Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree12Одобрявам

лична карта с изтекъл срок

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    лична карта с изтекъл срок

    Привет, днес видях, че личната ми карта изтича след 3 седмици...
    Ако си я подновя с нормален срок 30 дни дали ще е проблем?
    //СПМПС-то вече го смених
    //Заявлението за смяна върши ли някаква работа?
    //не ми се плаща двойна цена за 3 дни - едва ли ще я ползвам

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Не би трябвало да има проблем . Моята миналия месец ходих да подам заявление 3 дни след като реално вече беше изтекла. Друг е въпрса, че там се сблъсках с идиотското да не мога да платя с карта щото не била на мое име и ме изшиха с 6лв за превод в близката банка ...

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Нямаш проблеми.
    Крайният срок за подаване на заявление за подновяване на лична карта е 30 дни. след датата на изтичане на валидността на личната карта. При неспазване на срока за издаване на лична карта или подмяна на вече издадена, но с изтекъл срок на валидност, се налага глоба в размер от 20 до 150 лева.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #4

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Аз от Понеделник съм с нова ЛК, изкарана с нормалния срок от 30 дни. През времето, докато бяс с изтекла такава, единствено лек проблем имах с една банка(но може да очакваш подобно нещо навсякъде - бюрокрацията и "книжните плъхове" са част от ежедневието ни):
    - Ама ЛК Ви е изтекла!?
    - Добре, като е изтекла, аз в момента не стоя ли пред Вас?
    - Ама тя системата ни...
    - Значи системата Ви нямаше проблеми последните 10 години да е ОК със същия документ, но след като 2-3 цифри в него са по-малки от настоящата дата, аз вече не съществувам и пред Вас няма никой, според Вашата система?(подавам и листчето за получаване на новата ЛК)
    - Не мога да завърша операцията. Имате ли валиден документ? (Знам, обикновена служителка е, не е измислила тя системата, това е положението)
    Добре, че и на мен СУМПС не изтича едновременно с ЛК, връчих и СУМПС и си завърши операцията, без Системата да и причинява повече проблеми.
    Казано накратко, след като имаш нещо останало като валиден документ, няма да си несъществуващ за всякаква администрация следващите 30 дни.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Е супер
    Благодаря ви, значи моята ще си е валидна и след изтичане на срока ако съм подал заявление...
    лудница....

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #6

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ...там се сблъсках с идиотското да не мога да платя с карта щото не била на мое име и ме изшиха с 6лв за превод в близката банка ...
    И как така са те изшили с 6 лева за превод?!

    Аз платих 0,5 лева за превод за книжка и талон, + 0,5 лева за превод за лична карта - общо 1 лв.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Междубанково и като не си клиент (нямаш сметка, карта и т.н.) в банката "изпращач" ...

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    май и мен ми взеха 4 лв за книжката и 2 лв за "талона"
    то последната хартийка си е направо извращение

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Междубанково и като не си клиент (нямаш сметка, карта и т.н.) в банката "изпращач" ...
    А нямаше ли наблизо офис на EasyPay?
    В нашето РДВР, служба "Лични документи" вече няма банков клон,нито имат ПОС-терминал, но най-близкия офис на EasyPay е на стотина метра.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    То може и да е имало ама не съм търсил, че бързах ... другия път може и да търся
    jhoro одобрява това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    За изтекли шофьорски книжки има гратисен период от 10 месеца. Заради ковида.
    Тамън три пъти ме спираха полицаи и те ми го казаха, че не съм в нарушение с изтеклата преди два месеца книжка.
    А втория и третия път когато ме спираха, вече ми беше излязла и новата книжка, но от мързел (нали вече знаех за тия 10 месеца) не отивах да си я взема и карах със старата.

    Предполагам същото е и за личните карти.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 16-08-21 в 01:39.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #12

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    За изтекли шофьорски книжки има гратисен период от 10 месеца. Заради ковида.
    Тамън три пъти ме спираха полицаи и те ми го казаха, че не съм в нарушение с изтеклата преди два месеца книжка.
    А втория и третия път когато ме спираха, вече ми беше излязла и новата книжка, но от мързел (нали вече знаех за 10-ти месеца) не отивах да си я взема и карах със старата.

    Предполагам същото е и за личните карти.
    За СУМПС, с изтекъл срок на валидност - няма срок! Стига ... да не шофирате!

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Лошо съм го написал ли ?
    Добре де, ще го напиша по-уточнено.

    С изтекла книжка, както си шофирах, три пъти спираха ме катаджии със стоп-палка и ми проверяваха документите, а първия път и багажника. Същия този първи път бях в нарушение говорейки си по телефона, но не ми писаха акт, а само ми се поскараха на място. Втория и третия път беше в Дупнишко и спираха наред.

    Най-важното - и трите пъти катаджиите ми казаха без да съм ги питал, че с изтеклата книжка не съм в нарушение щото има действащ гратисен период от 10 месеца заради ковида. ... или май беше до 10 десетия месец на тази година (?) .
    TRENDS и jhoro харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #14

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Прочетете от изворът
    TRENDS одобрява това.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Отговор: лична карта с изтекъл срок

    Издаването на нова става за около 18 дни. Поне моята за толкова време ми я издадоха - нормална поръчка.

    Сега има народ от чужбина и е малко мравуняк пред ОДМВР за издаване на документи за самоличност.

    Предстои ми и издаваме на шофьорска книжка декември, но ще отида октомври или началото на ноември, защото тогава "летните гастарбайтери" ще са си отишли, а зимните няма да са дошли още --> след 10 декември отново започва навалицата до около 10 януари
    jhoro одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 11:44
  2. А след максималния срок за ремонт?
    От Emily във форум Друга битова техника
    Отговори: 13
    Последно: 04-01-09, 11:20
  3. Срок на експлоатация?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 27-09-08, 03:38
  4. Отговори: 4
    Последно: 14-12-07, 11:33
  5. изтекал срок на windows
    От korea60 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-06, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе