Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #1

    маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Нанасям се в ново жилище, ама съвсем ново? Първия живущ в сградата съм. Имам хол от 30 кв.м. Търся помощ в избора на отопление за хола на база опит и познания . С маслен радиатор, конвектор ( чета че Адакс най ги хвалят) или един климатик. Не се притеснявам да дам повече пари за климатик, ако сметките ми за ток после не са много солени, а и той може да охлажда. За конвектора чета, че ще имам доста солени сметки, но си има своите предимства. Масления радиатор сигурно въобще не трябва да го слагам в дилемата, но ще се радвам да прочета мнения. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #2

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Колега, защо първо не използва търсачката? Теми бол, особено за отопление.
    С две думи:
    1.Климатик (при определени условия)
    2.ADAX - правилен избор на мощността на радиатора.
    С твоя обем, ако не греша, 2500W или два по-малки. В случай, че имаш място, разбира се.
    Всичко останало е набутка с ел. енергията, особено за твоята кубатура на хола.

    Условията за климатика - изолирана сграда с пластмасова дограма и стъклопакет, зимните температури при вас да не падат под -15 / -20 (това за по-скъпичките климатици, защото другите са "умряли" още преди -10), да се монтира външното тяло на завет и по възможност да не се огрява директно от слънцето (за охлаждането през лятото е важно това), тръбният път да е м/у 2,5 и 5м.
    Най-важното условие: правилен избор на фирмата за монтаж, оттам точен избор на марка/модел/капацитет на климатика за съответния обем помещение, гаранцията и какво покрива тя, изискват ли се задължителни профилактики на системата, за да бъде в сила тя и през следващите години. Проверките се заплащат допълнително.
    Гъделчетата не са чак толкова важни, но катехиновия (антибактериален) филтър, нано силвър, йонизация и други прийоми за борба с гадините в системата са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!
    Повече подробности има в темите за климатици.
    Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #3

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Мерси, изчетох доста теми повярвай ми и главата ми бръмна. Реших че в една такава може да сподели някой, който е ползвал и трите вида и да сподели разликите.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    18
    #4

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Ако търсиш комфорт- конвектор, ако търсиш цена- климатик,а маслен радиатор заобикаляй от далече- нито комфорт, нито цена.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Нанасям се в ново жилище, ама съвсем ново? Първия живущ в сградата съм. Имам хол от 30 кв.м. Търся помощ в избора на отопление за хола на база опит и познания . С маслен радиатор, конвектор ( чета че Адакс най ги хвалят) или един климатик. Не се притеснявам да дам повече пари за климатик, ако сметките ми за ток после не са много солени, а и той може да охлажда. За конвектора чета, че ще имам доста солени сметки, но си има своите предимства. Масления радиатор сигурно въобще не трябва да го слагам в дилемата, но ще се радвам да прочета мнения. Благодаря предварително.
    само с един конвектор няма да минеш ако ще да е от едни големи имаше преди 15 години, просто 30 квадрата не са малко.Едни познати плащаха по 107 до 160 лева зимата сметка за офис с такъв, без друга техника вътре само с една крушка(буквално)
    от 60 -100 вата .
    Маслен радиатор -забрави, ще ти трябват поне 3, за температури около и под нулата.

    Не си написал каква температура желаеш зимата да поддържаш в хола, така че всички дадени отговори са относителни, тъй като не е взета предвид желаната поддържана температура.Конвекторите по принцип изсушават доста въздуха, стигнахме до климатик, но там нещата зависият от желаната от теб температура.В един момент се намесва "женския фактор" и казва, че иска 26 градуса и тогава отиваш на климатик от 1500 лева до 2400лева за този хол.Нещо такова би свършило работа със сигурност http://www.bulclima.com/klimatici-i-...z14lb---nocria

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #6

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Чак сега погледнах, че си първи и единствен в кооперацията! Това значи влага, конденз и студ от съседните жилища и мазилката на твоето. Какъвто и отоплителен уред от изброените да избереш, все ще ти е студено!
    Само не казвай, че си на първи жилищен етаж и под теб е мазе/магазин! Тогава единственото ти спасение е печка/парна инсталация на твърдо гориво или газ!

    Да си допълня вчерашния пост:
    За твоя обем ще трябват два конвектора. Видях, че ADAX нямат 2500W. Когато питах преди време ми казаха 110W отоплителна мощност на кв.м помещение. Значи за теб нещата отиват към 2х1750W или направо 2х2000W. Имай предвид, че по-мощните конвектори имат и по-голяма топлоотдаваща площ. От това следва и по-бързо затопляне на помещението, а разликата в разхода ще е минимална.
    Колкото до климатика - пропуснах да ти обърна внимание на още две много важни характеристики. Шум при работа на вътрешно/външно тяло. Първият има значение за живеещите в апартамента, другият - за техните отношения със съседите. Вторият параметър е капацитетът на климатика и се измерва в m3/h. Това е въздухът, който може да премине през вътрешното тяло за 1 час.
    Много важно е да се определи точно той и местоположението на вътрешното тяло, за да няма завихряния в помещението. не само е некомфортно, но и нездравословно такова "течение".

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #7

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    ДО тук си правя извода,че наиситна амсления радиатор си отпада. И добре че не съм на 1 етаж Оставам с впечатлението, че климатика си има мнооого плюсове, но и много минуси. Конвектра маи си има само един минус - че и той си харчи много ток и съответно вдига месечния разход. Особено в моя случай, както ще се наложи 2 броя. И то сега само за хола. А догодина вече и спалните . Може би е по-добре един климатик, поне всички казват, че месечните сметки нема да са жестоки. Препоръчват ми за 1500 лв модел. Натам клонят нещата.
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Първият има значение за живеещите в апартамента, другият - за техните отношения със съседите. Вторият параметър е капацитетът на климатика и се измерва в m3/h. Това е въздухът, който може да премине през вътрешното тяло за 1 час.
    Не се бях замислил, че за бъдещите ми съседи, може да е проблем шума на външното тяло. Дали се замислят повечето хора, които си купуват климатик?!?!?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #8

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Разхода на масления радиатор и на конвектора си е един и същ. Конвектора е по малко инертен.
    Разчета трябва да се направи мощност за единица обем при определени загуби. После да се избира уред. При продължителна работа разлика в консумацията между радиатора и конвектора няма, виж в цената на уредите е друго.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #9

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    При продължителна работа разлика в консумацията между радиатора и конвектора няма,
    Ами общо взето до края на студеното сигурно ще топли постоянно. С 9 месечно бебе съм.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    За тия месеци, с 2 конвертора може сметките да стигнат стойността на един климатик.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #11

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Аз не бих те посъветвал да слагаш 2 конвектора. Все пак това, че си първия ще се промени. Аз бих направил следното нещо. Взимам си една духалка за 50лв. 2,5kW и така един месец. След това ще имам реална представа колко ми струва отоплението на ток, ако цената ме устройва си избирам един конвектор по дизайнерси съображения както каза колегата по-горе всичко на ток без климатика харчи еднакво. Ако разхода не енергия ми се струва непосилен минавам на климатик и си бера негативите, но вече ще имам реална представа за колко време ще ми се изплати. Една духална никак не е излишна като резервно отопление ако минеш на климатик. Аз също имам бебешундер и си я ползвам бързо да затоплям помещението преди къпане. Не заема място и може да я забутам винаги някъде. За масления радиатор и за каквото и да е отоплително тяло, ако му е висока повърхностната температура трябва много да се внимава с децата.
    На какво е предвидено да се отоплява сградата и няма ли си там проектни мощности, ако има такива аз бих сложил по-голяма от предвидената с не повече от 30% с оглед на това, че първоначално само ти ще живееш в сградата.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Мога от личен опит да ти кажа, че това е най-яката духалка с най-ниската цена която удря в земята духалки от по 120 лева виж я:
    http://www.technomarket.bg/products/...-fh-2750-metal


    Метална е и с термостат.Посто няма такава-три метр пред нея затопля пода и на 2 степен не ожеж да си държиш ръката отпред...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Има духалки по 10 лв - 2 кВт в Алати - за проба 10 лв не са инвестиция, а може да се преглътне евентуално бръмчене , дизайн.
    В офиса 22кв.м. /под наем/ с 3 външи стени и бетонна плоча таван при старата ф-ма използвах климатик 24000 BTU Emerson. През студените месеци /минусови температури и осатван да работи на 16 гр./ сметките бяха 100-120лв на месец. Поради кризата старата ф-ма се изнесе с климатика си. Отвреме навреме имаше проблеми с климатика - бъгване от токови удари / района въобще не е за инвертор, на ден , ако не спре тока поне 3 пъти или няма токови удари през час два , значи нищо не се е случило.
    Досега нямаше проблеми - беше топло времето. Сега се чудя с какво да се отоплявам - пробвах с конвертор 2кВ става работата засега /не съм зиморничев/. Днес купих от Техном-т 1 бр Нео 2кВт с "големи екстри" - има син дисплей, часвоник, дистанционно )) цели 49 пари. Ще видим как ще се държи и колко е сметката.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #14

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Мога от личен опит да ти кажа, че това е най-яката духалка с най-ниската цена която удря в земята духалки от по 120 лева виж я:
    http://www.technomarket.bg/products/...-fh-2750-metal
    Метална е и с термостат.Посто няма такава-три метр пред нея затопля пода и на 2 степен не ожеж да си държиш ръката отпред...
    Това чудо затопля пода, защото великия китаец е насочил струята надолу. За да оправя това, с клещички съм кривил нагоре ламелките на решетката. Иначе си работи


  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #15

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Ползвал съм и трите вида отопления в новия си апартамент и според мен най-добре е климатик. Имам адакс в спалнята, където имам изолация на стените вътрешна+външна и на тавана, пвц, последен етаж, север с голяма тераса с алуминиева дограма. Та тоя адакс го пускам през деня на около 21 градуса и вечер засилвам до 23 и за 3 дни ми е издухал точно 51kwh. Което по груби сметки е около 90-95лв на месец. В другите 2 стаи имам климатици и общата им консумация е по-малка от на адакса Първоначално като се нанесохме ползвах маслен радиатор за спалнята, който топлеше само него си.

    Сега ако трябва да се смята тия 95лв на месец (3 месеца отопление, защото ноември и март харчи по около 6-7kwh на денонощие) като се съпоставят към цената на хубав климатик 1500-2000лв (все пак стаята ми е 14м2) излиза, че ако сложа климатик няма да се избие скоро. В същата тази спалня имах и климатик и след втората седмица го махнах, защото климатик за спалня не е добра идея, има си шумове, размразяване и т.н.

    И така - като ми дойде сметка от 150-180лв. за ток псувам адакса, но това е само 3-4 месеца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам маслен радиатор Home fit living
    От Joro7777777 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-12, 23:48
  2. Продавам маслен радиатор TESY CА-2009E01R
    От aver във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-12, 13:25
  3. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  4. Отговори: 36
    Последно: 11-11-08, 07:47
  5. Маслен радиатор - има ли смисъл?
    От svetlik във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 26-10-06, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе