Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 77

covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #46

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Все още продължава да се знае малко за вируса,но все пак.
    Колко бързо мутира COVID-19 и какви щамове се разпространяват у нас?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #47

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Мисля, че писах по-назад в тая тема - в ковид отделението където бях персонала не носи маски и шлемове.
    Става дума за доктори, които без никакви предпазни средства на сутрешната визитация със слушалка преслушват дробовете на 40-50 ковид-пациента. И още мерят им кръвното, температурата и сатурацията.
    Това което чух докато бях там, че всичките от персонала имат антитела, като някои от младите докторки са изкарали повече от 30 дена в отделението лекувайки както себе си, така и пациентите.

    Предполагам, че на персонала се правят редовни тестове за антитела и затова са толкова спокойни при общуването с ковид-пациентите.
    Също така предполагам, че след като персонала вече има антитела, то ежедневния контакт с пациентите само им поддържа високото ниво на тези антитела.

    Не мога да повярвам, че тези доктори не следят новините за различните щамове и мутации, но въпреки това не са разтревожени и по правило не ползват никакви предпазни средства.

    Само чат-пат някой от персонала слага маска, но то по-скоро е щото му се налага да прегледа някой вмирисан и некъпан от няколко седмици залежал се пациент. А маските доста добре решават проблема с миризмите.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-09-20 в 16:37.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #48

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Оказва се, че ковид вируса мутирал поне 2 пъти по бавно от грипния щото имал си механизъм за поправяне на мутациите а и няма кой знае какъв имуннен отговор от хората за да се труди да мутира

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #49

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Оказва се, че ковид вируса мутирал поне 2 пъти по бавно от грипния щото имал си механизъм за поправяне на мутациите а и няма кой знае какъв имуннен отговор от хората за да се труди да мутира
    "оказва се" не е сега, а от доста отдавна, така че не е сензация

    последната сериозна статия по темата е в Nature отпреди десетина дни ( https://www.nature.com/articles/d41586-020-02544-6 )

    там няма "2 пъти по-бавно", а: "Despite the virus’s sluggish mutation rate, researchers have catalogued more than 12,000 mutations in SARS-CoV-2 genomes"

    иначе в резюме нещата стоят така: "абе по-бързо и по-ефикасно заразяват новите мутации, ама как, защо и кога - не знаем, както не знаем и какво ще стане по-нататък"

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #50

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    "оказва се" не е сега, а от доста отдавна, така че не е сензация

    последната сериозна статия по темата е в Nature отпреди десетина дни ( https://www.nature.com/articles/d41586-020-02544-6 )

    там няма "2 пъти по-бавно", а: "Despite the virus’s sluggish mutation rate, researchers have catalogued more than 12,000 mutations in SARS-CoV-2 genomes"

    иначе в резюме нещата стоят така: "абе по-бързо и по-ефикасно заразяват новите мутации, ама как, защо и кога - не знаем, както не знаем и какво ще стане по-нататък"
    Не е ясно и дали създадените от една мутация антитела въздействат ефикасно и върху останалите мутации. Защото ако не въздействат, ще си го преболедуваме многократно - като грипът!

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #51

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Едва ли ще е като грипа понеже си има механизъм за корекция на мутациите - точно това най-вероятно и ще го погуби понеже излезе ли ваксина няма да може да мутира толкова бързо и да е фатално различен за да не се пребори от ваксината...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #52

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Едва ли ще е като грипа понеже си има механизъм за корекция на мутациите - точно това най-вероятно и ще го погуби понеже излезе ли ваксина няма да може да мутира толкова бързо и да е фатално различен за да не се пребори от ваксината...
    ъ?

    а колко му е коефициентът на интелигентност на КОВИД-а?

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #53

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ъ?

    а колко му е коефициентът на интелигентност на КОВИД-а?
    Виждам смелчага си. Та когато го срещнеш го попитай... и да не забравиш смеха си.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #54

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    забравяш, че си в темата на човек, който го е изкарал и продължава да е на позицията, че истерията е прекомерно раздухана

    по-важното е друго - че не си се замислил какво означава, аджеба, оцветеното от мен в червено

    мутацията, драги, може да бъде естествена, може да бъде и индуцирана
    първата е случайна, каквато се наблюдава в природата
    идва една радиация, шибва ти ДНК-то, изкъртва 2-3 тухли от него и хоп, ставаш албинос
    или пък примерно мама обича да пие с цигара в уста, докато се друса. хоп, бебчо се ражда с трето око (или изобщо не се ражда )

    другият вид е причинена СЪЗНАТЕЛНО от учени, които с помощта на разни ученски неща, карат други неща да не изглеждат така, както би трябвало да изглеждат по принцип въпросните тези неща
    въпросните мод-нати неща щат, не щат, започват да са различни

    и в двата случая субектът, подложен на мутация, хал хабер си няма какво му се случва

    "механизъм за корекция на мутациите" би означавало, че нещо в третирания субект ЗНАЕ, че е третиран, ЗНАЕ какво ще се случи и ЗНАЕ как да го ривърсне

    само дето в нашата вселена нещата не стават така, защото ако такъв механизъм съществуваше, аминокиселините в първичния бульон остро биха се възпротивили на ре-организацията, комбинирането и мутирането си в нещо по-приличащо на теб и мен след има-няма 3 милиарда изпявания на хепи бърдей ту ю

    ааа, и последно нещо - не е толкова лесно да върнеш изкъртеното от ДНК-то обратно на мястото му, питай учените
    камо ли ако си вирус, освен ако не си МНООООГО интелигентен и сръчен в ръцете вирус

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #55

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Всъщност има такъв механизъм , иначе нямаше въобще да съществуваме.
    https://www.nature.com/scitable/topi...intaining-344/
    Само че е способност на клетъчните организми(каквито вирусите Не са) и се отнася за ДНКто(Ковида е РНК).

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #56

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    и освен това се отнася за нещо, за което не се говори в контекста на поста на Иво

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #57

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Да, свързано е с рака....

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #58

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Феар аз не си измисям това за корекциите. Специалисти го твърдят а аз само го повторих тук... Освен това споделих и че по бавно стават мутациите а и не твърдя, че изобщо не стават.
    Всъщност поста ми бе по повод опасенията на някои тук корона вируса да не тръгне по пътя на грипа. Та грипа е по мутиращ - това само исках да подчертая...

    But sequencing data suggest that coronaviruses change more slowly than most other RNA viruses, probably because of a ‘proofreading’ enzyme that corrects potentially fatal copying mistakes. A typical SARS-CoV-2 virus accumulates only two single-letter mutations per month in its genome — a rate of change about half that of influenza and one-quarter that of HIV, says Emma Hodcroft, a molecular epidemiologist at the University of Basel, Switzerland.
    Цитата е от
    https://www.nature.com/articles/d41586-020-02544-6
    Този пост е редактиран от ivodivo; 23-09-20 в 15:41.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #59

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    не казвам, че си го измисляш, а че така формулирано означава друго - наличие на съзнателен саморегулаторен механизъм, който да осигурява едва ли не защита и по-добра адаптация

    аз затова когато цитирам, давам пълния цитат и източник, за да може да не се тълкуват думите ми превратно или да останат неразбрани

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #60

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    ........
    Този пост е редактиран от Kaar; 26-11-20 в 19:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 05-10-04, 17:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе