Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #16

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Вариант 4 най-добрия - дръвца с камина (може и метална) - от това по-хубаво отопление няма...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #17

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Да идеално е ама да си имаш иконом да ти мъкне дръвцата и да ти почиства по 5 пъти на ден. А нощем като ти се спи и дръвцата изгорели кво прайм?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #18

    Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Вариант 4 най-добрия - дръвца с камина (може и метална) - от това по-хубаво отопление няма...
    Много ще си ходи на новия пряснобоядисан апартамент. Може и малко кюмюр за по-добър ефект. Напролет човека ще има дизайнерско градиентно оцветяване на помещението съдържащо цялата сива гама.

    На мен пост #10 на bobivg ми звучи доста резонно.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    7
    #19

    Отговор: Re:маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Ползвал съм и трите вида отопления в новия си апартамент и според мен най-добре е климатик. Имам адакс в спалнята, където имам изолация на стените вътрешна+външна и на тавана, пвц, последен етаж, север с голяма тераса с алуминиева дограма. Та тоя адакс го пускам през деня на около 21 градуса и вечер засилвам до 23 и за 3 дни ми е издухал точно 51kwh. Което по груби сметки е около 90-95лв на месец. В другите 2 стаи имам климатици и общата им консумация е по-малка от на адакса Първоначално като се нанесохме ползвах маслен радиатор за спалнята, който топлеше само него си.

    Сега ако трябва да се смята тия 95лв на месец (3 месеца отопление, защото ноември и март харчи по около 6-7kwh на денонощие) като се съпоставят към цената на хубав климатик 1500-2000лв (все пак стаята ми е 14м2) излиза, че ако сложа климатик няма да се избие скоро. В същата тази спалня имах и климатик и след втората седмица го махнах, защото климатик за спалня не е добра идея, има си шумове, размразяване и т.н.

    И така - като ми дойде сметка от 150-180лв. за ток псувам адакса, но това е само 3-4 месеца.
    Здравейте, аз имам маслен радиатор Делонги, където имаме "коминен" ефект на топлия въздух. Не е ли почти същото и при конвектора? Климатик няма как да сложа.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #20

    Отговор: маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?

    30кв.м. е голяма площ за отопление с конвектор, само един конвектор няма да се справи, трябва да са два мощни конвектора поне по 2000 вата.Адакс 2000 вата го дават да отоплява до 18 кв. метра.Ако са Адакс най-евтиния с мощност 2000 вата е 400 лева. Проблема при теб е, че нямаш комшии които да ти помагат с отоплението острани, отгоре и отдолу. Това означава, че ще имаш много големи топлозагуби. Разхода на ток с конвектор при теб ще е много голям а и се очаква повишаване на цената на битовия ток. Според мен е най удачно да вземеш качествен мощен марков климатик с който да отопляваш без проблеми хола си и с него ще можеш да подпомагаш и отоплението на съседните помещения при нужда.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 21-10-22 в 21:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам маслен радиатор Home fit living
    От Joro7777777 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-12, 23:48
  2. Продавам маслен радиатор TESY CА-2009E01R
    От aver във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-12, 13:25
  3. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  4. Отговори: 36
    Последно: 11-11-08, 07:47
  5. Маслен радиатор - има ли смисъл?
    От svetlik във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 26-10-06, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе