Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 89
Like Tree22Одобрявам

Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #61

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    твоя климатик има възможност да подръжа температура (10 градуса) ? Все си мисля, че почват от 15-16.
    Искаш ли да прочетеш това по долу., и спри да мислиш, след като само пишеш с тази ирония.
    А и да го няма това с 10-те градуса, разлика от 15 до 22 гр. е уникална в разхода на ток.

    Климатик FUJITSU ASYG12LMCA/AOYG12LMCA - 2013 от Киров Клима ЕООД

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #62

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Къде пък видя ирония? Не мога да знам всичко за климатиците (особено при положение, че не ме вълнуват въобще).

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #63

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от plochkatabg Виж публикацията
    Искаш ли да прочетеш това по долу., и спри да мислиш, след като само пишеш с тази ирония.
    А и да го няма това с 10-те градуса, разлика от 15 до 22 гр. е уникална в разхода на ток.
    Да бе - седя си аз с ушанката и ватенката за да ви рисувам картинки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #64

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Къде пък видя ирония? Не мога да знам всичко за климатиците (особено при положение, че не ме вълнуват въобще). Но пък ако толкова държиш да си говорим с ирония ....
    Е след като се запиняш за 10-те градуса, които ги дадох като примерни, какво да си помисля?


    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Да бе - седя си аз с ушанката и ватенката за да ви рисувам картинки.
    Напълно възможно! Не си дал графиките, които толкова много обичаш, със стайната температура, която прави климатика.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #65

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Братчет, не знам какво си се хванал за тези 10о, имаш ли и бегла представа каво прави фуджика в този режим?

    П.С. Гореизложените графики и факти се отнасят до определени хора и нямат за цел предизвикване на дискусия с тебеподобни.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #66

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Да бе - седя си аз с ушанката и ватенката за да ви рисувам картинки.
    Доста от любителите на климатичните 18-20гр. седите баш с пуловерите, терлиците и юрганите. Дори един си призна, че спели с електрическо одеяло. Ходил съм на гости на такива моржове и си седяха с грейките и пуловерите, за терлиците забравих ли да спомена . На мен по тънък памучен анцуг и чорапи ми протече носа и ми замръзнаха краката. Тези 18-21гр. са си студ и сополи отвсякъде. Хайде и аз да живея цял живот в еднофамилна къща. Нормалните градуси са 22-23гр. по всички медицински учебници по Хигиена. Как пък на мнозинството с ниските сметки все на 20гр им е топло и ако не е 18гр. не могат да спят. Какво правите лятото тогава като стане 40гр. на сянка. Климите пак ли на 18-20гр. ги държите?!? С парно и топла вода на газ имам 56лв. ток за декември. През януари 50лв. Като рядко се готви и дъщерята от есента е студентка в Пловдив и не пуска нейните сешоари, маши, комп и т.н. 90% от крушките са ми енергоспестяващи, двата хладилника и тях уж ги водят А++, миялна нямам. При 2 жени в семейството само бойлерът, преди да мина на газ даваше по 40-50лв. сметка, защото всяка една от тях всеки божи ден не излизаше от банята, докато не свърши водата. Сега на газ нормата е 30-40мин. То са 2-3 вида балсами, шампоани, лосиони за глава и тяло и т.н. помади.
    Този пост е редактиран от VanDan; 13-02-14 в 18:20.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #67

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    точно тия на газ стоите на 18-20° .. в момента пиша това от стая в която е 25.4° а климатика се е кротнал на 170 вата моментна консумация и си пия кротко ракията

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #68

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Не акцентирам на видовете отопление, а на с години демонстрираните ниски сметки на ток, като много от останалите имаме дори по-високи сметки и без да се топлим на ток.
    На тези, които са на газ и седят на 18-20гр. от сиромашия, винаги съм и препоръчвал в газовите теми да минават на друго отопление. Те поне си признават, че държат тези температури заради сметките, а не защото така им харесва. Да не вадя извадки, колко народ в климатичните теми пише че държи 20-21гр. от 19 до 22ч. и спи на 18-19гр., защото така му било супер. Аз държа в 5 стаи и 2 бани на къщата и пристройката 22-22.5гр. от 6 до 23ч. и към 21.5. след 23ч. до 6ч. За което удоволствие си плащам съответната висока цена. Някой беше смятал, че 1гр. давал 10% икономия. За същото усещане жената и дъщерята пускаха климатиците на 27гр. Но да не намесваме тъпия спор между отопленията. Аз ако живеех в апартамент също щях да използвам качествени климатици. Но в момента обсъждаме за пореден път как едни с 5 климатика имат 80-90лв. ток, а други без да се топлят на ток имат същата сметка. Това е дилемата.
    Този пост е редактиран от VanDan; 13-02-14 в 18:41.
    Pat одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #69

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    хубави климатици правят по 30-40 лв сметка в добре изолирано помещение и комфортна температура .. топлата вода е открита вече .. моята сметка за януари е 160 лв като лятото е 50-60 лв ,съвсем нормално ми се вижда .. миналата зима бях подминал 200 лв( готви се на газ предимно де )

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #70

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Абсолютно нормална е сметката ти. 50-60лв. е и при мен без отопление и топла вода на ток и рядко готвене. Август стигам и до 70-80лв., защото пускаме по малко (за няколко часа) 2-те клими на охлаждане. Въпросът е обаче, че има хора, които се топлят на климатици и показват сметки по 70-90лв. (някои и 60-70лв.), като твърдят, че притежават и ползват редовно повечето домакински уреди без особени ограничения. Тези сметки са интересни как се постигат. Бойлерът е най-съмнителния уред. Не вярвам мнозинството да имат термопомпени бойлери или соларни инсталации. Един "народен" бойлер, ако се ползва повечко топла вода, изразходва доста ток. Печки, перални и хладилници също не вярвам да са различават драстично по разход.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #71

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    моя бойлер е с таймер и работи само нощем ,с него не се занимавам включва се в 22 и се изключва в 6 .. много рядко го пускам денем ако нещо не стигне водата

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #72

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Братчет, не знам какво си се хванал за тези 10о, имаш ли и бегла представа каво прави фуджика в този режим?

    П.С. Гореизложените графики и факти се отнасят до определени хора и нямат за цел предизвикване на дискусия с тебеподобни.
    Щоо не си врътнеш една дискусия на лични с други различноподобни от мене, а правиш тема за спам, като излагаш факти, които дразнят такива като мен и подобни на мен с изсмукани цифри и таблици, които нямат грам достоверност, що ни правиш на балами и ни разтягаш локуми от 1001 нощ С какво доказа, че това което говориш е истина, дали показа една сметка за ток, кво е това копи-пейст, тури бланка, тури таблица от толкова великият ти климатик, която да покаже на каква температура стоиш. Кокоши крака, пачи крака, е нали ако въобще има нещо подобно за копитата, то в другите стаи ще доста по студено, имали значение дали въртиш една къща, то винаги тази къща има и задница, а тази задница дали не мръзне, южно-южно, ама има и северно.

    Пич, не знам на колко години си, ама съм преживял доста в къща без изолация, после в къща със изолация, няма база за сравнение, ама няма нищо общо, а ти ми откровенничиш, че си нямал и изолация, поне да беше казал, че имаш изолация, барем малко да замажеш. А сега да ти кажа, че в апартамент без изолация е по добре от къща с такава, вервай ми, и в такъв живея последните 3 години и няма нищо общо с еднофамилна къща даже с перфектна изолация, защото, аз без грам отопление в апарта имам 15-16 градуса, а ти в твоята къща и то без изолация само можеш да си мечтаеш за подобни градуси без отопление, и на всичкото отгоре, ме караш да се съмнявам, че не използвам климатик, макар и не последна дума на техниката, а най долнопробна и харчеща духалка, която има нема ми дава 40 кинта ток, при базисна температура 15 градуса, а ти в тази къща, която ако не се топли 2 дена ще падне под нулата, ми говориш за някви фантастични сметки. А колата колко ти харчи, сигурно 2-3/100?


    И не съм се хванал за тези 10 градуса, просто ги дадох като пример, не четете избирателно, а следете мисълта на човека, който пише!!! Грам не ме интересува какво прави при тази температура Фуджиту, щото при мен тази температура е невъзможно, освен ако него включа на охлаждане, ама не знам дали и това го може!
    Kasap одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #73

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Както споменах и по-горе - нямам намерение нито да дразня "такива като теб", нито пък да доказвам нещо. Това са просто факти.
    А за загубите си прав - имам приятели с доста по-долнопробни климатици (Дайсекай 6) в същото помещение, които харчат на половина, въпреки че отглеждат малки деца 24х7@22оС. И то само поради факта, че са в апартамент /макар и неизолиран/...

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #74

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Не се дразнете, вижте ТУК и следете

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #75

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не се дразнете, вижте ТУК и следете
    Процента на хората които могат да си позволят подобен лукс (и биха го оценили) е по-малък от броя на пръстите на едната ми ръка. Така че това едва ли представлява реална алтернатива на този етап....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Airlec Elite 2000W VS. Atlantic F118 Design 2000W vs. Atlantic F117 Design 2000W
    От RolitasR във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-14, 12:54
  2. Въпрос за конвектор Елдом cw2500
    От am0k във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-12, 04:37
  3. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40
  4. Отговори: 2
    Последно: 21-01-10, 16:38
  5. O/C на CELERON на 600. Как се вдига волтажа?
    От twang във форум Овърклок
    Отговори: 18
    Последно: 14-07-04, 23:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе