Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Диря съвет относно отоплението на квартира 12 m2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #16

    Re: Диря съвет относно отоплението на кварт

    Ами мерси на всички, ама леко попропуснах малката подробност, че тоя пич е за окачване на стена , а аз предпочитам нещо мобилно така да се каже...
    Поогледах се тук-там, ама изборът си е меко казано доста постен.. Навсякъде по 2-3 аналогични модела, от марки, които в повечето случаи не ми говорят нищо. Цени до 60-70лв за 2kW. А и Vanquished рече:
    Дай поне стотина лева , но си купи хубав конвектор.
    - и аз съм на този принцип, когато купувам нещо, което ще ползвам поне няколко години, избягвам да правя много компромиси откъм цената, обаче мисията всъщност се оказа доста по-трудна отколкото предполагах... 

    Та някой знае ли магазин във Варна, където може да се намери някой добър "неокачващ се" конвектор, освен Техномаркет, Технополис, Метро, БЕРГ..? 

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Какавато и марка да изберещ винаги моделите ще са подобни. Важното е да има няколко степени на мощността(3) и термостат. Няма какво да му мислиш. Вземаш най-красивия готово. Не забравяй, че конвектора се слага винаги до стената иначе не топли добре.

  4. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #18

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Какавато и марка да изберещ винаги моделите ще са подобни. Важното е да има няколко степени на мощността(3) и термостат. Няма какво да му мислиш. Вземаш най-красивия готово. Не забравяй, че конвектора се слага винаги до стената иначе не топли добре.
    Julian, мерси, това за стената не го знаех.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    5
    #19

    Re:Диря съвет относно отоплението на квартира 12 m2

    Здравейте. Много се чудя какво да избера за отопление. И аз имам да отоплявам стая около 10-11 м2. Предната зима изкарах с вентилаторна печка. Тогава ме устройваше заради работата- не стоях често у дома. Сега обаче ще се задържам малко повече и ми трябва нещо по-добро. Замислих се за маслен радиатор (Tesy или Diplomat) за около 100-110лв. радиаторите са 2KW и няма да излиза евтино. Какво мислите и има ли някой предложение за горе-долу същите пари (максимум 150лв). За другата зима няма да мисля понеже съм на квартира и какво ще става идея си нямам Затова не виждам смисъл да инвестирам в нещо скъпо, което да не мога да преместя лесно. Т.е. накратко казано търся най-добрия вариант цена/разход на месец за моя случай.
    Та като чета темата някой беше писал, че с духалката е по-добре отколкото масления радиатор

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #20

    Re:Диря съвет относно отоплението на квартира 12 m2

    На духалката предимствата са по-малки габарити по-бързо затопля помещението, недостатък шуми. Радиатора пък малко повечко време трябва да изчакаш докато завърти въздуха в помещението и се стопли, но пък няма да ти шуми на главата (ако не броим цъкането на термостата, но това е и за двата варианта). Избора ти трябва да продиктуван единствено от това дали ти пречи шума или не. Гледай каквото и да избереш да има повечко степени. Аз съм на тец, но ползвам една духалка да притоплям когато къпем бебето има и тих режим при който почти не се чува вентилатора, но тогава мощността е и е само 750Вт. И двата варианта са еднакво неикономични предполагам си знаеш.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    3
    #21

    Re:Диря съвет относно отоплението на квартира 12 m2

    Мисля,че един конвектор ще е добро решение за тази квадратура.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #22

    Re:Диря съвет относно отоплението на квартира 12 m2


    Поне да беше погледнал от коя дата са постовете,на които отговаряш...

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    3
    #23

    Re:Диря съвет относно отоплението на квартира 12 m2

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa

    Поне да беше погледнал от коя дата са постовете,на които отговаряш...
    Да,ама не.Грабнали са ме нещо инерционните сили,за което сори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Препоръка или съвет за квартира на БГ черноморието!?
    От Todorov_V във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-13, 17:34
  2. Съвет относно покупка на LG 42LW4500
    От airfors във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-11, 15:08
  3. Моля за съвет относно суичове
    От extext във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 26-10-11, 11:24
  4. квартира за 2 нощувки
    От rosica.i във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 16-08-10, 20:05
  5. Съвет относно конфигурация
    От gagauz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-02-08, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе