Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #31

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Имам и климатик и конвектор.За мене истината е ,че с конвектор става само за малки и добре изолирани стаи.Тогава разхода може да е малко по голям от на калпав климатик и около два пъти повече от на хубав.За големи стаи с големи топлозагуби,само климатик.В случая при пат е ясно че реално топли спалните само 1/3 от деня.То и аз пусках в еднаъа спалня конвектор само вечер от 9 ,и сутрин до 9 ,насъроен да поддържа около 21 гр и не с усети много,но ако държиш нон стоп 24 гр е друго.За климатика и течението става предимно от кофти климатик и малка стая,или от инвертор настроен на 20-21 гр,тогава е нормално да духа хладен въздух.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #32

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Спалнята която отоплява конвектора е 13кв.м. изолацията и дограмата са подарък от строителя-средна хубост с лош стъклопакет. Южно изложение което в слънчев ден като днес не изисква отопление от 10.30ч. до 15.30ч. за жялост такива дни през декември имаше малко. Конвектора стои пред пердето което го прави още по-ефективен от закачените на стената. Не виждам логика да извадиш хиляди левове за климатик а да стоиш с дървена дограма и без изолация.Общата ми сметка беше 118 сега е 150 като пуснах и климатика при 21 градуса на термометъра в стаята с климатика се усещаш по-студено предполагам от течението което създава при това има и голяма разлика в температурата горе над 1.80см. е доста по-топло а при конвектора температурата е равномерна.
    Всеки сам си решава просто казвам, че отоплението с конвектор при средна ръка жилище хич не е в пъти по-скъпо а конвектора е 10 пъти по евтин, експлоатацията и поддръжката му също както и комфорта за това в белите държави го ползват. Ние сме бедни и пред комфорта избираме нещо което ще се изплати след 5 години.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #33

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Спалнята която отоплява конвектора е 13кв.м. изолацията и дограмата са подарък от строителя-средна хубост с лош стъклопакет. Южно изложение което в слънчев ден като днес не изисква отопление от 10.30ч. до 15.30ч. за жялост такива дни през декември имаше малко. Конвектора стои пред пердето което го прави още по-ефективен от закачените на стената. Не виждам логика да извадиш хиляди левове за климатик а да стоиш с дървена дограма и без изолация.Общата ми сметка беше 118 сега е 150 като пуснах и климатика при 21 градуса на термометъра в стаята с климатика се усещаш по-студено предполагам от течението което създава при това има и голяма разлика в температурата горе над 1.80см. е доста по-топло а при конвектора температурата е равномерна.
    Всеки сам си решава просто казвам, че отоплението с конвектор при средна ръка жилище хич не е в пъти по-скъпо а конвектора е 10 пъти по евтин, експлоатацията и поддръжката му също както и комфорта за това в белите държави го ползват. Ние сме бедни и пред комфорта избираме нещо което ще се изплати след 5 години.
    Всеки си прави сметката хубавото е, че има доста алтернативи. Ако искаш да поддържаш висока температура в целия апартамент, а загубите ти са 5 киловата на час сметката е непосилна за повечето хора. 0,20*5kW*24часа*30дни= 720лв. такива са приблизително загубите на моя апартамент смятайки ги на око(панелка). За спалня поддържайки <20°С и пускайки го само по времето на спане 6-8часа конвектора е добър вариант.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #34

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    При мен конвектора изобщо не се спира защото съм с бебе. Общата ми сметка за отопление е 80 лв. конвектор 50лв. и климатик 30 лв. ако си купя втори климатик ще спестявам 20 сложи ги 30 лв. за 6 месеца отопление на година 180 лв. икономия. Купувам климатик за 1800лв. хипер-мега инверторите са и по скъпи и ще ми се изплати за 10 години ако изобщо работи. Та всеки сам си решава.
    А конвектора е с 0% шум и 0% течение. Има един термин-хигиена на съня. Да спиш на шум и течение-колко много мъка има на тоя свят!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #35

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    не говори глупости колега .. разликата в разхода между сносен климатик и конвектор е поне 3 ПЪТИ а не някакви си 30% ..отделно подозирам че ти студуваш поне в стаята в която е конвектора щото 50 лв са 1.60 на ден или има няма 10кВ ,по 400 вата на час .. как стопляш помещение с 400 вата ?!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #36

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не говори глупости колега .. разликата в разхода между сносен климатик и конвектор е поне 3 ПЪТИ а не някакви си 30% ..отделно подозирам че ти студуваш поне в стаята в която е конвектора щото 50 лв са 1.60 на ден или има няма 10кВ ,по 400 вата на час .. как стопляш помещение с 400 вата ?!
    Е, то аз отдавна ги правя тези сметки, чак вече Джъсти взе да ме трие. Тук говорим за отопление - пускането на някакъв отоплителен уред за по 2-3ч. не е отопление, ама хората са си упорити. Даже вече състезанието придоби карикатурни размери и очаквам вече едноцифрени месечни сметки за ток.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #37

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    понеже аз съм от тия жалки мъченици дето се топли на климатици от по 1600-1900 лв че се засегнах той и брат ми се топлеше на адакси ама след една сметка от 400 лв вече стана жалък мъченик и той сега ходи по тениска у тях

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #38

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    В Спалня климатик - никога! освен ако не е 30 кв.м. спалнята

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #39

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    И аз съм минал по тоя път - 6бр. адакси: 2х2000; 3х1400; 1х600. Видях им сметките и още през 2005г се разделих с тях, след като платих месечна сметка от 360лв.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #40

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    е то има климатици от 500 лв има и от 3500 .. отделно съседа ти ако си сложи една ярмомелка на 3м от тебе ква файда че си с конвектори .. съгласен съм че е по комфортно по принцип ,но не харчат 50 лв на месец ,няма смисъл да се заблуждава така аудиторията ..

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #41

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Сметката за ток общо ми е 150 лв. климатик, конвектор, бойлер-24ч., пералня, готварска печка,съдомиялна,хладилник, влагоизсушител топля 2 стаи спалня 13к.м трапезария с кухня 17-18 с един коридор.В спалнята се движи 22-24 в кухнята 21-22 градуса. Не ходя по потник защото не е лято.
    Нямам сметка да заблуждавам никого защото не работя в сферата на търговията и услугите просто гледам да си контролирам разходите и за ток и за ел.уреди.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #42

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    то няма как да заблудиш никого ,ти самия се заблуждаваш .. не можеш да стоплиш стая 13 квадрата с конвектор за 50 лв на месец освен ако не го пускаш само на нощна или съседите ти те топлят

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #43

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    150лв за какъв период?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #44

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    ... Не виждам логика да извадиш хиляди левове за климатик а да стоиш с дървена дограма и без изолация...
    И аз също, но...разни хора - разни идеали. Както написа един колега в друга тема:"въпрос на манталитет".

    П.П. Искам да помоля колегите с климатрониците, да съсредоточат усилията си в писането в климатичния форум. Без лоши чувства

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #45

    Отговор: Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat

    И аз като ползвател на климатици,споделям мненеито че климатик за малка спалня ,освен ако не е много скъп не става.Затова в спалнята си ,която е 13 кв имам климатик евтин ,най малкото ми трябва за лятото понеже е южна.Та през деня и докъм 10 ч си се топля с климатика докато си легна,после го спирам и понеже е вътрешна стая ,при външни темп до около - 2 гр през ноща ,до сутринта температурата не пада под 21 гр.И сутринта си пускам пак климатика.Обаче за хола.който е 25 кв,север и външни стени + коридор още 7 кв си върви нон стоп климатика поддържащ 22 гр и не съм убеден че ако беше с 2 конвектора по 2 кв ,щях да плащам ток по 130-150 лв,колкото ми е в момента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 18:00
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 23:03
  3. Airlec Elite 2000W VS. Atlantic F118 Design 2000W vs. Atlantic F117 Design 2000W
    От RolitasR във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-14, 13:54
  4. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 19:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе