Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 176
Like Tree18Одобрявам

Конвектор или лъчисто отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #16

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Аз също се интересувам от лъчисто отопление. Знам, че българска фирма в Трявна произвежда такива радиатори, но за съжаление в Бургас два пъти си сменя представителството. Някой знае ли нещо по въпроса? Малко помощ няма да е излишна. Приемам и всякакви съвети по темата. Благодаря

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #17

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Малко се съмнявам, че българска фирма може да произвежда такива лъчисти радиатори. Доколкото знам, това е нова технология и едва ли толкова бързо е навлязла у нас, възможно е да внасят елементите. Нагряващия елемент в лъчистия конвектор е покрит с някакъв слой, който бил доста скъп и затова и самите уреди са скъпи.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    3
    #18

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    не знам дали има по-нова тема и затова питам тук - кой вид все пак е по-икономичен? и накрая кое е по-полезно, да има или да няма движение на въздуха?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #19

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Имам опит само от конвектор ADAX,за икономия няма да говоря ,но топли перфектно .
    За тези 14м2 ако смяташ да го спираш ти трябва 2кв,иначе ти стигат и 1.5кв.при -16 миналата зима поддържаше
    24гр в стая 20м2.без проблеми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #20

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Какво мислите за конвекторите ТАУРУС дето ги продават в Технополис? Струват ли си, уж са испански,но нагревателя им е една тънка жичка? Или да се бръкна още толкова пари за френските Аирлек (или както бяха), те с какви нагреватели са? А и май са само стенни, а аз предпочитам такъв с крака. Третия вариант е Мидеа или Теси. Какво ще ми посъветвате? Ще се отоплява стая 20-30 квадрата, не знам точно колко е и то само от нощем от 18 до 7 примерно. Моля за съвет.

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #21

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Тия "инфрачервени лъчи", особен принцип на работа имат - не бих се пробвал в къщи върху детето. Доста работи трябва да се внимават. http://web.need.bg/sbm-bg/custom1.html

    П.С. - От физиологична гледна точка кое е най-подходящото за човека отопление в жилището? И в тази връзка вашият коментар за лъчевото и подовото отопление.
    Физиологията на човека е определяща при създаването на условията в средата на обитаване. Три са необходимите условия, за да се чувства човек нормално и комфортно – температура, влажност и движение на въздуха. Конвективното отопление с движение на въздуха най-добре поддържа такива условия. На първо място, като най-ефективни за човека от физиологична гледна точка са конвекторите, следват конвективните тела (радиатори) и най-накрая е лъчистото отопление.
    В зависимост от това, къде е разположен източникът на лъчисто отопление, на стената, пода или тавана, съответно се наблюдават положителни или отрицателни въздействия. За да бъде монтирано таванно лъчисто отопление, в помещение с постоянно обитаване, е необходима височина на тавана минимум 4 метра. Препоръчва се предимно за индустриални сгради или големи обществени помещения.
    Стенното лъчисто отопление е по-скоро панелно. Вариантът с такова отопление, вграден в стената под прозореца е доста удачен и предпочитан.
    Подовото водно лъчисто отопление е предпочитано за мокри помещения и помещения, където човек пребивава по-кратко време. Задължително е на повърхността на пода да се поддържа постоянна температура 30-32 градуса. Не се препоръчва подово отопление в спалнята, помещение където главата на човек е разположена много близко до пода. Не се препоръчва електрическо подово отопление, тъй като създава електромагнитно поле, което не въздейства добре върху човешкия организъм.

    Не че нещо, ама не ми вдъхва доверие. Аз лично предпочитам да "бегам" надалеч от всякакви лъчения, малко сме облъчени от всякакви техники около нас, та и нарочно да си го сложа и това на главата - абсурд!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #22

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Аз си взех конвектор AXIOMA от Зора - 2.2 кВ за 109 лв. В магазина загря за нема и 2 минути. Иначе не знам какво производство е, китайскко може би. За сега не мога да споделя дали е добър тъй като там за където е взет се запуши канализацията и никой не живее в момента &*^$&^%$^ и ако не се отпуши май няма да се използва тая зима.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    ЗА 30 квадрата няма да стане номера с един ковектор. Трябва да е към 4000вата. Няма нужда да е нещо скъпо. Тънката жичка си е идеална.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #24

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Тия "инфрачервени лъчи", особен принцип на работа имат - не бих се пробвал в къщи върху детето. Доста работи трябва да се внимават. http://web.need.bg/sbm-bg/custom1.html

    П.С. - От физиологична гледна точка кое е най-подходящото за човека отопление в жилището? И в тази връзка вашият коментар за лъчевото и подовото отопление.
    Физиологията на човека е определяща при създаването на условията в средата на обитаване. Три са необходимите условия, за да се чувства човек нормално и комфортно – температура, влажност и движение на въздуха. Конвективното отопление с движение на въздуха най-добре поддържа такива условия. На първо място, като най-ефективни за човека от физиологична гледна точка са конвекторите, следват конвективните тела (радиатори) и най-накрая е лъчистото отопление.
    В зависимост от това, къде е разположен източникът на лъчисто отопление, на стената, пода или тавана, съответно се наблюдават положителни или отрицателни въздействия. За да бъде монтирано таванно лъчисто отопление, в помещение с постоянно обитаване, е необходима височина на тавана минимум 4 метра. Препоръчва се предимно за индустриални сгради или големи обществени помещения.
    Стенното лъчисто отопление е по-скоро панелно. Вариантът с такова отопление, вграден в стената под прозореца е доста удачен и предпочитан.
    Подовото водно лъчисто отопление е предпочитано за мокри помещения и помещения, където човек пребивава по-кратко време. Задължително е на повърхността на пода да се поддържа постоянна температура 30-32 градуса. Не се препоръчва подово отопление в спалнята, помещение където главата на човек е разположена много близко до пода. Не се препоръчва електрическо подово отопление, тъй като създава електромагнитно поле, което не въздейства добре върху човешкия организъм.

    Не че нещо, ама не ми вдъхва доверие. Аз лично предпочитам да "бегам" надалеч от всякакви лъчения, малко сме облъчени от всякакви техники около нас, та и нарочно да си го сложа и това на главата - абсурд!
    Печката на дърва към кой вид спада...

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #25

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Кое е най-подходящо за отопление, природата си го е измислила преди хиляди години! печката с дърва си е абсолютен победител ... ама е голяма изморявка.

    П.С> бабката си цъка с радиаторчето. Има си и дърва и въглища и печка и свободно време, обаче не си пали печката. Иди и обяснявай колко пари давам за ток. Мързела е голяма работа ей.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #26

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Не ми отговори от кой вид е...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    10
    #27

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от VASCH
    Имам опит само от конвектор ADAX,за икономия няма да говоря ,но топли перфектно .
    За тези 14м2 ако смяташ да го спираш ти трябва 2кв,иначе ти стигат и 1.5кв.при -16 миналата зима поддържаше
    24гр в стая 20м2.без проблеми.
    Здравейте!

    Надявам се отново да намеря компетентна помощ, относно отоплението на апартамента.
    За стая 12,5 м2 купихме ADAX Gloamox 1,5 kW. Не знам ние ли сме каръци, но две седмици след като го взехме термостата престана да изключва. Купихме го средата на Септември 2008. Занесох го в сервиза и му смениха целия блок. До сериозното падане на температурите през Декември 2008 бяхме сравнително доволни. След като се задържаха под 0 С дори и непрекъснато да работи не може да вдигне повече от 16 С, като почти не изключва. Става въпрос за апартамент ново строителство, с 5 камерна Кьомерлингдограма, изолация и т.н. По средата на зимата се принудихме да се преместим в хола с 5 месечно ни бебе, където се отопляваме с климатик MITSUBISHI SRK 63 ZE-S1 http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg314022.

    След прочетеното тук оставам с убеждението, че ние не сме попаднали на читава бройка.
    Има ли някой друг подобни проблеми?

    Дори помолихме приятел с Airlec, който не го ползва да ни го даде, за да се убедим дали би ни свършил работа.

    Поздрави!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Аз с такъв съм в баня 6м2 и пак не съм доволен.За стая 12,5 м2 си трябва мощност около 2-2,5 КВт,още повече,че има и бебе,което се къпе,повива и т.н.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    10
    #29

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Здравейте!

    Киловатите ни ги изчислиха в магазина срещу Арена в Западен парк. Ако бяха казали 2 и повече kW толкова щяхме да вземем...
    Честно да си призная бяхме много ентусиазирани с мъжа ми, относно въпросните уреди и марка... Ще пробваме как е с Airlec-a и ако е същото ще сложим климатик...

    Смешното (поне за нас) в случая, е че не съм сигурна дали с обикновен маслен радиатор за 90 лв няма да е по-добре от ADAX-a, който е за 353 лв....

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #30

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Замери му съпротивлението и провери дали наистина е с такава мощност. Щом като почти не изключва, значи работи на пълна мощност. За такава стая в апартамент с добра дограма и изолация, 1500Вт би трябвало да е достатъчна мощност при непрекъсната работа това са 50 Вт на кубик!
    За масления радиатор не е смешно - нито ще топли по-малко, нито по скъпо от конвектора, при една и съща мощност. Това също е вариант - да добавите един малък маслен радиатор, но първо направете рекламация в магазина, щом оттам са ви изчислили мощността. Между другото аз си отоплявам спалнята 12 кв.м. с маслен радиатор 750 Вт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Замерване на конвектор
    От vaniosl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 03-12-14, 22:51
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе