Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 78
Like Tree35Одобрявам

Избор на бюджетен конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Вече седем години детска (изток) и спалня (север) и двете по около 13кв.м. ги отоплявам с Adax Glamox 1500W - никакви забележки. Стаите са с външна и вътрешна изолация.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #17

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    И аз взех тaкова животно доволен съм в другата стая съм с климатик, адакса по-точно поддържа температурата.
    Сега му меря разхода на ток, да видим какво ще излезе.
    Кофтито е, че когато е работи консумира постоянно по 1500w, в смисъл няма някаква междинна мощност примерно като достигне градусите на свали консумацията на 800w примерно
    Този пост е редактиран от glowndark; 22-12-15 в 10:06.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #18

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Регулирането на отдадената мощност става чрез промяна на времето, за което е във включено състояние през работния му цикъл (30-31 секунди). Пълна мощност - вкл 30сек, изкл 0сек. Като климатик работещ ON-OFF. Е консумира повече, но спокойствието от тишината е достатъчна причина за използването му пред който и да е климатик.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #19

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от boje Виж публикацията
    , но спокойствието от тишината е достатъчна причина за използването му пред който и да е климатик.
    С това категорично не съм съгласен.
    blue1 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #20

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    С това категорично не съм съгласен.
    И защо не си съгласен? Кой климатик е по-безшумен от конвектор?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #21

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Да не изпадаме в off-topic има си достатъчно модели почти безшумни климатици.А за комфорт : при два климатика и два конвектора---> според мен и близките ми---> с климатици е по-комфортно от конвектори при една и съща температура.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 22-12-15 в 14:57.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #22

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Да не изпадаме в off-topic има си достатъчно модели почти безшумни климатици.А за конфорт : при два климатика и два конвектора---> според мен и близките ми---> с климатици е по-конфортно от конвектори при една и съща температура.
    Пише се комфортно и колкото и да са безшумни климатиците, конвекторите ги превъзхождат в тази връзка. Например аз предпочитам пълна тишина по време на сън.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #23

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Извинявам се за правописната грешка. Не знам каква база за сравнение имаш.Аз съм си направил сметката. Както се казва: За всеки влак си има пътници.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #24

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Имам и от двата типа отопление и сравнявам. Еми климатик за отопление в спалнята работа няма, па ако ще да е по-по-най.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #25

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от boje Виж публикацията
    Имам и от двата типа отопление и сравнявам. Еми климатик за отопление в спалнята работа няма, па ако ще да е по-по-най.
    При мен е същото. Имам в спалнята климатик и конвектор. Климатикът работи докато стане време за лягане, след което го изключвам и продължава конвектора.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #26

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    ако е LGC определено няма място в спалнята ... все пак е под 1000 лв

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #27

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    LGC е, ама 2010г с монтажа беше 1240лв, а днешно време не давам и лев.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #28

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Невероятно! Това е гениална и рентабилна идея. Купуваш евтин климатик от рода на FG *LLCC или Panasonic UE-RKE.Надуваш с климатика за 2-3 часа температурата до 25-27 гр.в малката спалня.Като си лягаш изключваш климатика и включваш конвектора на нощна енергия(настройваш го на 20гр., най-вероятно е да не се включи цяла нощ). Хем евтино ,хем комфортно.Защо да даваш за климатик над 2000 лв.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #29

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Миналата година се топлех с конвектор в стая 16 кв. с големи загуби.Тази година сложих климатик и съм по доволен от равномерността на температурата.Другата ми стая е 13 кв,вътрешна,климатика сложен на тих режим поддържа 23-24 гр без да се усеща течение и при разход от 220 в/час при външна темп от около 0 гр.Ако толкова ме дразни лекия шум през ноща го спирам и до сутринта не пада под 20 гр. в стаята.Изобщо съм за климатика,но да е сложен на правилното място в стаята и да има възможност за нисък дебит на турбината.Освен това каквото и да си говорим,климатика чрез движението на въздуха прави много по равномерна температура и на пода ,отколкото конвектора стоейки в единия край на стаята и пращащ горещия въздух на тавана.Това особено важи,за малко по големи и студени стаи.
    blue1, mirandi и emil vasilev харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #30

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Невероятно! Това е гениална и рентабилна идея. Купуваш евтин климатик от рода на FG *LLCC или Panasonic UE-RKE.Надуваш с климатика за 2-3 часа температурата до 25-27 гр.в малката спалня.Като си лягаш изключваш климатика и включваш конвектора на нощна енергия(настройваш го на 20гр., най-вероятно е да не се включи цяла нощ). Хем евтино ,хем комфортно.Защо да даваш за климатик над 2000 лв.
    Надявам се, че не влагаш сарказъм в изказването си.
    В никакъв случай не съм си купил евтин климатик, става въпрос за Panasonic RE12-QKE - 1300 лева с монтаж. Конвекторът е около 200 лева и както виждаш, не съм купил чак толкова евтини неща. Спалнята пък изобщо не е малка, 16 квадрата е и освен това е със северно изложение. Но е доста добре изолирана и това допринася за нисък разход на енергия за поддържане на температурата. Не обичам да спя на топло и визираните 25-27 градуса лично за мен са абсурдни. Някъде около 18 градуса ми е оптималната температура за сън.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на бюджетен телевизор
    От panteroid във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-11-14, 17:40
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Избор на бюджетен климатик ?
    От barakuda във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-12, 23:43
  5. Помощ за избор на бюджетен фотоапарат
    От Conqueror във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-12, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе