Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Lupus
  • 1 Post By Lupus

Замерване на конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #1

    Замерване на конвектор

    Здравейте,днес исках да видя колко ми харчи конвектора adax и му сложих едно устройство което отчита изразходените киловати и в момента каква е мощноста на конвектора.За мое учудване конвектора е уж 2000вт,а устройството ми показва ,че конвектора в момента консумира 1750-1800вт.Според вас това нормално ли е?Не трябвали да показва 2000вт консумация?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #2

    Отговор: Замерване на конвектор

    Зависи какво е "измервателното" устройство.
    Не съм запознат с конкретната технология на измерване. Но в общия случай без да е проверено в специализирана лаборатория, никога не можеш да си сигурен, че измерва правилно и с какво отклонение. Този тип уреди са само грубо да се ориентираш за измерваните параметри.
    Щом Adax са написали 2000W Heater Output (изходна мощност) на опаковката, значи е толкова.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #3

    Отговор: Замерване на конвектор

    Нормално показва, според сервиза на ADAX за България. При мен Glamox 1,5kW показва около 1380W при 221V в мрежата. Маркираната мощност 1,5kW е при 230V, но и при такова напрежение не достига написаната мощност. След лек спор със сервизния спец получих признание, че всички екземпляри са така. Според мен написаната мощност е за мрежа с 240V, ама знам ли техническия гений каква идея е имал.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #4

    Отговор: Замерване на конвектор

    OK.
    За да няма съмнения, нека питащия да зададе въпроса си към вносителя за България - Berg.
    Интересно ми е какъв отговор ще му бъде даден? Mоже и директно Adax Норвегия да пита.

    В Ръководството за инсталация на схемата за свързване към електрическата мрежа е посочено 230V AC.
    Това, че нашите "не-монополисти" не предоставят стандартно напрежение до крайния потребител е вече е друг въпрос.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 03-12-14 в 09:19.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: Замерване на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от boje Виж публикацията
    Нормално показва, според сервиза на ADAX за България. При мен Glamox 1,5kW показва около 1380W при 221V в мрежата. Маркираната мощност 1,5kW е при 230V, но и при такова напрежение не достига написаната мощност. След лек спор със сервизния спец получих признание, че всички екземпляри са така. Според мен написаната мощност е за мрежа с 240V, ама знам ли техническия гений каква идея е имал.
    Много ми е чудно за какво сте спорили. В електротехниката си има закони и основния е закона на Ом. Казано е "1,5kW е при 230V". Хайде да погледнем формулите:
    P=U*I
    I=U/R
    следователно: P=U*U/R
    R (съпротивлението на нагревателя) е константна величина.
    От тук следва простия извод, че отделената мощност зависи от квадрата на напрежението, а то както е известно в нашата мрежа никак не е константна величина!
    zxc0 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #6

    Отговор: Замерване на конвектор

    Закона на Ома ми е познат от миналия век и още го ползвам. Написал съм, че дори и при 230V не достига номиналната мощност. Отдавам го на толеранс на съпротивлението на нагревателя, но отклонението е винаги към по-малка мощност, както потвърдиха и от сервиза. А енергокуриерите са ясни

    Поправям се за 240V - множко са, ама който не ползва закона на Ома да си оди у дома. Виноват съм
    Този пост е редактиран от boje; 03-12-14 в 09:58.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Замерване на конвектор

    Върху показанията, които ти виждаш има още два фактора, които влияят - производствените толеранси на нагревателите и точността на измерването.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #8

    Отговор: Замерване на конвектор

    На последното и аз обърнах внимание на колегата в първия си пост!
    Проверих специално - в Норвегия също са на 230V AC.
    за мен важното е да топли, да е безшумен и да не се разваля за 7-те години гаранция.
    Останалото са бели кахъри.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #9

    Отговор: Замерване на конвектор

    Е, при 230V прави почти 1495W - даже е невероятно точен. И то ако другите измервания са много точни.

    " показва около 1380W при 221V " - Ако напрежението реално е било 220V, то при 230V ще харчи 1508W. - Дет се вика "Да го видя - не вярвам да е толкова точен тоя нагревател".

  12. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #10

    Отговор: Замерване на конвектор

    А това означава ли,че харчи по-малко при 220V.Да приемем,че уреда е долу горе точен и ми показва,че уреда консумира 1750вт.в момента означава ли,че макар и нагревателя да е 2000вт. един вид той ми прави икономия от 250вт.Реално консумира 1750вт и ще заплатя 1750вт?Малко объркано го написах,но дано ме разберете.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Замерване на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от vaniosl Виж публикацията
    А това означава ли,че харчи по-малко при 220V.Да приемем,че уреда е долу горе точен и ми показва,че уреда консумира 1750вт.в момента означава ли,че макар и нагревателя да е 2000вт. един вид той ми прави икономия от 250вт.Реално консумира 1750вт и ще заплатя 1750вт?Малко объркано го написах,но дано ме разберете.
    Да, това означава.
    zxc0 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #12

    Отговор: Замерване на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от vaniosl Виж публикацията
    в момента означава ли,че макар и нагревателя да е 2000вт. един вид той ми прави икономия от 250вт.Реално консумира 1750вт и ще заплатя 1750вт?Малко объркано го написах,но дано ме разберете.
    Ако нагревателят ти е 2000, то той ще консумира точно толкова. Това, че консумира 1750, означава, че толкова му е мощността. Прави ти икономия ,защото ти си мислиш, че е 2000W.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Замерване на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако нагревателят ти е 2000, то той ще консумира точно толкова. Това, че консумира 1750, означава, че толкова му е мощността. Прави ти икономия ,защото ти си мислиш, че е 2000W.
    Това е абсолютно погрешно твърдение!!! 2000W е номиналната мощност измерена при някакви стандартни условия. Виж формулите , дадени по-горе.
    Ако ги захраним с 110V пак ли ще консумира 2000W???

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: Замерване на конвектор

    Прав си естествено. При различно напрежение, мощността ще е различна. От цялото упражнение става ясно, че е възможна разлика от 250W, която ще се получи при разлика в напрежението в рамките на стандарта - +/- 10% от 220V. Дано този път съм се изразил по-ясно.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Замерване на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Прав си естествено. При различно напрежение, мощността ще е различна. От цялото упражнение става ясно, че е възможна разлика от 250W, която ще се получи при разлика в напрежението в рамките на стандарта - +/- 10% от 220V. Дано този път съм се изразил по-ясно.
    Това вече е друго!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 08:18
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Конвектор или радиатор?
    От getzov във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-09, 12:32
  4. Вентилаторен конвектор - що е то?
    От svetlik във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 30-05-06, 15:22
  5. Конвектор или радиатор?
    От petcu5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 02-11-05, 00:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе