Резултати от 1 до 8 от общо 8

Един въпрос към специфични разбирачи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    Един въпрос към специфични разбирачи

    Преди седмица купих няколко бутилки бяло и червено вино.
    Трябват ми защото искам да направя дребни жестове (подарък) към няколко човека в средата на другата седмица. Та затова са в доста по-лъскави опаковки, пък и доста над обичайната цена.
    Идеята беше от багажника на колата да ги прибера вкъщи на стайна температура, пък и да отворя някое от шишетата за собствена консумация.

    Обаче съм ги забравил и няколко дена с стояли в багажника, където температурата сигурно се е качвала до 50 градуса следобед на паркинга.
    А може и по-топло да е ставало - днес към 13:30 влязох в колата и беше непоносимо топло.

    Глупавия въпрос е такъв:
    Това затопляне дали е повредило виното в бутилките ?
    Не искам да правя жестове на благодарност с кисело или "развалено" вино .
    Затоплянията са били поне две, а най-вероятно три-четири, но не всички като това днешното, щото последната седмица имаше доста облаци.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #2

    Отговор: Един въпрос към специфични разбирачи

    Думата кисело мисля,че идва от кислород.Ако са били затворени, не биха имали достъп до кислород ,следователно и да вкиснат.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Един въпрос към специфични разбирачи

    Подкрепям, температурата не е проблем, окисляването е.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Отговор: Един въпрос към специфични разбирачи

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Идеята беше от багажника на колата да ги прибера вкъщи на стайна температура, пък и да отворя някое от шишетата за собствена консумация.
    Митак отговора е в увода преди въпроса ти

    Отвори една и пробвай...

    Иначе мисля, че няма да се е развалило винцето.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Отговор: Един въпрос към специфични разбирачи

    Мерси за съвета. Помислих си го и аз, ама не ми върши работа.
    В момента имам медицински проблеми, с температура съм и вкусувите ми рецептори са в стачка.

    Отделно от това, единственото вино което на мен ми харесва е червено каберне. И единствено за него бих могъл да кажа например "с тая добавка от мерло сте поразвалили вкуса".
    А специално белите (които съм приготвил) са някакви изключителни ароматни (цитирам чуждо мнение за това "изключително ароматни"), но аз по принцип нямам усет за бели вина, а да не говорим, че в моментата и кока колата (която много обичам), на вкус ми прилича на вода с ръжда.
    И още нещо - три различни модела вина са. Дори и да опитам червеното (в неделя) и то да ми се стори добро, това не значи, че и при белите ще е така. А пък те така или иначе няма как да ми се сторят добри (не обичам бели вина, навремето доста съм повръщал от тях).
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-06-18 в 13:11.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Един въпрос към специфични разбирачи

    окисляване не е възможно в затворената среда, проблемът би бил инициирана от топлината коагулация/денатуриране на белтъчините във виното

    това е лесно видимо срещу светлината, така че ако срещу силна лампа не виждаш помътняване или дори утайка на дъното, вероятността да имаш проблем, е почти нулева

    да не говорим, че 90% от вината по магазините са "вина" толкова, колкото златни са пръстените, които мангалите продават по улицата, така че...

    ако говорим за качествено домашно вино, тогава бих се притеснявал далеч повече, отколкото някое купешко, освен ако не говорим за бутилки на цена, доближаваща се до трицифрено число

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #7

    Отговор: Един въпрос към специфични разбирачи

    ...+1...нищо му няма на виното...то не се знае и до момента на покупката през какви етапи на съхранение/доставка е минало...и да има някаква промяна,само сомелиер може да я 'натамъни'...

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Един въпрос към специфични разбирачи

    Е ако не става за вино, поне за чай ще стане.
    Претоплено вино го отпиши. Вече не е същото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За разбирачи на Visual Basic 6 спе6но помогнете !!!!
    От slav4opk във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-09, 18:59
  2. Един тъп въпрос
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 06-06-05, 13:51
  3. Отговори: 13
    Последно: 21-01-04, 17:36
  4. Екстри за разбирачи
    От Lamia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 17-03-02, 09:57
  5. Ха да ви видя сега разбирачи - Ямаха+SB Live!...
    От LordOfEvil във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 14
    Последно: 20-01-02, 03:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе