Страница 487 от 707 ПърваПърва ... 437477485486487488489497537 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,291 до 7,305 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #7291

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Милички герберчета!Идеята е ,че като не ти е писано да обесиш,може и да не се удавиш.Някъде в поста да съм споменал имунизации.Заразих се,изкарах го много леко.Имам имунитет и работи.Гледам вече сериозно на вируса,заради споменатите случаи.
    П.С За ваксините не съм си променил мнението.Всеки си решава сам за себе си.Кой страх ще надвие.
    Този пост е редактиран от dudi4ek; 29-03-21 в 22:09.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7292

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    CDC Real-World Study Confirms Protective Benefits of mRNA COVID-19 Vaccines | CDC Online Newsroom | CDC
    Още едно реал уърлд изследване за ефективността на ваксините на Файзър и Модерна.
    80% след първа и 90% след втора доза намален риск от инфекция.
    One of this study’s strengths is its design: participants self-collected nasal swabs each week for RT-PCR laboratory testing, regardless of whether they had developed symptoms of illness. Researchers were able to look for evidence of SARS-CoV-2 infection irrespective of symptoms. A small number (10.7 percent) of infections in this study were asymptomatic (i.e., did not result in symptoms). However, the majority of infections (58 percent) occurred among people whose infections were identified by testing before they developed symptoms or knew they were infected. The study demonstrates that these two mRNA vaccines can reduce the risk of all SARS-CoV-2 infections, not just symptomatic infections.
    This is important because preventing both asymptomatic and pre-symptomatic infections among health care workers and other essential workers through vaccination can help prevent the spread of SARS-CoV-2 to those they care for or serve. Findings from this study complement earlier reports that these two mRNA COVID-19 vaccines can reduce both asymptomatic and symptomatic SARS-CoV-2 infections.
    Проучването показва, че тези две иРНК ваксини могат да намалят риска от всички инфекции с SARS-CoV-2, а не само от симптоматични инфекции.
    Т.е. ваксинираните много по-слабо разпространяват вируса.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 30-03-21 в 10:46.
    Pat, svetlio1, bobivg и 1 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7293

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Малко ъпдейт по отношение на протичането на заболяването при мен.

    Започна с леко дразнене на гърлото. На следващия ден започна да ме боли глава и рязко повишаване на температурата до 38 градуса. В следващите 4, 5дни варираше в рамките на 37.5-39. Кашлица нямах, но по настояване на лекаря започнах антибиотик още на втория ден - Клацид 10 дни, Ердомед 7 дни и Аспирин протект 14 дни.

    Имах температура около 10 дни (след 5-тия ден беше около 37), след което почувствах рязко подобрение. След снимка на гръдния кош и изтичането на 14 дневна карантина, вече отново съм нормален човек.

    Въпреки че го прекарах, есента ще се ваксинирам.
    VanDan, Pat, svetlio1 и 4 други харесват това.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7294

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Малко ъпдейт по отношение на протичането на заболяването при мен.

    Започна с леко дразнене на гърлото. На следващия ден започна да ме боли глава и рязко повишаване на температурата до 38 градуса. В следващите 4, 5дни варираше в рамките на 37.5-39. Кашлица нямах, но по настояване на лекаря започнах антибиотик още на втория ден - Клацид 10 дни, Ердомед 7 дни и Аспирин протект 14 дни.

    Имах температура около 10 дни (след 5-тия ден беше около 37), след което почувствах рязко подобрение. След снимка на гръдния кош и изтичането на 14 дневна карантина, вече отново съм нормален човек.

    Въпреки че го прекарах, есента ще се ваксинирам.
    Късметлия... Де да можеше всички да го карат като теб или по-леко, нямаше да има нужда от никакви мерки.
    tony34al одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #7295

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Въпреки че го прекарах, есента ще се ваксинирам.
    Разбира се, изборът си е твой, но да искаш да се ваксинираш след преболедуване... това е... все едно да си облечен изцяло с дъждобран и да искаш и чадър.

    Щом си го преболедувал, значи вече имаш клетъчна памет, която при нужда ще ти създаде антитела. Защитата на ваксините далеч не е така комплексна за всеки от вариантите на вируса. Пък и винаги е възможно да си докараш някоя нежелана реакция.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7296

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Разбира се, изборът си е твой, но да искаш да се ваксинираш след преболедуване... това е... все едно да си облечен изцяло с дъждобран и да искаш и чадър.

    Щом си го преболедувал, значи вече имаш клетъчна памет, която при нужда ще ти създаде антитела. Защитата на ваксините далеч не е така комплексна за всеки от вариантите на вируса. Пък и винаги е възможно да си докараш някоя нежелана реакция.
    https://www.clickorlando.com/news/lo...ly-vaccinated/

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #7297

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Късметлия... Де да можеше всички да го карат като теб или по-леко, нямаше да има нужда от никакви мерки.
    Мерките само забавят заразяването ни. Практически, ограниченията няма да спрат вирусната пандемия. Целта на ограниченията е съвсем различна от това, което ни казват, че се целяло да се постигне. И е очевадно, че мерките не следват никаква медицинска логика.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7298

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Почти сигурно е, че наесен ще има масови ваксинации с нови ваксини срещу нови варианти, тъй като имунитетът от старите вече няма да важи..
    През следващите няколко години може да се наложи двуразово ваксиниране на населението - един път през пролетта и втори път есента.

    Все повече клоня към теорията, че ковида е лабораторно създаден чрез генно инженерство вирус, от същите, които сега ни спасяват с ваксините.
    Toncy одобрява това.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7299

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Едно е да си носител на вируса, съвсем различно да се разболееш от него.... това мисля че го уточнихме отдавна.... Така че положителен тест не означава "болен".

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Мерките само забавят заразяването ни. Практически, ограниченията няма да спрат вирусната пандемия. Целта на ограниченията е съвсем различна от това, което ни казват, че се целяло да се постигне. И е очевадно, че мерките не следват никаква медицинска логика.
    Мерките са такива че всеки в тежко положение да може да получи адекватна и навременна помощ.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Почти сигурно е, че наесен ще има масови ваксинации с нови ваксини срещу нови варианти, тъй като имунитетът от старите вече няма да важи..
    През следващите няколко години може да се наложи двуразово ваксиниране на населението - един път през пролетта и втори път есента.

    Все повече клоня към теорията, че ковида е лабораторно създаден чрез генно инженерство вирус, от същите, които сега ни спасяват с ваксините.
    Аз също съм склонен да вярвам че вируса е модифициран, най малкото защото се държи съвсем различно от другите вируси от същата група. Но не смятам че е пуснат нарочно. По скоро е изтърван по невнимание.
    emil vasilev одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7300

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Малко ъпдейт по отношение на протичането на заболяването при мен.

    Започна с леко дразнене на гърлото. На следващия ден започна да ме боли глава и рязко повишаване на температурата до 38 градуса. В следващите 4, 5дни варираше в рамките на 37.5-39. Кашлица нямах, но по настояване на лекаря започнах антибиотик още на втория ден - Клацид 10 дни, Ердомед 7 дни и Аспирин протект 14 дни.

    Имах температура около 10 дни (след 5-тия ден беше около 37), след което почувствах рязко подобрение. След снимка на гръдния кош и изтичането на 14 дневна карантина, вече отново съм нормален човек.

    Въпреки че го прекарах, есента ще се ваксинирам.
    Моето преболедуване беше подобно, само дето нямах дразнене в гърлото, температура имах над 10 дни и сериозно кашлях.
    На есен и аз ще се ваксинирам.
    podredko, gurcayy и emil vasilev харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #7301

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Почти сигурно е, че наесен ще има масови ваксинации с нови ваксини срещу нови варианти, тъй като имунитетът от старите вече няма да важи..
    През следващите няколко години може да се наложи двуразово ваксиниране на населението - един път през пролетта и втори път есента.

    Все повече клоня към теорията, че ковида е лабораторно създаден чрез генно инженерство вирус, от същите, които сега ни спасяват с ваксините.
    А някой замислял ли се е, дали вирусът сам си мутира? Дали пък лабораторно не му "помагат" в мутациите? Защото това би обяснило множеството варианти, с които изведнъж взеха да си оправдават нуждата от налагането на все повече и все по-строги рестрикции.
    Замисляте ли се, че вече цяла година сме в положение на мерки и санкции? И няма никакви изгледи на идиотията да й се вижда краят! Докога ще търпим да ни обвиняват, че сме виновни за всяка издънка на властите? Докога ще търпим да ни лъжат? Протестите срещу ограниченията, вече са факт в над 80 държави. Ние българите, защо сме винаги толкова овчедушни и заспали?
    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7302

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не ви ли прави впечатление,че отношението към ваксините е в зависимост от политическата ориентация.Почитателите на Бабикян и компания много философстват относно ваксинацията.Те са като някоя жена ,която по цял ден се мотае в мола и се чуди какви дрехи да си купи.
    svetlio1 и podredko харесват това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #7303

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цанков, изкарват ли се пациенти предварително от болниците, заради липсата на легла? Един познат го изписаха след 5-6 дни за домашно долекуване с кислород и антибиотици. Малко ми е странно, ако имаш нужда от кислород не трябва ли все още да си за болнично лечение?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7304

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    От лични наблюдения знам, че положението в болниците в София е много зле с приемането. Вече 4 човека знам , които обикалят с часове болници (3-ма с линейки) и няма места. Единият го приеха в ИСУЛ, понеже един човек е умрял преди 5 минути. За пациента от следващата линейка е нямало място отново.

    Става дума за възрастни с Ковид, нуждаещи се от апаратна вентилация.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #7305

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не ви ли прави впечатление,че отношението към ваксините е в зависимост от политическата ориентация.Почитателите на Бабикян и компания много философстват относно ваксинацията.Те са като някоя жена ,която по цял ден се мотае в мола и се чуди какви дрехи да си купи.
    Не знам ти накъде си ориентиран, но си се изказал точно в стила на Валери Симеонов.
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: 25-04-24, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе