Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65
Like Tree3Одобрявам

Вечна лампа или...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #31

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от ciril111 Виж публикацията
    Здравейте.Да попитам?Откъде този индиец черпи информация кой цвят на кое краче да запои?Ще обясня каква ми е идеята.Такава камера + стар обектив от фотоапарат = на микроскоп.
    Идеята ми е да се получи нещо такова.Не знам дали ще се получи нещо ако камерата е с по голяма разделителна способност?Тези ибейските са с 2-3 мегапиксела и като се разпънат на големия дисплей става мазало.Да не ме заболи ако отиде в кофата за боклук.
    Иди на Лидл и си купи микроскопа.
    За какво ти е такъв уред?! За ирисовата диагностика ли?!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #32

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Иди на Лидл и си купи микроскопа.
    За какво ти е такъв уред?! За ирисовата диагностика ли?!
    Не знам как да ти отговоря?

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #33

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Хм, микроскоп, ний цял скенер имаме за тая работа
    “Скенерът е стар, над 10 години. А е единствен в областта и се използва за ирисова диагностика на хората от Лудогорието”
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...Yn4P5iq9EGzGBs

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #34

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от ciril111 Виж публикацията
    Ще чакам може да се появи точния човек който да ме посъветва как да постъпя.
    На няколко пъти точни хора ти отговориха с точния отговор, който е един единствен.
    Но теб не те интересува точния отговор, а те интересува отговор такъв какъвто искаш да чуеш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #35

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хм, микроскоп, ний цял скенер имаме за тая работа
    “Скенерът е стар, над 10 години. А е единствен в областта и се използва за ирисова диагностика на хората от Лудогорието”
    ...
    Супер!
    В статията пише, че коце-боце ще съдейства да получите пари за "скенерчето" - получихте ли ги - респективно скенера?
    Само да уточним - "стар, над 10 години" означава ли 20+ годишен...?!
    И "единствен в областта".... в коя "област" - Разградска област ли, или в областта на образната диагностика... или и двете?!
    Изкарахте ли по един ПУЦ за ирисова диагностика, ако ли не - имайте предвид колегата ciril111 като възможен избор.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #36

    Отговор: Вечна лампа или...?


    Абе кво си приказваш, даже водих ПУЦа...
    Тез журналя им плащат да пишат глупости, ама що така - не знам.
    Скенера ни е съвсем нормален, 5 годишен и реално нямаме нужда от нов, само трябва да му се смени "тръбата" (100К лв.) че се поизноси и скоро ще каже Бау... .
    Обачее...., явно има заделени парички в Софето, та ще ги отпуснат евентуално за да бъде купен нов - задължително от Наша Фирма!Той и стария така е купен - на тройна цена.О, и бонус - и за "тръбата" на стария ще има парички.
    В момента даже се подготвя помещението, вече за наша сметка, че и то не еФтино мероприятие.
    Дано само не е предизборна глупост.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #37

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    На няколко пъти точни хора ти отговориха с точния отговор, който е един единствен.
    Но теб не те интересува точния отговор, а те интересува отговор такъв какъвто искаш да чуеш.
    Не е това за което си мислиш.Аз искам да е нещо с минимални размери което да може да се побере в малка чанта или кутия.Просто експеримент.Затова не ми се иска да вкарвам пари.На тези които това им е професия те да си купят такива големи и скъпи.Мога да ползвам и фотоапарат със по специален обектив но както споменах по горе това го правя като експеримент.За мен и моето семейство.Иска ми се да си правя редовно снимки и да видя как ми се променя ириса примерно при настинка.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #38

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ...
    В момента даже се подготвя помещението, вече за наша сметка, че и то не еФтино мероприятие...
    E, сега вече кооолко и баритна мазилка сте напляскали.... мани мани...че и мъни мъни...
    Цитат Първоначално публикувано от ciril111 Виж публикацията
    ...
    Мога да ползвам и фотоапарат със по специален обектив но както споменах по горе това го правя като експеримент.За мен и моето семейство.Иска ми се да си правя редовно снимки и да видя как ми се променя ириса примерно при настинка.
    Ще си спестиш мъките, ако правиш снимките с камерата на телефона си - предостатъчен е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #39

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Преди време се пробвах с един Айфон 5 и нищо не се получи.Едни блясъци по снимката.Оня в Плевен преди няколко години ми направи снимка на очите и след като го качи на ТВ-то снимката беше много размазана.Цялата работа беше да ми продаде билките.Шашева работа.Та затова съм решил да се спасявам сам както казват хората.
    Това са камерите на новия ми телефон.Май ще трябва допълнително осветление.Телефона закрива окото и в крайна сметка снимката става черна.
    Тези които разбират от диагностика казват че тези петна не би трябвали да са там ако човека е здрав..В зависимост в коя част на окото се намират се определяло и кой орган на тялото боледувал.На пръв поглед нищо сложно,но дали е така ?Ще трябва май доста да се почете.



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #40

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Има сапунерки фотоапарати с макро 5см. (даже 1см)
    Като снимах за тест се видяха точките на офсетовия печат на една брошура.

    - - - - - - - - - -

    За да не размаже - статив и на самоснимачка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #41

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Има сапунерки фотоапарати с макро 5см. (даже 1см)
    Като снимах за тест се видяха точките на офсетовия печат на една брошура.

    За да не размаже - статив и на самоснимачка.
    Здравей.Малко закъснях с отговора.Ще пробвам това което ме посъветва.Същевременно разгледах и тези неща по долу.Ако някой има опит моля да сподели.Има ли и какъв е ефекта?Явно за целта не се иска голямо увеличение.Целта е снимката да е ясна-контрастна.Да няма такива блясъци и отражения като тази по долу.
    Както казах и по горе това го правя с учебна цел.Повечето е от любопитство.Благодаря на всички които ми помогнаха да си изясня някой неща.
    Забрави да спомена че вчера си поръчах едно бутонче за телефона.По точно за снимки.Да нямам контакт с телефона когато правя снимките.







    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #42

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Дистанционно по горе на моя телефон може само са възпроизвежда снимки и да усилва звука.Макро лещите за телефона още не съм решил коя точно да поръчам.
    Имам един въпрос?Преди много години по товарните гари имаше едни Ифи с кофи които разтоварваха вагони с въглища.Двигателят задвижваше генератор който от своя страна задвижваше крана и кофата.Питал съм как се осъществява възбуждането на генератора?Отговора беше:Ами то му трябват 1500 оборота и само се възбужда.Имало някакъв вграден магнит вътре който възбуждал генератора.Може ли някой който е запознат с този вид генератори да обясни по подробно?Благодаря предварително.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #43

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Здравейте.Да не пускам нова тема искам да попитам.Може ли на този термометър да заменя датчика за влажност с този за светлина и дали въобще ще покаже нещо ?Идеята ми е да показва колко процента от дневната светлина имам в стаята.Дали въобще ще покаже нещо?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #44

    Отговор: Вечна лампа или...?

    Може бе, що да не може. Ще показва 100% влажност винаги.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #45

    Отговор: Вечна лампа или...?

    За влажност май няма да стане, но на мястото на температурата май ще излезе "нещо" на дисплея.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Kлюч за лампа с USB? :)
    От peshaka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 02-10-17, 09:01
  2. Индикаторна лампа - диагностика или...?
    От valentyno във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-16, 20:57
  3. DAIKIN c UV лампа
    От necata2 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-13, 15:34
  4. Инвертор за LCD лампа
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-11, 21:45
  5. Малък климатик с UV лампа?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 13-11-09, 23:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе