Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 218
Like Tree232Одобрявам

Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,383
    #151

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Вече е СТАНАЛО в чужбина. Има държави и градове, където електричките са доста сериозен процент от тези в движение по пътя.
    При нас ЩЕ стане в момента, в който има нужда.
    Колега не казвам,че в бъдеще няма да стане.Просто смятам,че към този момент (грубо до 2030)за България като сравнявам цените не е изгодно и само може да ти създаде пречки.
    За чужбина ,разбира се.Там е друга бира.Книгата ''Едноетажна Америка'' е писана преди век.
    То и аз на това залагам.Купих гаражи точно по причина,че когато стане масово на запад бг к2у(коли 2 уб.!) също щат не щат ще се изместят към електрическите и точно тогава ще разберат какво им липсва.
    Даже жена ми се присмива и ме пита кви ел. коли бълнувам.Ама цените на гаражите се вдигат с или без ел.коли.
    Та всичко което исках да кажа е,че не е чак толкова близо и в бг ще е проблемно.
    Мисля,чр изчерпахме доводите си и аз поне за коли в темата да се въздържам.
    Само от първия пост на темата(не съм я чел цялата) не разбрах за коя дата е предвидено това за тока.До сега не съм следил и май за началото на 2023 год?
    lazarus18 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #152

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Чакай сега, тока не се вдига, щото са повишени разходите за пренос и разпределение. Те си остават на същите нива от преди кризата. Тока се повишава заради повишаване на цената на ресурса, от който се получава тока. Това е съществена разлика. ....
    За кои цени на суровините говорим - за българските или за тези в Европа? В България ток се добива от:атомна енергия, въглища, вода, вятър и слънце. Ние в БГ газови и дизелови централи нямаме. Та коя от тези суровини е поскъпнала и с колко?

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #153

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    За кои цени на суровините говорим - за българските или за тези в Европа?
    Този въпрос ми го задаваш, щото не му знаеш отговора ли.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #154

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Този въпрос ми го задаваш, щото не му знаеш отговора ли.
    Знам моя отговор, но той е силно различаващ се от твоя. Но е възможно да ползваме различни източници на информация.

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #155

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Тока поскъпва по една основна причина и тя е следната, от ЕС казват, не може производителя на ток да продава директно на потребителя / хлебозавод например/ , всичкия ток трябва да мине през борсата, където се прави средна цена и вече от там хлебозавода може да си купи ток, ама той вече не е 100 лв за мегават /60 лв струва от АЕЦ-а и слагаме 40лв печалба/ а е 400 лв. понеже това е борсовата цена /тя за ден може да скочи с 50% ей така от нищото/ и се получава старата поговорка "Вода гази, жаден ходи" ! Ама това е положението, за да сме в ЕС ...ще правим каквото кажат !
    TRENDS одобрява това.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #156

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    https://business.dir.bg/ikonomika/ev...-pazarni-tseni

    800 пак ли не стигат
    По отношение на често обсъждания евтин ток от АЕЦ - за да няма изненади предлагам отсега да включвате в калкулацията едни 200% + които ще са необходими за извозване на отработено гориво, което не е правено отдавна и минаване на достъпни на пазара горивни клетки. Сегашните видимо няма да са достъпни скоро, а когато станат се надявам да не са избор щото били по-евтини…
    Аман от евтини, трябват сигурни, не евтини.
    VanDan, lazarus18, svetlio1 и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #157

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Това вече е разумно предложение, макар че могат да се напънат до към 400квч за лятото.
    Сега остава само да се намери кой да ги приеме

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,558
    #158

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Това вече наистина е едно разумно предложение и лично го одобрявам. Аз никога не съм имал потребление над 500 кВ зимата, а климата не се изключва през сезона.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,383
    #159

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    https://business.dir.bg/ikonomika/ev...-pazarni-tseni

    800 пак ли не стигат
    По отношение на често обсъждания евтин ток от АЕЦ - за да няма изненади предлагам отсега да включвате в калкулацията едни 200% + които ще са необходими за извозване на отработено гориво, което не е правено отдавна и минаване на достъпни на пазара горивни клетки. Сегашните видимо няма да са достъпни скоро, а когато станат се надявам да не са избор щото били по-евтини…
    Аман от евтини, трябват сигурни, не евтини.
    800 могат да стигат,може и не.Зависи колко члена е семейството.Но мисля звучи добре.
    Но според мен не е важна точната цифра ,а това да има ограничение(нормално,а не измислено,като 300 за зимата) и който има желание да се стреми към повишаване на енергийната ефективност.А който има пари в излишък си е негов проблем.Има,угажда си.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,558
    #160

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    "Една от основните ни инициативи е да има еднаква цена за битовия потребител за отопление на газ, ток и парно и по този начин да избегнем преминаването от един вид отопление към друг. Важно е битовите потребители да са защитени и с еднакви условия", каза министърът.

    Това горното на думи звучи правилното решение и насока, по която трябва да се работи, но лично аз не виждам как би могло да се постигне.

    Иначе ако се приемат, решенията влизат в сила директно от януари 2023.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #161

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    А кое налага да се правят такива различни тарифи? Сегашното положение какво му е? Токът поскъпна с 3% от лятото. Не е като газът.
    Или понеже цитирам "Министър обяви, че идеята на ведомството е да има еднаква цена за битовите потребители за отопление на газ, ток и парно и по този начин да се избегне преминаването от един вид отопление към друг."
    Откъдя на къдя?!
    Първо да оправят субсидирането на парното, второ ако наистина краят на 2023 е срокът за свобден пазар и за битовите - има доста време да се обмислят по-добре както количества, така и на глава, на дом или на кво да бъде. И цитатът ми звучи като скоро отново да има петилетката за 4г

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,383
    #162

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Иначе ако се приемат, решенията влизат в сила директно от януари 2023.
    Това е важно.Въпреки,че и новата информация не е мнго пълна.
    Напр. какво значи ''зимата''-21.12 до 21.03...може би..а от 21.11. до 21.12. зима ли е или лято...
    По темата за двойната тарифа за битовите потребители на ток министърът обясни, че експертите търсят начин да определят прага на потребление, след който да се заплаща по-високата цена....
    Нашето предложение ще бъда това - до 800 киловатчаса зимата и 300 лятото
    Та тези ''експерти до сега да бяха казали точно какво предлагат.

  16. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #163

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    "Една от основните ни инициативи е да има еднаква цена за битовия потребител за отопление на газ, ток и парно и по този начин да избегнем преминаването от един вид отопление към друг. Важно е битовите потребители да са защитени и с еднакви условия", каза министърът..
    Ами като са почнали, да направят и пропан-бутана на цената на бензина, за да не се чудят хората да слагат ли газово, или не ! Да им имам логиката на тия идиоти !
    TRENDS, eleena, hadean и 2 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,558
    #164

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Само експерти в този форум. Дори и безплатен да стане тока, пак няма да са доволни една група.
    VanDan и lazarus18 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #165

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    400/800KW за домакинство на мен ми се струва най-разумно. Както и да се търси изравняване на цената за 1KW енергия, независимо от произхода и.Питам се обаче единствено борсата ли е начин на търговия? Какъв е проблема да има директно договаряне търговец-промишлен потребител? И за газа е така сключилия дългосрочен договор получава отстъка и сигурност. Говорим непрекъснато за скъсяване на веригите за доставки, а правим точно обратното - нови и нови посредници, всеки с комисионната си.
    Този пост е редактиран от Lupus; 21-10-22 в 19:50.
    TRENDS одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Консумация на електроенергия
    От valboss във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-22, 10:07
  2. Отговори: 24
    Последно: 25-10-17, 19:32
  3. Уреди за пестене на електроенергия
    От dragomir7708 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-08, 17:36
  4. Кои са 16,32,64 битови памети
    От milev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-05, 20:31
  5. 64 битови РС
    От CNA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 06-07-05, 10:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе