за производство на мебели. Това е учил и само това е работил. Имаше много добри умения. Работата вървеше, не можеха да смогнат на поръчки. Пари на корем. Но всичко умря при "кризата" и момчето разпродаде на безценица оборудването и отново се върна в Испания. Но и там вече не били същите нещата по думите му.
    За изцяло нов (малък) бизнес замисъл за мен има шанс само в чисто технологичните сфери. Софтуер основно и системи за автоматизация. Повечето ниши са заети отдавна от големи играчи - земеделие, търговия, винарство, лека промишленост. Някой спомена лекарства - ако е за производство, хехе знае ли колко играча играят на този пазар и с какви капитали разполагат. На жената фирмата скоро я купиха за 40млрд долара за сведение. За дистрибуция отдавна няколко вериги владеят всичко.
    С 300 000 лично аз щях да си купя криптовалути, но там риска е голям.
    Lupus одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #21

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ако сега ще я почваш тая работа - "Късно е чадо......"
    Прав си , ама не е от сега, скоро стават 20г.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    допуснал си правописна грешка, скоро стават 30

    в безгрижните дни около "революцията" с целия си младежки наивитет вярвах, че "ето, ние ще сме първото поколение, възпитано и изучено така, че да поеме голямата демократична и капиталистическа далавера, извинете, бизнес". да, ама не

    оказа се, че не е нужно да си учен, кадърен, можещ, интелигентен, работлив, сръчен или каквото и да било от тези фнтасмагории
    нужно е да си дете или познат на "когото трябва"
    валидно и до днес, валидно и на запад, и на изток, и занапред

    end of story
    ccankov73 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #23

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    За съжаление....си прав, виждам го ежедневно,вече и внуците си уреждат.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #24

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    На 90% е така както казвате. В моята област медицината даже е на 99% положението с уреждането на децата. 3-то поколение династии вече има. Но все пак има една област - софтуера и високите технологии, където се искат умения и може да се развиваш и със собствени сили.
    Lupus одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #25

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Де да бях ударил такъв талон,но трябва и да се играе.Аз играя за себе си.Миналата година закупих съборетина с двор ,общо 600 м2 в Плевен на 200 метра от Медицинския в Плевен за 35 евра.В момента ми предлагат 80 или 50 + двустаен 70 м2.Имам не лош бизнес и до няколко години мисля ,че ще събера парите сам да построя блок на 4 етажа с по 2 двустайни на етаж.Наемите са около 500 лв. за подобен апартамент за чужденци,които дал господ от Медицинския.Ако ми върже може и да се пенсионирам на 55,сега съм на 47.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    На 90% е така както казвате. В моята област медицината даже е на 99% положението с уреждането на децата. 3-то поколение династии вече има. Но все пак има една област - софтуера и високите технологии, където се искат умения и може да се развиваш и със собствени сили.
    Напълно съм съгласен! Идеята е да се сетиш да копнеш там, където другите още не са се усетили и да погледнат. И после каквото успееш да направиш за 3-4г. След това или много маймуни се натоварват на клона, или ако бизнеса ти се оформи като силно печеливш тактично, но твърдо ти "обясняват", че той не за теб. На моите хора непрекъснато им повтарям, че китайците с евтини и масови стоки не можем да надвием. Трябва да се прави това, което иска много мозък и се търгува скъпо, макар и на ограничен пазар.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Де да бях ударил такъв талон,но трябва и да се играе.Аз играя за себе си.Миналата година закупих съборетина с двор ,общо 600 м2 в Плевен на 200 метра от Медицинския в Плевен за 35 евра.В момента ми предлагат 80 или 50 + двустаен 70 м2.Имам не лош бизнес и до няколко години мисля ,че ще събера парите сам да построя блок на 4 етажа с по 2 двустайни на етаж.Наемите са около 500 лв. за подобен апартамент за чужденци,които дал господ от Медицинския.Ако ми върже може и да се пенсионирам на 55,сега съм на 47.
    С оглед на постигнатото до тук идеята ти никак не е лоша - малко частно общежитие за богати студенти! Но един приятелски съвет - избий си от сега всякакви мисли за пенсиониране! Мисли и действай все едно имаш да живееш още толкова години. Настроиш ли се на пенсионерска вълна - до там си!.
    VanDan одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #27

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Блокът ще има и гаражи,които да ми плащат данъците.Писнало ми е ,от 19-годишен работя.Никакъв бекъп.Просто съм уморен,а ако си взема и 10 дни почивка съм аут бизнеса ми.

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #28

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Блокът ще има и гаражи,които да ми плащат данъците.Писнало ми е ,от 19-годишен работя.Никакъв бекъп.Просто съм уморен,а ако си взема и 10 дни почивка съм аут бизнеса ми.
    Абе знаех си аз, че ще
    стигнете до любовницата

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #29

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Нещата са на кантар.Като батко защитавах Здравко и имам много плюсове,но пък наеб-х гаджето на Иво ,откъдето минусите са повече.Много малко хора ще разберат горното.Подсказка : "Плевен".

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #30

    Отговор: Идеи за стартиращ бизнес

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Де да бях ударил такъв талон,но трябва и да се играе.Аз играя за себе си.Миналата година закупих съборетина с двор ,общо 600 м2 в Плевен на 200 метра от Медицинския в Плевен за 35 евра.В момента ми предлагат 80 или 50 + двустаен 70 м2.Имам не лош бизнес и до няколко години мисля ,че ще събера парите сам да построя блок на 4 етажа с по 2 двустайни на етаж.Наемите са около 500 лв. за подобен апартамент за чужденци,които дал господ от Медицинския.Ако ми върже може и да се пенсионирам на 55,сега съм на 47.
    Къде точно е тази "съборетина с двор 600м2 на 200м. от МУ-Плевен за 35 евро". Аз живея на 100м. от МУ-Плевен, откакто съм се родил и ми е интересно. На мен са ми предлагали само заради двора (въобще не ги интересуваше къщата) 50000 евро преди години. Точно дворните места са важни в нашия квартал. На ул.Браила малко над оградата на МУ има цяла голяма кооперация, която седи празна като паметник, защото строителя фалира малко преди крайното завършване. Още 2 нови кооперации нагоре по улицата има на по 50-100м. има студенти и в тях. Срещу входа на МУ също има 2-3 готови или почти готови. Иначе чужденците както ги има, така може и да изчезнат по някое време. През годините се променяха нещата. А и ново общежитие им направиха на бул.Русе за богати. Отделно и други кооперации наблизо също приключват строителство скоро. Говори се, че "пожизненият ректор (явно или с подставено лице)" Горчев има дял там, с мисълта точно за даване под наем на студенти. Нещо крива може да ти излезе сметката след време.
    Кварталът ни не е предвиден за толкова блокове, колкото се нароиха последните 10г. и става гадно от коли. С гаражите ще ти върже. Така срещу нас блока старите собственици си продадоха апартаментите на едни хора, а гаражите на други външни и е просто ужас вечер. Живеещите няма къде да спират, а колите в гаражите са на хора от други места. А едно време играехме футбол и народна топка на улицата без да мине жива кола с часове. Съсипаха хубавия и спокоен квартал.
    Този пост е редактиран от VanDan; 15-02-18 в 14:42.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатика не охлажда . Идеи?
    От wildpeasant във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 08-03-11, 13:01
  2. Бизнес симулатор
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 09-05-05, 14:37
  3. Директно стартиращ се софтуер за Windows.
    От 3.14_J във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 29-12-04, 20:51
  4. Бизнес План
    От ckk_7 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 13:11
  5. Идеи за стабилизатор
    От Delta1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-04, 07:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе