Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65
Like Tree3Одобрявам

Вечна лампа или...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #16

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от ciril111 Виж публикацията
    ....
    https://www.youtube.com/watch?v=vIdDxAKVsv8
    Този клип няма да го превеждам.В него той казва нещо много интересно за българите.В московски завод се произвеждали няколко години някакви( абсорциони или нещо подобно)хладилници които не черпели енергия от мрежата
    .....
    Какво казва и за българите?!?!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #17

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Да погледнах клипа .Когато клипчето свърши ми се показа друго.От тях съм гледал доста и не мога да разбера откъде се взема тази остатъчна енергия че да свети лампичката.Може ли в дъската да има батерийка?На мен една такава лампичка ми е достатъчна.Да не си доим овцете на свещи.Нали вече сме 2021 а това със слънчевия панел не е проблем да го осъществим.





    https://www.youtube.com/watch?v=7MI7ETGgNHw

    Kaar на българина му харесва всичко което е без ДДС.Това е лафа на моя съквартирант.Че този в клипа казва че в далечните години в някакъв завод около Москва няколко години произвеждали хладилници които не ползвали енергия.Но след време загадъчно прекратили производството и повече нищо не се чуло за тях.И понеже си много любопитен ще спомена още че някакви руснаци на времето започнали да преустройват жигулита да работят на студен ядрен синтез и дори ги представили на парижкото изложени.Там буквално ги изгонили а жигулитата изчезнали.След време ръководителят на групата загадъчно..........мисля че се досещаш.Спирам до тук защото влизаме в конспирация.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #18

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Това нова курсова задача по психология ли е?
    Едно време и самоубийци имаше тука.
    Kaar одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #19

    Отговор: Вечна лампа или...?

    ciril111, захласваш се по тоя руснак, пък нищо не споменаваш примерно за - българина проф. Найденов - открил аджеба студения синтез тук, както и открил начин водата да гори (та чак японците се хванаха онез години и се излъгаха да построят за него керамичен двигател) - та в една червена ладичка я люскаше. Същия открил и "ваксина" срещу ебола в една братска африканска страна...
    Гледах по БНТ 1 и един пловдивчанин, как през 1994 г. показа изобретението си за генериране на електричество от вакуума и т.н.
    Все прости нещица, дето обаче не видяха бял свят - абортираха своевременно.
    Гледам, ентусиаст си, ама да ти кажа - по тази тема, каквото го има по youtube... не става.
    Пробвай да развиеш нещо свое.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #20

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Това нова курсова задача по психология ли е?
    Едно време и самоубийци имаше тука.
    ??????????????????????????

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    ciril111, захласваш се по тоя руснак, ..................................................................................., каквото го има по youtube... не става.
    Пробвай да развиеш нещо свое.
    Просто що годе разбирам руски.
    Тия от тубата ги разбирам и те деца имат........
    Аз не се стремя към много,Искам когато правя нещо то да ми доставя удоволствие,а не да го правя от принуда за пари.

    Искам да попитам?Успоредно с тази тема чета и за инкубаторите за яйца.Интересувам се най вече от терморегулаторите.Гледах много клипове и най вече руски.И там всеки хвали своята стока.Някакви русначета се хвалеха че техния инкубатор бил толкова съвършен че трябвало само да сложиш яйцата,да свържеш водата,да включиш тока и да зададеш какви яйца си заложил.Инкубатора всичко сам правел без намесата на човека.Само не разбрах как се справя инкубатора когато спре тока?Да били монтирали батерийка да не забрави инкубатора на кои ден от люпенето е спрял тока.Китайците предлагат много евтини но те пък имали голям толеранс в температурата и опичали яйцата.В България се предлагат точно от тях.
    Китайците поставяли яйцата в пояси на кръста си и така ги люпели.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от ciril111 Виж публикацията
    Китайците поставяли яйцата в пояси на кръста си и така ги люпели.
    в слиповете, в слиповете

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от ciril111 Виж публикацията
    В московски завод се произвеждали няколко години някакви( абсорциони или нещо подобно)хладилници които не черпели енергия от мрежата.На мен не ми става ясно дали електромерите са не можели да ги отчитат или въобще не са ползвали енергия?За тези които разбират руски--3.53 мин.от клипа.
    Говори и за други неща.Но спирам до тук .Да запазим добрият тон.
    В това няма нищо руско...освен кражбата на идеи разбира се, което е руски патент...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #23

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Форума Мазето да не се е пренесъл тук?

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #24

    Отговор: Вечна лампа или...?

    @ciril111
    Имаше тука една постановка, с депресирано момиче, дето щеше да се самоубива.
    Та тази тема ми напомня на онази.
    В началото темата изглежда чисто техническа, ама после вече почваш да се правиш на луд. Е, не те познавам, може пък и да не се правиш

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #25

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Хм, не знаех че абсорбционните хладилници в караваните и кемперите работещи освен на 12/24/220V и на газ пропан бутан били руска секретна военна технология .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #26

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Здравейте.Да попитам?Откъде този индиец черпи информация кой цвят на кое краче да запои?Ще обясня каква ми е идеята.Такава камера + стар обектив от фотоапарат = на микроскоп.





    https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1311&_nkw=usb+microscope&_sacat=0

    Идеята ми е да се получи нещо такова.Не знам дали ще се получи нещо ако камерата е с по голяма разделителна способност?Тези ибейските са с 2-3 мегапиксела и като се разпънат на големия дисплей става мазало.Да не ме заболи ако отиде в кофата за боклук.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #27

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Предполагам от....Махабхарата....мигове преди смъртта си Бхишма успява да заснеме убиеца си с такъв обектив като модва на коляно търкалящата се наоколо камера от смартфон....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #28

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Предполагам от....Махабхарата....мигове преди смъртта си Бхишма успява да заснеме убиеца си с такъв обектив като модва на коляно търкалящата се наоколо камера от смартфон....
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    @ciril111

    Имаше тука една постановка, с депресирано момиче, дето щеше да се самоубива.
    Та тази тема ми напомня на онази.
    В началото темата изглежда чисто техническа, ама после вече почваш да се правиш на луд. Е, не те познавам, може пък и да не се правиш
    Ех тази телевизия само промива главите на хората.То нали затова е създадена.Да омайва хората и да им губи времето.И в комбинация с алкохола ........Човекът спира да се владее и става опасен.Спомням си преди много години едно момче от долината на ябълките ми каза следното:Те индийските филми по принцип някой отвлича сестрата на някого и целия род тръгват да му отмъщават.Турските филми няма смисъл да ги коментираме.
    Ще чакам може да се появи точния човек който да ме посъветва как да постъпя.
    Благодаря на всички които си направиха усилията да ми отговорят.С пожелание за всичко най добро.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #29

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от ciril111 Виж публикацията
    В московски завод се произвеждали няколко години някакви( абсорциони или нещо подобно)хладилници които не черпели енергия от мрежата.На мен не ми става ясно дали електромерите са не можели да ги отчитат или въобще не са ползвали енергия?
    Има такива абсорбционни хладилници, които са без ток (изцяло) и работят, само че ел. нагревател е заменен с газова горелка. Такива хладилници се ползват в хижи, каравани, в отдалечени райони като Сибир или Аляска.
    Дори има климатични инсталации за охлаждане с подобна технология и използвана слънчева енергия.


    ПП не видях, че вече е отговорено.
    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #30

    Отговор: Вечна лампа или...?

    USB микроскоп самоделка.Това като пояснение какво искам да направя или да се пробвам да направя.За китайските не говорим.
    Ако мога нещо такова да сглобя но с обектив от стар фотоапарат.Количеството светлина преминаващ през линзите е от голямо значение за по качествен образ.Ще има и ринг лед осветление вероятно с потенциометър за регулиране силата на светлината.



    https://www.youtube.com/results?sear...9%D0%BA%D0%B8+
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Kлюч за лампа с USB? :)
    От peshaka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 02-10-17, 09:01
  2. Индикаторна лампа - диагностика или...?
    От valentyno във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-16, 20:57
  3. DAIKIN c UV лампа
    От necata2 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-13, 15:34
  4. Инвертор за LCD лампа
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-11, 21:45
  5. Малък климатик с UV лампа?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 13-11-09, 23:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе