Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

Избор на подходящ конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #16

    Re: избор на подходящ конвектор

    kor6uma,разликата между 2та радиатора е голяма.Конвекторът е много по-ефективен,по-съвременен и по-качествена изработка.Това е мое мнение.За твоята стая ще ти трябват 2000 вата.Адакс ще се справи без проблем.Има и други марки конвектори,но аз съм ползвал Адакс и говоря за него.Електронният му програматор може да се настройва така,че,когато те няма,радиаторът да работи по-икономично.Механичният няма такива възможности.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #17

    Re: избор на подходящ конвектор

    очаквам още препоръки

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    5
    #18

    Re: избор на подходящ конвектор

    Някой може ли да ми каже нещо повече за продуктите на Atlantic или Noirot.Иначе съм се спрял на Адакс 2000 вата със електронен термостат.Добре ли е?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #19

    Re: избор на подходящ конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от svilen angelov
    Електронният му програматор може да се настройва така,че,когато те няма,радиаторът да работи по-икономично.Механичният няма такива възможности.
    Само малко пояснение: И двата терморегулатора са електронни, само че единият (този който вие наричате електронен) е дигитален и има възможност за програмиране, докато другия (който наричате "механичен") е аналогов. Точноста на двата е една и съща, разликата е в начина на визуализация на зададената температура и във възможността да се програмира дигиталния.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    5
    #20

    Re: избор на подходящ конвектор

    Интересува ме още нещо на какво разстояние от друг предмет трябва да се поставят.Идеята ми е да го поставя под един от прозорците а пред тях има мебели или не става.Има ли изискване да са на открито далеч от други предмети или електроуреди

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #21

    Re: избор на подходящ конвектор

    Приемам уточнението на Pat,не съм с техническо образование.Адакса се слага под прозорец на външна стена.Можело и на външна стена без прозорец(така пише в указанието,но нещо не ми звучи издържано).От пода да е на 15 сантиметра,това е свързано с температурата,която поддържа-така пише.От мебелите-30 санта мисля да са достатъчни.Нашата маса от Адакса беше на 20тина санта и нямаше проблем.Не може да сушиш дрехи върху конвектора-автоматично изключва.Телевизорът да не е наблизо до радиатора,че има смущения(при нас бяха малки,но дразнещи).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #22

    Re: избор на подходящ конвектор

    така .. сега да попитам пак .. защото явно има някой "екстри" - значи всички модели конвектори имат - ТЕРМОРЕГУЛАТОР - т.е. да нагласиш каква да е температурата .. но, някой имат и ЕЛЕКТРОНЕН ТЕРМОСТАТ.. и ако правилно съм разбрал то термостата изпълнява ролята да влкючва и изключва радиатора при съответната температура...т.е. излиза че ако няма ЕЛЕКТРОНЕН ТЕРМОСТАТ то трябва като ти стане топло да изключиш радиaтора и обратното .. а плюс тези неща някой имат и програматор чрез който може да се указва с час каква да е температурата...та единствения ми проблем е че тези дето имат всичко са ми много скъпи

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #23

    Re: избор на подходящ конвектор

    сложи си една акумулираща печка и тя има терморегулатор ,много по евтина е и ще ти гори 2 пъти по малко ток( като пари)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    19
    #24

    Re: избор на подходящ конвектор

    здравейте,искам да попитам какво ви е мнението за лъчевите конвектори на аерлек тези с черното стъкло.има ги в технополис 1500 вата за 830 лева.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #25

    Re: избор на подходящ конвектор

    Офф:
    Като ви гледам какви пари давате за конвектори... Та това е малко по-добър радиатор
    Лично мнение.
    /офф.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    19
    #26

    Re: избор на подходящ конвектор

    имам и климатик фуджи,много съм доволен от него но за детска стая мислия,че климатик не става и затова попитах за този радиатор.Ако имате нещо по добро за детска помагаите.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #27

    Re: избор на подходящ конвектор

    Е, там ти си знаеш. Ако не те притесняват сметките за ток си слагай радиатор. Но аз бих сложил един тих хубав инвертор.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #28

    Re: избор на подходящ конвектор

    ами olia89 от това което аз съм прочел стигам до извода че инфрачервенто отопление.. не е за дома.. излиза по-евтино, но не е толква уютно ,а за детска стая .. и спалня мисля че преди всички е комфорта .. но нека все пак някои които има да каже

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #29

    Re: избор на подходящ конвектор

    Имам както по горе писах "CAMPA" -лъчисто отопление, и ми е точно в детската,уют,комфорт и икономичност много добри.Нямам забележки за сега...с "ADAX" не мога да ги сравня по простата причина че нямам такъв,но има съфорумци с такива и те доколкото знам са много доволни...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #30

    Re: избор на подходящ конвектор

    интересуват ме конвекторите за баня .. на всички пише влагозащитен ... а не водо .. това означва ли че защитата е против влага само ..ами ако се намокри ..все пак е в банята ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 17:00
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Избор на подходящ събуфър
    От foroforo във форум Тонколони
    Отговори: 7
    Последно: 14-01-11, 22:29
  5. Избор на подходящ ресивър
    От gmbh във форум Аудиотехника
    Отговори: 22
    Последно: 25-11-10, 18:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе