Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 336
Like Tree79Одобрявам

Термопомпа за подово

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #31

    Отговор: Термопомпа за подово

    Хм това е интересно.... не се бях замислял за колоните и шайбите....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #32

    Отговор: Термопомпа за подово

    Слага си се у бетоня,слага си се CRETE-HEAT INSULATED FLOOR PANEL SYSTEMS - YouTube По този начин се използва акумулиращата му способност.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #33

    Отговор: Термопомпа за подово

    Естествено че се слага, но бъдете коректни с областта на приложение. На клипа става дума за промишлени сгради чието финално подово покритие е шлайфан бетон. А пък така нареченото темпериране на бетоновото ядро има много специфична област на приложение и доста по различни изисквания относно реализацията на цялостната изолация на една сграда.
    Темата е за битово нискотемпературно отопление с термопомпа, в повечето случай даже за обособена част от цяла сграда.
    Този пост е редактиран от tony34al; 07-08-13 в 08:30.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #34

    Отговор: Термопомпа за подово

    Ааа не тук става въпрос за цялото ми къще което ще е обурудвано с 20см изолация, тройни стъклопакети и забележете - 9kW AWHP със 50% запас... все още не не съм решил дали да инсталирам колектори защото при наличието на термопомпа времето за избиване на панелите е някаде във второто десетилетие
    А и на мен шлайфания бетон ми харесва още повече един запечатващ грунд отгоре редуцира прахоотделянето до минимум.
    Другото което не съм измислил все още е охлаждането... Не ми се слагат конвектори и се чудя дали бих могъл да ползвам подово охлаждане ... ако някой може да сподели конкретен опит ще съм благодарен защото по отношение на предположенията всичко ми е ясно и за точката на кондензация и за възможното ниско ниво на комфорт...

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #35

    Отговор: Термопомпа за подово

    може да се темперира бетона но ако си оградил и изолирал конструкцията отвсякъде иначе няма смисъл.
    а и бетона не е приема кой знае колко енергия спрямо водата - един по-голям буфер ще излезе пъти по евтино от тръбата която ще отиде в колони и подове. времето за избивка също не е за пренебрегване.
    ако ще правиш в дебела плоча сложи тръбата пак в горната страна на пода, и надолу колкото приеме толкова, плочата ти така или иначе ще е изолирана отдолу.

    кулер - явно си изперкал - с толкова изолация е лудост да инвестираш в термопомпи. обърни повече внимание на вентилацията и инвестирай в нея - бодни едно h09mw в хола и си свиркай.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #36

    Отговор: Термопомпа за подово

    Не искам да ми духа, отивам на село и искам сайленс за това приказвам за термопомпи
    estqwerty, MitkoS и justify харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #37

    Отговор: Термопомпа за подово

    Cooler, имам 6 годишен опит с охлаждане чрез подово.
    Става. Принципно. Има доста проблеми. Няма обезвлажняване на въздуха. Аз комбинирам подовото с конвекторите и се получава доста прилично- вкъщи свалям до под 20 гр без значение от външната температура и то чрез т.н. фрии кулинг.
    Има също и случай на конденз по пода...
    Когато не работят конвекторите има хлад, но има и влага. Влизайки от жегата на вън потен, не спирам да се потя и става задух един такъв. Когато работят конвекторите спираш да се потиш за 1-2 минути....
    Има схеми за радиантно охлаждане, но задължително присъства контролер за следене на точката на оросяване и обезвлажнителен апарат. Скъпо, скъпо, та скъпо... Имаше преди време пити за растер с вградено таванно охлаждане, но фирмата леко фалира. Просто схема с това - само контролера, смесителната група и обезвлажнителя бяха 4 цифри пари.
    Може да се направи принципно с темпериране, но не само на бетоня, а навсякъде. От 4-5 години имам мнимо проектче и просто си чака финансирането. Чел съм преди време за цялостно темпериране на ограждащите констръкции с Т на водата от 18 до 25гр според сезона.... няма шум ,няма разни отоплителни тела и духалки и т.н. а се сещаш копа на термопома с вода 25 градуса...
    Все пак се замисли за безшумни конвектори. Виж и пасивните такива...
    Този пост е редактиран от cacho; 09-08-13 в 21:35.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    9
    #38

    Отговор: Термопомпа за подово

    Бих искал да ползвам темата да попитам някой има ли идея какъв е минимума на 11kw Алтерма на Дайкин.

    Смятам да слагам такава в 102 кв. м. апартамент, трети среден етаж изложение юг, запад, север(на север няма прозорци) Дограмата ще е с троен стъклопакет изолация на пода 5см + водно подово, изолация на тавана 5 см и външна изолация 8-10 см

    Тъй като във голяма част от времето тази термопомпа ще трябва да работи само с малка част от капацитета си се опитвам да разбера колко е минималния и капацитет/разход.

    Във всички брошури и документации за дайкин за трите малките модела (ERLQ004CV3 - ERLQ008CV3) дават минимум, номинал и максимум като на климатиците.
    За трита големи модела които са със скрол компресори (ERLQ011CV3 - ERLQ016CV3) дават само номинал. Опитвам се да разбера до колко може да се модулира капацитета им на тези модели. По-специално на ERLQ011CV3. Да не се окаже че през половината време ще работи само на On/Off.

  11. ipl
    ipl е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #39

    Отговор: Термопомпа за подово

    Привет, някой може ли да каже от къде може да се намери тази смесителна група от снимката (от 6-тия пост в темата) за подово ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #40

    Отговор: Термопомпа за подово

    Овентроп....? ако някой работи с тях да помогне

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #41

    Отговор: Термопомпа за подово

    Работя с Овентроп, не е тяхна тази група. По-скоро:
    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...k0rhNOyURU-ePQ
    На Овентроп е по-евтина, има я тук и си има официална гаранция.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    52
    #42

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не мога да дам категоричен отговор, идната зима ще наблюдавам. Един клиент се отказа от варианта качествена италианска пелетна камина за 6000лв за сметка на термопомпа за 12-13000лв. Дали и с колко ще е по-икономична (и по-сигурна)времето ще покаже. Така или иначе инсталацията е подово отопление и ще мога да сравнявам с други подобни къщи, които са на пелети и ще споделям резултатите тук.
    Клиента съм аз и се появявам във форума със пресни впечатления.
    Къщата е на 2 етажа с отопляема площ 180 м2, изолация външна каменна вата 10 см + вътрешна 5 см минерална вата + към основите 13 см ХПС + на плочата над 2-ри етаж 10 см ЕПС и 10 см ХПС. Термомостовете са избегнати по проект.
    Термопомпа Хитачи YUTAKI S
    Вътрешно тяло RWM-6FSN3E
    Външно тяло RAS-6HRNME-AF
    Qh=14kW (tв=7 deg C, вода 35/30 deg C)
    Цена с монтажа на ТП 12000 лв.

    Системата е пусната на 6.02.2014 при вода в подовото 2 градуса С.
    До 8.02 е работила на ток с вградения нагревател до достигане на 15 градуса вода.
    ТП работи реално от 8.02 до сега - сетпойнт 18 градуса на стаите - реално държи 18-20
    Резултатите са тука:
    термопомпа 6-14.02.2014.jpg

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #43

    Отговор: Термопомпа за подово

    Здравей Росене,
    добре че се появи, макар към края на зимата, за да получим все пак някаква представа. Къщата е голяма и наистина много добре изолирана отвън и от вътре, дори архитектурата е подвластна на идеята за ниски загуби. А пък иначе е разположена в едно село на север от Варна, в Добруджата, а там зимата си е.... мамата.
    Явно още не си се нанесъл със семейството, щом поддържаш 18*С, но пък от друга страна с подово отопление усещането е за 2-3*С повече - така ли е при тебе? Сложи ли вече настилки или си на замазка? Аз в спалните сложих ламинат, на останалите места гранитогрес и сега иизлъчването в спалните е осезаемо по-малко

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #44

    Отговор: Термопомпа за подово

    В Петрич в момента се строи една еднифамилна къща по мой проект. Отопляемата площ е около 400м2 на два етажа. Почти готова е, остава боядисване вътре и облицовка на цокъл отвън. Изпълнено е подово + конвектори. Засега е монтирана само едната термопомпа LG-16кВт и работи сама вече 20 дни. За около 2 дни вдигна 36*С на водата, Вътрешната температура е много относителна, защото се работи и постоянно има отворени прозорци. Повече подробности ще ви дам по нататък.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    52
    #45

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Здравей Росене,
    добре че се появи, макар към края на зимата, за да получим все пак някаква представа. Къщата е голяма и наистина много добре изолирана отвън и от вътре, дори архитектурата е подвластна на идеята за ниски загуби. А пък иначе е разположена в едно село на север от Варна, в Добруджата, а там зимата си е.... мамата.
    Явно още не си се нанесъл със семейството, щом поддържаш 18*С, но пък от друга страна с подово отопление усещането е за 2-3*С повече - така ли е при тебе? Сложи ли вече настилки или си на замазка? Аз в спалните сложих ламинат, на останалите места гранитогрес и сега иизлъчването в спалните е осезаемо по-малко
    Все още е на замазка.
    Надявам се пак да хване зима за да имам реални впеатления щото то сега си е пролет според среднодневните температури.
    Имам майстори дето слагат гранитогрес навсякъде.
    Усещането за топлина вътре е добро стига да не се спреш за 1 час тогава хладенее на краката леко.
    Основно съм пуснал отоплението да съхнат плочките.
    Те и моите майстори все отворено държат а и няма още вътрешни врати.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 22:03
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  4. питане за подово Oтопление
    От jordan110 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 10:55
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе