Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #16

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    То отговорът на този въпрос е коментиран в този и други форуми надълго и широко. И еднозначен отговор няма. Въпрос на личен избор и предпочитание. Алтернативите за индивидуално отопление не са чак толкова много. За момента аз съм направил моя избор, като съм запознат с всички плюсове и минуси на отопление с реотан и климатик.
    От всичките начини за отопление предпочитам "централно парно", но уви при мен липсва такава възможност.



    Все пак темата е "Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat".

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #17

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    30мин не е ли много дълго време за затопляне на помещението? Каква му е площта / обема?
    Или просто загубите са му големи?
    2000W Airelec Tactic се усеща в рамките на 10-тина минути в 15кв.м и големи, да не напиша огромни топлозагуби.
    А разлика в температурите винаги има. Датчика на уреда е някъде в него, а термометърът трябва да е на 1,2м от пода в средата на стаята или където седиш обикновено. Настройваш си стойностите на конвектора, така, че термометъра да показва желаната температура.
    За теб е важно да е комфортно, нали така?

    Централно парно е перфектния вариант при няколко условия:
    1.Изправна като цяло отоплителна инсталация, правилно обезвъздушена и т.н.
    И да не пипат знайни и незнайни специалисти по нея. За съжаление това при нас не се получава.
    2.Поне половината жилища да ползват радиатори в някои от помещенията.
    3.Сведени до минимум кражби от уж "изключени" радиатори.
    При нас например гайките на крановете са запечатани по подобен начин, както на водомерите от ВиК.
    4.Топлофикация да отчита топломерите, а не топлинните "обирджии".
    При нас при сключване на директен договов поемат и абонаментно обслужване и профилактиката на системата.
    5.Според мен най-ефективно е в по-малки блокове и кооперации. При тях е и по-лесно да се намалят топлинните загуби на сградата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #18

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    При конвекторите осезателя на терморегулатора е изведен на решетката за входящ въздух,т.е. отдолу.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #19

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Аз купих този Стенен конвектор 2000W | Елдом гледах и норвежките и френско/африканските. След като го купих прочетох, че пукали и ме втресе, обаче за сега е абсолютно безшумен. Показва с 2 градуса по-малко от термометъра на масата защото е под прозореца и защото отчита долу на панела а там е по-студено. Безшумен е и топли добре включва за секунди максимум минута и не очаквам сметка над 100лв. за него толкова ми гореше климатика.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #20

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Ако климатика ти гори 100лв, умножи ги по 2.5 и толкова ще ти гори конвектора.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #21

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    За момента се чувствам по комфортно 2.5 пъти за сметката ще говоря в края на месеца.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #22

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    За момента се чувствам по комфортно 2.5 пъти за сметката ще говоря в края на месеца.
    Как е сметката?

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #23

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    100 лв да ти изгори климатика ,представям си какъв е бил и как е ползван.То и аз имам един приятел който с конвекционална мидеа 12 ка ,се мъчи да топли хол 24 кв + коридор 6 кв и спалня на другия край 12-13 кв.Резултата е че държи климатика на 30 гр ,той се размразява през 30-40 мин. и стоят и на студено.И после ми се оплаква че последната му сметка е 180 лв.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #24

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Конвектора гори към 50 лв. на месец само той. Разбира се за всеки е индивидуално и строителство и климат сложен е на 20-22 вечер по-силно климатика ми е малайзийски панасоник инвентор на около 6 години пуснах го и него в съседната стая и сега чакам новата обща сметка-помагат си взаимно. На климатика това му е хубаво че обира влагата от прозорците.
    Между другото сега гледам че на климатика му е замръзнала тръбата която отвежда конденза от вътрешното тяло-пак се почва цирка добре че не разчитам само на него!
    Този пост е редактиран от antyox; 29-12-14 в 16:59.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #25

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Общата сметка на климатика и конвектора е 80 лв. С две ръце го препоръчвам за спалня може да гори 10, 20 лева повече от климатика но е наистина топло и няма течение което създава усещане за около 2 градуса по-висока температура. Не е спиран откакто е взет. Жена ми го регулира и под 22-24 не пада.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #26

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    През най-студения месец в моята спалня адакса навъртя 100лв при положение, че се намаляше през деня и го продадох. Климатика прави по 40-45лв.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Лятото без отопление и охлаждане сметките за ток са ми около 100лв. Последната сметка за ток е малко под 200 лв. Като отоплението ми включва два Адакс-а по 1500W в детската и спалнята и климатик 12ка инвертор - Осака - 12 годишна. (Хол +кухня)

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #28

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    откъде ги купувате тия Адакси дето харчат по 300 вата и отопляват 20 квадрата да си купя и аз

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #29

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Pat, браво на теб. Имаш по 0.255kw средна консумация на час за всеки един от отоплителните уреди: АДАКС1, АДАКС2 и ОСАКА.
    Това аз не мога да го постигна ако климатиците ми работят на отопление. Да са ти живи съседите да те топлят дълги години.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #30

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Pat, браво на теб. Имаш по 0.255kw средна консумация на час за всеки един от отоплителните уреди: АДАКС1, АДАКС2 и ОСАКА.
    Това аз не мога да го постигна ако климатиците ми работят на отопление. Да са ти живи съседите да те топлят дълги години.
    Истината е малко по различна..... Не съм смятал колко харчат на час защото печките се пускат само когато има хора в стаите. Това за спалнята означава от около 23 часа до 8-9 сутринта. В детската зависи в коя смяна са децата, но като цяла там работи повече (но не 24ч. нонстоп). Стаите са по 13кв. а не по 20.... (де да бяха ) Но както съм писал и преди в други теми имат много добра външна и вътрешна изолация включително на пода и тавана. Климатика бачка нонстоп само му намалям градусите на 20 когато ме няма в къщи и 25 когато съм вътре. Така поддържа около 22-23гр в 26кв хол +10кв кухня (в кухнята е с около градус по-малко защото връзката е една врата. Но пък като се готви там става по-топло от хола.

    Та така... не че печките ми харчат малко, а просто изолацията ми е добра. Съседи които да топлят имам само отгоре...ама то колкото с тях толкова и без тях...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 18:00
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 23:03
  3. Airlec Elite 2000W VS. Atlantic F118 Design 2000W vs. Atlantic F117 Design 2000W
    От RolitasR във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-14, 13:54
  4. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 19:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе