Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree1Одобрявам

Отопление: газова печка или маслен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #1

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    кажете плюсове и минуси на двете неща.

    Ще се ползва за по 2-3 часа вечер и малко повече събота и неделя.

    Помещението е 20кв.м.

    Засега се чудя между газова печка дипломат hrs30 (с голям панел)

    и маслен радиатор tesy 12ребра 2500W.

    Между другото каква е тази марка дипломат?

    в интернет освен 2-3 оферти друго не намирам.

    Доколкото разбрах маи била варненска?

    Да не са на бившия елпром нещата?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    1. Маслен радиатор е почти същото като ел. печка, т.е. колкото топлоотдава толкова и харчи. Все пак се акумулира до известна степен топлина. От друга страна се разчита на естествена конвекция и затоплянето на помещението е малко по-бавно.

    2. Газова печка - би трябвало да е по-икономично и помещението да се затопля по-бързо, ама за газта имам известни предубеждения по отношение сигурността.

    3. Дипломат наистина е марка на Елпром-Варна.



    Лично аз бих предпочел или маслен радиатор или електрически конвектор.

  4. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #3

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    Аз съм на същото мнение като Raid. Предпочитам маслен радиатор.

    Газта е вредна, но ако ще отопляваш само за по два, три часа може да се пренебрегне този факт. Освен това на теб ти трябва бързо затопляне на помещението, което би постигнал на газ, докато с маслен радиатор изисква повече време.

    Фактор, който би трябвало да те възпира да се откажеш от газта, е ако в помещението се спи или се ползва за по-дълго време.

    Прочее, ако стаята ти е с южно изложение масления радиатор би ти свършил перфектна работа въпреки зимните студове. Колкото до разхода на енергия - обещаха, че няма да има ново поскъпване на тока []

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Колкото до разхода на енергия - обещаха, че няма да има ново поскъпване на тока </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Надай се! Мижи, ке те лажем!

    Нали знаеш: "Обещание къща не храни"!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #5

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    Радиаторното отопление обикновено е най ефективно когато е нискотемпературно непрекъсваемо,в твоя случай само би си дал парите на вятъра

    Бих те посъветвал да обърнеш внимание на калориферните печки:затоплят бързо,работят в клюуов режим,повечето също са 2.5кв и цената им е доста прилична



    На газ разбира се е 2-3 пъти по ефтино,това са бабини девитини за опасноста,все пак целия свят се отоплява на газ(прирпдна,но и ПБ е подобие)

    новите газови печки са доста добри,разбира се на пълна мощност са много над 2.5кв,така че би се чувствал наистина комфортно особено при -20 навън[:D]

    огромният им недостатък е водоотделянето от пропана:особено ако живееш във студена сграда...след като спре печката настава страшен студ...между другото мухъла много обича влажни студени сгради[xx(]



    Според мен духалката си е най добрия избор за теб

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #6

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    стаята е източна но е с 2 външни стени.

    за съжаление се спи в нея.

    хмм продължавам да се чудя.

    май накрая ще прежаля парите и ще закача радиаторите за парното.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #7

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    Охо!Ама ти си гражданин със парно?[:D]

    И какво се чудиш още браток,ми то е на дотации;по чисто и ефтино отопления няма сега засега

    Аз живея в Горубляне в къща,питаш ли ме през какви мъки съм минал докато най накрай открия топлата вода?

    Закачай го и не му мисли,вие не сте за жалене,при тия цени на парното направо незнам какво още се чудиш


  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    Вижте какво, като става въпрос за отопление на ток най ефективно си е конвекторната печка(като изключим климатика който е много по ефективен), а това че се акумулира топлина при масления радиатор не го прави по икономичен. Разбира се неможе да се говори за икономичност като ще работи дадената печка само 2-3 часа. На газ е малко по евтино но като се има предвид колклко дълго ще работи печката няма да се осети това евтино. Дипломат е само търговска марка. Доста от продуктите(може и всичките да са) им се произвеждат във елдом Варна. А между другото каквато и печка а избереш ще знаеш че има голмо значение къде е поставена. Най добре масленият радиатор или ковектора да са под прозореца до стената. Ако се отдалечи малко от стената или се разположи прерпендикулярно на нея ефективноста пада много.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    Според мен си сложи 1 китайче/климатиче/вече са по 300лв.Бързо затопля.Газта ще ти прави конденз ,а и трябва да се проветрява когато гори печката, защото намалява кислорода.

    За маслен радиатор съм категорично не - харчи но не топли освен,ако не си седнал в/у него.Имал съм. Ел. духалка е добро решение също.

    Сега имам наблюдения за климатика в офиса -много бързо се отоплява , а е с 3 външни стени и тънка бетонова плоча за таван и без топлоизолация- много бързо се завърта топлия въздух в помещението.

    Крайното решение е твое.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #10

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    май ще се спра на конвекторната печка.

    сега ако някой ми препоръча и марка/магазин.

  13. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #11

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз съм на същото мнение като Raid. Предпочитам маслен радиатор.

    Газта е вредна, но ако ще отопляваш само за по два, три часа може да се пренебрегне този факт.....<div align="right">Originally posted by Profita*-*18/10/2004*:* 12:55:59</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Извинявай, но не съм много съгласен, вредна е но едва ли е много по-вредна от това дето дишаме по улиците. Отоплявам се с газ от няколко години и смея да твърдя, че е по-икономично от парно или ток, освен това по читавите печки и не миришат, защото неизгорялата газ е много малко. С елементарни правила и проверка със т.нар. "сапунка" (хи-хи, който е бил в казармата знае ;-) ), отоплението с газ е доста безопасно. Освен това ако не вярваш на доброто качество на бутилката има място дето се правят рентгенови снимки и може да се провери при което ако е годна тази бутилка се издава паспорт за 5 год. Снимката струваше 15 кинта преди 2 год, но те се изплащат многократно, пък и нали е за сметка на сигурността, все пак никой не иска бомба в къщата си.

    Също така газова печка ако се пусне на 3-те плочи за 5 мин в помещение 20 кв.м прави баня и дори е трудно по къси гащи и тенниска да се ходи, докато с акумулираща или каквато и да е печка на ток няма начин. Разхода на тези печки варира но с нормално приближение можем да смятаме при маскимум (3-те плочи, а нормално аз пускам на 1) го дават около 1 литър на час, така че човек може да си направи сметка.

    Освен това според мен изсушаването на въздуха май е по малко при отопляване с газ, но може да е субективно.

    Аз се спрях на газ, точно поради причината, че вкъщи има хора вечер и почивните дни.



    Никой не искам да убеждавам, това го пиша от опит!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #12

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">май ще се спра на конвекторната печка.

    сега ако някой ми препоръча и марка/магазин.



    <div align="right">Originally posted by XaMaB*-*18/10/2004*:* 19:27:36</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Airelec (Франция). Вносител: Де-Ви ЕООД (представител на De-Vi - Дания). Имат мощности от 500 до 3000 W, във варианти с механичен или електронен термостат. Има ги и в Де-Ви, и в Бриколаж, и в Техномаркет (а и при мен []) - би трябвало да са на еднакви цени. Нямат вентилатор, монтират се на стена.

    Друг вариант са ти Noirot (пак Франция). Продават ги Консим - магазинът им е на Стамболийски и Хр. Ботев, срещу обръщалото на трамвая. Принципно са еднакви с Airelec, може би малко по-скъпи.

    Трети вариант са Адакс (Норвегия) - не се сещам къде им беше магазина [].

    Четвърто - Dimplex (Ирландия). Хубави, но скъпи. Затова пък имат и варианти с вентилатори. Внася ги Новиз (Пловдив). Мога да проверя къде се продават.

    Останалите ронсъни, елити и тем подобни бози не ти ги препоръчвам.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    Желателно е печката да има освен термостата и стемени на мощостта(обикновенно три), защото като работи постоянно е по икономично от режима включено изключено.



    Относно ренгеновите снимки на бутилките. Това се нарича ренгенова дефектоскопия и не е необходимо да се прави. Прави се друг тест, който незнам колко струва, пълни се бутилката с вода под налягане 1,5 пъти работното и ако издържи се издава съответния документ. Не би трябвало да се използва не освидетелствана бутилка защото е доста опасно особено като е пълна с пропанбутан.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #14

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    Малко е встрани от темата, ама нали пак става въпрос за отопление. Та знете ли някоя фирма която продава горелки за котли на парно работещи с отработено масло? Преди година/две съм виждал в сайта на Рувекс че продават, но сега ги няма. Или пък ако някой има линк за чертежи за подобно нещо.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #15

    Отопление: газова печка или маслен радиатор?

    малко по офтопика:

    от утре в НДК почва стройко и отвън има разни камини и котли за парно май

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Продавам маслен радиатор Home fit living
    От Joro7777777 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-12, 23:48
  3. Продавам маслен радиатор TESY CА-2009E01R
    От aver във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-12, 13:25
  4. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  5. Маслен радиатор - има ли смисъл?
    От svetlik във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 26-10-06, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе