Резултати от 1 до 7 от общо 7

дилема за отопление на 50 кв.м. помещение ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    16
    #1

    дилема за отопление на 50 кв.м. помещение ?

    Здравейте,
    имам едно помещение , което ще се ползва за фризьорски салон. Размерите са около 50 кв.м. на 3 метра височина. Витрина около 7 кв.м.
    Чудя се с какво да го топля. Климатик един , примерно 26-ца дали ще се справи. Или някоя яка 18-ка. Дали да не са 2 климатика ? Колко киловата ми трябват за това помещение ? Нов климатик или японски втора употреба. Външното тяло ще е в подземен паркинг , надявам се това малко да помогне на климатика.

    Дали да не заложа на конвектори ? Как ще са сметките за ток спрямо климатиците.

    Бюджета не ми е много голям , но съм на пангара и нямам много избор, при все това ми се иска да е по-евтинко

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Сава

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Отговор: дилема за отопление на 50 кв.м. помещение ?

    Ами то да ви кажа това за което питате вземете отговорете на тези въпроси https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html за да придобием някаква представа за какво става въпрос.

    Напишете и каква би била приемливата от вас сума за месечно отопление на това помещение, за да може да се прецени все пак какво точно искате.

    В зависимост от отговорите които дадете ще преценяваме за климатици или за друг вид отопление сте.
    Лятото ще се охлажда ли или не?

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #3

    Отговор: дилема за отопление на 50 кв.м. помещение ?

    50 квадрата с конвектори ? ще ти сложат снимката сред спонсорите на енергото ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    16
    #4

    Отговор: дилема за отопление на 50 кв.м. помещение ?

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Фризьорски салон

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    За двете

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    45 кв.м. / около 140 кубика
    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    Стъклена витрина с размери 3 * 2,5 м.
    в) квадратура на прозорците;
    виж точка Б
    г) изложението на помещението;
    Изток
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?
    Партер , кота 0
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    Виж т.1

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    Ново строителство кооперация

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо
    София

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    Лято (хладно е лятото , ще се ползва само в най-големите жеги може би)
    Зима (около 20-22 гр. мисля)


    6. Има ли изолация на стени/таван/под(външна или вътрешна), на кои от тях има и на кои не.Какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Изолацията е на ниво , но витрината е голяма.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    Има уреди , сешоари , тв , разните там уреди за козметика (не ги знам какви са точно)

    8. Каква сума е приготвена за покупката на климатик.
    Тук нямам никаква идея колко ми се дават ... мислех си за втора ръка климатик , та да речем 1500 лв.

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    Външното тяло ще е в подземен паркинг , ако има значение ... ще се разчита само на климатика за отопление и може би включване на още един уред (духалка, конвектор или нещо подобно)


    Има положени тръби 12 и 6 , т.е. максимум 18-ка климатик примерно на Дайкин ... т.е. вероятон някой го е смятал това при проектирането на сградата иначе щяха да ми шибнат едни тръби за 12-ка и да се оправям. Могат да се пуснат и други тръби ако се налага.

    Поздрави и благодаря.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Отговор: дилема за отопление на 50 кв.м. помещение ?

    Пропуснали сте поносимата месечна цена за отоплението на помещението? До какви пари "ВИ изнася" да плащате месечно зимата за отопление?Ако е до 150 лв сте за климатик, ако е до 400лв -може да се намерят и други решения за отопление.

    Темата е само за отопление и не е за климатици.Исках да "видя" за какво помещение и какви условия става въпрос.

    Ако е достатъчно голям подземния паркинг не пречи на климатика, но все пак донякъде е голяма щуротия това.Трябва в случай на монтаж на климатик да се предвиди къде ще отива лятния конденз и зимният дефрост.Освен това може да има хора от коооперацията/блока които да не са съгласни вътрешното тяло да е там.При всички положения ще са необходими и антивибрационни тампони-имам познат с монтирана Осака колона на което външното тяло зимата когато започне да замръзва предава вибрации по бетонните колони и трегери на цялата кооперация.

    Ако имате въпроси относно отоплението с климатик копирайте написаните отговори по-горе и пуснете тема в климатичния подраздел само за отопление с климатик.Това отопление също си има своите особености.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #6

    Отговор: дилема за отопление на 50 кв.м. помещение ?

    конвенционалка колона. ще можеш да си го пускаш сутрин и да го спираш нощем. още повече че ще е в подземен паркинг.
    може и инвертор - но там се мяташ на минимум нокрия 24 или втора употреба, имаш малко витрини + това че външното ще е "по-на топло", но ще работи 16-те часа които те няма. + е че влизаш и е топло, имаш да вдигнеш два три градуса, но пък ги вдигаш в пиковата тарифа, както и при варианта с конвенционалката тя ще върти още повече...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: дилема за отопление на 50 кв.м. помещение ?

    Благодаря Ви, ориентирахме по не до това че ще е най-вероятно с климатик отоплението. Ще пусна тема в специалния за това раздел.

    Няма как да не са съгласни хората да е там тялото защото така е предвидено от строителя, по фасадата не трябва да има нищо. Всички помещения са така.

    Поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици за помещение 50 м2?
    От С.Мезинов във форум Отопление
    Отговори: 33
    Последно: 16-11-15, 16:37
  2. Отговори: 4
    Последно: 07-11-13, 12:08
  3. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  4. MIDEA за помещение 18 кв.м
    От chefobg във форум Климатици Midea
    Отговори: 15
    Последно: 26-11-12, 12:30
  5. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 16:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе