Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 89

Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #31

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    При такива условия няма как да ме убедиш че сметката ти е под 90лв, само бойлера би направил поне 40...... ами хладилник - поне 5-10 лв (зимата), ами готварска печка - не знам каква е твоята но моята фурната е... забравих точно колко но поне 4 киловата - едно готвене ти е поне 1 - 1,5лв, за месец поне 30.... ами пералня - около 1 киловат - 3 пъти седмично (при мен) по 1 час програма.... ами компютри, телевизори, микровълнова, ширм - моя е 300W и работи винаги когато работи печката (котлони или фурна), друга битова техника, осветление... вентилатори в баня и тоалет които работят почти постоянно... (около 60W на час).... не ми се изброява още, а не съм стигнал до отоплението/ охлаждането.
    То при теб тия климатици да не произвеждат ток?
    Абстрахираме се от останалите фактори и приемаме, че жилищата ни са еднакви.
    Разбира се, ти обитаваш твоето значително по-интензивно.

    Да допусмнем, че потреблението ми на вода е 1/2 от твоето и бойлера ми е 3х ефективен от твоя. Отоплението ми в хола е 2х ефективно, а в спалнята 5х спрямо твоето. Признавам, че не ми остава много време за готвене, така че водиш там убедително. Разхода на хладилника е 0,3kWh/24ч /при тези условия/ или 1,30лв./месец. 12 пералки по киловат са още 1,30лв.

    Или януарската ми сметка би изглеждала така:
    Климка-хол - 228kWh / 34,3лв
    Климка-спалня - 186kWh / 27.90лв
    Клима-бойлер - 20лв.
    Други (каквото си избереш) - 7.90лв са този месец, но не никога не надвишават 14лв./месец

  2.  
     
  3. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #32

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Доста извън темата, но искам да кажа на тези със сметки за ел. енергия около 100лв., че благородно им завиждам. Без да влизам в подробности, ще споделя, че с дете на 2г. м.май и м. септември,т.е. без климатици под 130 лв. сметка не съм имал.
    Просто е радвайте на тези сметки!

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #33

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...



    Не разбрахте ли че сметките няма как да са ви по-малки от сметките на най-големия майтапчия във форума?
    Може още дълго да си ги "мерите" и резултатът ще е същият колкото и да се "изолирате"


    А бре Касап, забрави ли? За топлозагубите ти в тази "Къща на кокоши крака с 6 външни стени" нищо не каза Х колко N са в повече от на другите?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #34

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Аз също смятам, че такава сметка не е възможна. Двадесет години съм живял в къща с много външни стени, еднофамилна къща се топли най трудно и скъпо, навремето когато се топлех с ток, най вече подови, съм докарвал до консумация до 3500 kW,(грешка2500), след като минах на котел с въглища се родих, да не говорим, че няма нещо по комфортно като температура от радиатори, сметките които плащах бяха от порядъка на 60-80лв. Печка много добра, пералня много добра, бойлер най обикновен от 280лв., би ли ме светнал къде е разликата в бойлерите, който харчат по икономично, комп със захранване 350 W няколко крушки, 1 лаптоп и 1 телевизор, единствените консуматори в домакинството.
    След години балдъзата се нанесе под мен, изолация+ добра дограма, не държи по топло от 21-22 гр. с климатици от по 1800 лв.4 броя, като единия почти не се пуска- сметка под 200 лв. няма.


    Сега в момента имам Хаер в апартамента 12-ка в спалнята южно изложение, нон стоп работи месеци на ред, вчера и днес от както почнах да му дърпам шалтера. Аз живея в момента сам, страшно икономичен, изключен хладилник, използвам северен балкон за това, печка 3-4 пъти в месеца за готвене, микровълнова средно 5-6 мин. на ден, навсякъде където стоя съм с енергоспестяващи крушки, 5-6 перални в месеца, 1 лаптоп, и един много икономичен телевизор. В другите стаи температурата не пада под 15 градуса, без грам отопление, демек перфектна основа за отопление с климатик и плащам 60 лв., миналата година имах и 72лв., лятото сметките сами от рода на 11-13 лв., няма как да имаш подобна сметка с тези консуматори.
    Този пост е редактиран от plochkatabg; 12-02-14 в 12:54.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #35

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    А бре Касап, забрави ли? За топлозагубите ти в тази "Къща на кокоши крака с 6 външни стени" нищо не каза Х колко N са в повече от на другите?
    Не искам да подтискам повече адаша. Поради това приех, че сме при равни условия. Въпреки че въпросната къща е в планината, а неговия апартамент - на морското равнище. Готов съм да си ги премерим във Варна. Таман ще сме при абсолютно еднакви условия на местообитание и експлоатация

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #36

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията


    Не разбрахте ли че сметките няма как да са ви по-малки от сметките на най-големия майтапчия във форума?
    Може още дълго да си ги "мерите" и резултатът ще е същият колкото и да се "изолирате"


    А бре Касап, забрави ли? За топлозагубите ти в тази "Къща на кокоши крака с 6 външни стени" нищо не каза Х колко N са в повече от на другите?
    Ти нищо не разбираш-Касапа е сложил на външните тела на климите срещу вентилаторите ветрогенератори и връща ток на енергото,та неговата сметка е разликата.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #37

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от plochkatabg Виж публикацията
    би ли ме светнал къде е разликата в бойлерите, който харчат по икономично
    Доколкото виждам по-нагоре Касапа е споменал, че бойлера му е термопомпен, та оттам му идва по-икономчината работа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #38

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Каквото и да значи това "термопомпен", никъде няма написано.

  11. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #39

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    пост #31 предпоследния ред.
    Значи че нещо е изтрещял,махнал си е вътрешното тяло на климатика и на негово място си е сложил бойлер.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #40

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    той Касапа ползва едни стари климатици за които дори няма данни за SCOP и SEER те за това не харчат електромера не ги хваща

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #41

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    пост #31 предпоследния ред.
    Значи че нещо е изтрещял,махнал си е вътрешното тяло на климатика и на негово място си е сложил бойлер.
    За изтрещяването си прав. Иначе сетъпа е малко по-различен - клима-бойлера е нещо като акордеон - колкото повече климатик, толкова по-малко е бойлер. И обратно. Ползва се за отопление на 7м2 сервизни помещения, а горницата отива за БГВ.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #42

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Разхода ни на вода за месец е 18-20 куб.м.
    Боже един с разход близък до моя. Отдъхнах си. За сметките 60-70лв месец за газ за топлата вода и 30-35 за ток отново дават 100лв през летните месеци. Като отоплението не влиза в тези пари. Това за двама възрастни с малко бебе. То и без бебето сметките пак бяха близки до 100.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #43

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Като казвам бойлер имам предвид най-обикновен който имат 99,9% от хората в БГ. 80 литров, 3kW производителя няма голямо значение, в моя случай - Елдом Варна. Преди 2 месеца му смених цялата "карантия", така че може да се каже, че работи като нов.

    Или януарската ми сметка би изглеждала така:
    Климка-хол - 228kWh / 34,3лв
    Климка-спалня - 186kWh / 27.90лв
    Клима-бойлер - 20лв.
    Други (каквото си избереш) - 7.90лв са този месец, но не никога не надвишават 14лв./месец
    За климите ако са в помещения с изолация бих се съгласил на този разход, но понеже съм израсъл в къща, а и майка ми още живее в тая къща - без изолация и само с външни стени - е не мога да се съглася.......

    клима-бойлер....такова животно не съм виждал затова не мога да го коментирам....

    графата други обаче ме озадачава много - ако това е вярно значи вие рядко обитавате къщата или ако я обитавате не ползвате почти нищо на ток. И за да не съм голословен ще приложа лични замервания на електрически уреди у дома (без климатици и печки за отопление).

    - хладилник + фризер "Фагор" - с 2 компресора "Данфус" - през лятото (11.08 - 10.09) - 125kW/h - зимно време (01- 30 март) - 57kW/h.
    - Фризер "Zanussi" - за месец - 26kW/h
    - ел. уреди в кухнята (без готварска печка и хладилник) - 19kW/h за месец.
    - пералня - 12kW/h
    - audio/video апаратура - 30kW/h
    - рутер, суичове, компютри - 62,4kW/h
    - осветление - обща мощност около 400W - (енергоспестяващи + халогени в баня, тоалет, коридори и един с датчик за движение пред входната врата) - тези които светят по продължително, иначе само халогените в хола са 350W тях няма да ги смятам, макар че и те светят понякога. През зимата осветление ползваме средно около 7 часа което прави 400 х 7 = 2,8kW дневно или 84kW/h месечно.
    - за готвенето ще приема минимума - 1лв на ден, което е 5kW/h или 150kW/h месечно (реално е доста повече но нека приемем това).
    До тук какво излиза...... БЕЗ бойлер, отоплителна печка или климатик имам консумация 440,4kW/h - това ми е "нулата" на мен. А има и още куп дреболии които не съм споменал.....
    - бойлера загрява веднъж задължително на нощна тарифа което в пари е 0,30лв. Отделно през деня още 1 или 2 пъти, приемаме средно 1,5 пъти което в пари е 0,81лв. Общо 1,11лв за денонощие (това е минимума) или 33,30лв за месец.

    От тук нагоре започват разходите за отопление или охлаждане..... Ето и малко статистика за да не помисли някой че си фантазирам разни неща: ..... последната сметка за периода декември януари (222,28лв) я има по-напред в темата.

    Този пост е редактиран от Pat; 12-02-14 в 22:56.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #44

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    Ами аз наистина нямам какво да кажа повече по темата. За климите ми има подробни статистики във форума.
    А това е цопи/пейст от файлчето с общата ми сметка:

    smetki_za_pat.jpg

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #45

    Отговор: Конвектор Елдом (2000W) не вдига повече от 20/22 градуса...

    От 228кв/ч ми е интересно как се получават тия 34 лева , след като тока е 0,2 лв кв/ч през деня , нощната тарифа е нищожно перо защото почти не се ползва а е и само 8 часа времетраене.
    Явно това е като колите при някои даже им връща в резервоара колкото повече кара.
    Този пост е редактиран от dragomir7708; 12-02-14 в 23:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Airlec Elite 2000W VS. Atlantic F118 Design 2000W vs. Atlantic F117 Design 2000W
    От RolitasR във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-14, 13:54
  2. Въпрос за конвектор Елдом cw2500
    От am0k във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-12, 05:37
  3. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 17:40
  4. Отговори: 2
    Последно: 21-01-10, 17:38
  5. O/C на CELERON на 600. Как се вдига волтажа?
    От twang във форум Овърклок
    Отговори: 18
    Последно: 15-07-04, 00:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе