Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Диря съвет относно отоплението на квартира 12 m2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #1

    Диря съвет относно отоплението на квартира 12 m2

    Става дума за сравнително студена и малка стая около 10-12 кв.м. До момента съм използвал духалка 2kW, ама нещо ми се струва, че това не е най-добрия вариант откъм икономичност и удобство. Пък и на нея смятам да и намирам приложение другаде и без това. Иначе горе-долу стопля, но като се изключи само за няколко минути изстива отново стаята и айде пак... Затова съм се замислил дали няма да е по-добре да я сменя с маслен радиатор, спрял съм се засега на DELONGHI TRD-0820ER (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012668). От друга страна пък ми хвалят конвекторите, казват че под 1500W би се справил с такава квадратура и били уж по-прецизни от духалките и следователно малко по-икономични. За маслените радиатори нямам представа, както и за конвекторните радиатори, за които напоследък гледам добри думи се казват из форумите... И ето че се заформи дилема.

    Та търся нещо, което да не се окачва на стена, на цена до около 250-300лв на този етап. Градът е Варна. Всякакви мнения са добре доши, мерси предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Полза от маслен радиатор никаква освен , ако ще си топлиш краката на него. Бавно се нагрява и сравнително бързо си отдава температурата.
    Конверторните печки са по-добро решение от масления радиатор. Вентилатора завърта въздуха .

    Иначе може да потърсиш на сметка някоя акумулираща печка. Има хора , които иската да се отърват от тях и може да се купи евтино.
    Като гледам бюджета няма за климатик.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #3

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Карай със духалката и не се занимавай със радиатори. Със нея въздухът се обръща и затопля цялата стая. Надявам се че има монтиран терморегулатор. Настройваш го на каквато температура искаш и той сам включва и изключва. А пък радиаторът топли въздуха и поради конвекцията въздухът се издига нагоре и топли тавана. А пък в ниското си е студен. Ако има начин стените да се изолират от вътре със стереопор или нещо друго изолиращо ще е още по-добре. В едната северна стая налепих стереопор по стените и стаята се затопля много по-бързо. И след изключване изстива по-бавно понеже стените не отнемат топлината.

  5. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #4

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Пропуснах да спомена, че стаята няма да се отоплява денонощно, ами само от 18 часа вечерта до към 1 през нощта. Днес взех изолация за прозорците, че имат нужда, пък да видим колко ще помогне.

    А както споменах, духалката ще я използвам вече другаде и така или иначе за тук ще се наложи да се купи нещо. Не ми е проблем да отделя 200-300лв в момента, стига да си струва. Riki888, като няма смисъл от радиатор, тогава конвектор няма ли да е по-добре от духалка? И ако да, колко ватов би бил подходящ за такова пространство, ако някой може да каже?

    В крайна сметка не ми се инвестират повече пари в някакво по-сериозно отопление за временна квартира, а и не вярвам хазяйката да се навие да й пробивам стената за климатик. А сериозни изолации и ремонти не ми се правят, понеже не се знае колко време ще съм тук. Предпочитам да е нещо не толкова голямо като климатик и по-мобилно.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #5

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Отоплавам си спалнята с ковекторна печка TAURUS за около 40-50 лв.Мисля ,че върши по добра работа от духалка-малко по-бавно загрява,но после си поддържа равномерно температурата.А и 12 квадрата с 2000в ще си супер.

  7. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #6

    Re: Диря съвет относно отоплението на кварт

    Добре, а някой може ли да ми каже тогава за 10-12 м2 конвектор от колко вата ми е нужен?
    Чувал съм, че ADAX и AIRELEC май били добри...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #7

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Аз бих сложил на едно ниво качествена конвекторна печка с качествена "духалка".

    Просто разглеждайте топлообменника как е направен. Трябва да е максимално гъсто и равномерно разпределен.

  10. Junior Member Аватара на bdjon
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    sofia
    Мнения
    27
    #8

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    аз се топля с конвекторен радиатор AIRELEC и съм много доволен -те са със терморегулатор -при мене като достигне зададената температура-21гр-и после почти не се включва-няма да духа-а и топли много добре през деня може да не го изключваш просто му намаляваш градуситеза поддържане

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #9

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Ползвам същия Taurus конвектор , който Vanquishead споменава , само че за помещение 17.5 м2. Когато температурите паднат под 0 не върши работа, но все пак това е по голямо помещение. Проблема е и в това, че същия Taurus се разваля 2 пъти. Дай поне стотина лева , но си купи хубав конвектор. 2 kW ти е напълно достатъчен.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Моя слава-богу бачка,а и наскоро купих и едно ДеЛонги(за детската).Спалнята е 16кв,което не много по-малко от 18 ,но имам изолация и пвц дограма.И при най големите студове не е било проблем да прави 24 градуса (ако се наложи,иначе бачка 1:30,2:00 мин,после си почива 8-9 и поддържа 21гр).Но щом има пари да даде 180 лв за AIRELEC,AEG или ADAX -толкова горе долу са 2000W на тези марки.

  13. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #11

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира


  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #12

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Честито

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #13

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    И от мен честито добър избор !

    Ама какво значи : ВЛАГОУСТОЙЧИВОСТ(IP24)

    Сега го забелязах. С вода ли ще го заливаме ? И ако е така IP 24 нищо не значи.. пълна нула...,защо ги пишат тея работи в Техномаркет.. Иначе добър избор - да ти служи дълго ...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    И от мен честито добър избор !

    Ама какво значи : ВЛАГОУСТОЙЧИВОСТ(IP24)

    Сега го забелязах. С вода ли ще го заливаме ? И ако е така IP 24 нищо не значи.. пълна нула...,защо ги пишат тея работи в Техномаркет.. Иначе добър избор - да ти служи дълго ...
    Значи че може да се монтира и във баня, но аз не бих рискувал да го полея

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #15

    Re: Диря съвет относно отоплението на квартира

    Да бе да в банята . Да легне във ваната тогава и да вземе да си суши косата със сешоар с IP24 .Аз като нося тела за лум. лампи и трябва да са влагоустойчиви под IP 55 направо ми ги връщат. Друг е въпросът тази влагоустойчивост колко отговаря на истината.... Тук даже ме подсещаш за цяла нова тема....Бях го забравил този проблем, но сега като застудя пак се сетих за него... Банята....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръка или съвет за квартира на БГ черноморието!?
    От Todorov_V във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-13, 17:34
  2. Съвет относно покупка на LG 42LW4500
    От airfors във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-11, 15:08
  3. Моля за съвет относно суичове
    От extext във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 26-10-11, 11:24
  4. квартира за 2 нощувки
    От rosica.i във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 16-08-10, 20:05
  5. Съвет относно конфигурация
    От gagauz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-02-08, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе