Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 78
Like Tree35Одобрявам

Избор на бюджетен конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #31

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Колеги,включвам се,за да дам подробности по темата,по която и аз съм писал по-горе!Купих от Кауфланд конвектор Супериор-цена към 58 лева,2000 вата,с вентилатор и таймер,3 години гаранция!Писал съм как и кога ще се ползва!Засега съм много доволен-от каквото се нуждая,го получавам!В никакъв случай не искам да звучи като реклама,всеки си преценява какво му е нужно да си вземе!Конвектора е безшумен,много лек като килограми,с крачета,вентилаторът е малко по-шумен,но не е дразнещо(за тези пари все пак),много бързо стопля!Не бих го пробал в по-голяма стая,но за 10те квадрата,където е,се справя!Естествено,мечтая за Де Лонги Драгон 4,но ще остане в необозримото бъдеще!Дано съм бил полезен!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #32

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Надявам се, че не влагаш сарказъм в изказването си.
    В никакъв случай не съм си купил евтин климатик, става въпрос за Panasonic RE12-QKE - 1300 лева с монтаж. Конвекторът е около 200 лева и както виждаш, не съм купил чак толкова евтини неща. Спалнята пък изобщо не е малка, 16 квадрата е и освен това е със северно изложение. Но е доста добре изолирана и това допринася за нисък разход на енергия за поддържане на температурата. Не обичам да спя на топло и визираните 25-27 градуса лично за мен са абсурдни. Някъде около 18 градуса ми е оптималната температура за сън.
    Не съм вложил никакъв сарказъм.Идеята е наистина финансово рентабилна.Температурите,които съм визирал са примерни.Класическия конвектор праща топлия въздух към тавана.Де факто пространството между пода и горната част на конвектора е неотопляема.Представи си,ако конвектора е по-нависоко на стената закован какво се получава.

    - - - - - - - - - -

    И в този ред на мисли най-добре(нали не искаме вентилатор) е Atlantic Altis, Atlantic Altis Ecoboost или Atlantic Solius с крачета. И бюджетния конвектор става 300-400 лева.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 23-12-15 в 09:01.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #33

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Наистина пишеш небивалици. Все още не съм виждал конвектор, който е "закован високо на стената". Също така не съм писал никъде, че моят конвектор има вентилатор. Напротив, няма вентилатор и е с електронен термостат, което го прави абсолютно безшумен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #34

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Наистина пишеш небивалици. Все още не съм виждал конвектор, който е "закован високо на стената". Също така не съм писал никъде, че моят конвектор има вентилатор. Напротив, няма вентилатор и е с електронен термостат, което го прави абсолютно безшумен.
    Има високо заковани конвектори. За вентилатора,не съм визирал теб.

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #35

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Миналата година се топлех с конвектор в стая 16 кв. с големи загуби.Тази година сложих климатик и съм по доволен от равномерността на температурата.Другата ми стая е 13 кв,вътрешна,климатика сложен на тих режим поддържа 23-24 гр без да се усеща течение и при разход от 220 в/час при външна темп от около 0 гр.Ако толкова ме дразни лекия шум през ноща го спирам и до сутринта не пада под 20 гр. в стаята.Изобщо съм за климатика,но да е сложен на правилното място в стаята и да има възможност за нисък дебит на турбината.Освен това каквото и да си говорим,климатика чрез движението на въздуха прави много по равномерна температура и на пода ,отколкото конвектора стоейки в единия край на стаята и пращащ горещия въздух на тавана.Това особено важи,за малко по големи и студени стаи.
    Това че, на теб ти харесва повече топлината на климатика, не значи че конвектора не топли! Аз съм само с конвектори и мога да ти кажа, че никога не бих се отоплявал с климатик, ако ще и без пари да е! Да сравниш топлината на климатик с тази на конвектор е все едно да сравниш Опел Кадет с Мерцедес!

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #36

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    същото важи и за сметките

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #37

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Както казах вече,най вече зависи къде е сложен климатика.Ако климатика е добър и не духа срещу тебе няма драми.Има и друг вариант,единия климатик като го сложа на 24-25 гр и тих режим и жената нарочно стои под него,та смятай дали духа студено .Относно сравнението конвектор с климатик ,пак казвам в моя случай стаята е 4,80 на ,3,35 с 3 външни стени и без отопление отдолу,има и много обикновен стъклопакет.В тази стая със сложен конвектор в единия и дълъг край,по никакъв начин не ставаше еднаква температурата в другия и край,освен ако не работи почити постоянно.При това конвектора беше лъчист,отделяш доста топлина и право напред.С климатика сложен пак в ъгъла,в другия край на стаята на 50 см от пода е 23 гр,при настроени 24 на климатика.За вътрешна спалничка от 12-13 кв нещата може да са и по друг начин.

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #38

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Ами, моя единия е в стая 30кв. северно изложение, първи етаж - над гараж, поставен е в единия край на дългата страна и в другия край си е топло!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    същото важи и за сметките
    Явно сте с някои извънземни климатици, които не консумират а произвеждат ток, дори? С моите колеги като си коментираме на работата на тази тема, не съм останал с впечатление за огромна разлика в сметките! Другото, което е, гледам редовно електромерите моя и на комшията долу в таблото и да ти кажа разликата не е особенна, че да направя! А моите конвектори са - 2kw и 3kw! Ходил съм в тях няколко пъти и да ти кажа - не е като у нас!

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #39

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Пък ако знаеш акумулиращата печка как топли, нищо че е 4 kW. И жената много я харесваше, че лягаше отгоре. Обаче я изхвърлих преди 10г. и сега топля 2 стаи с климатици и една с радиатор. Климатиците в най-големият студ консумират съответно около 800-1000W/h и около 300-500W/h. И те не са от най-икономичните. Ти смятай има ли разлика между 5kW/h и 1,5kw/h. Явно не си ползвал климатици, обаче знаеш как топлят и колко консумират от агенция "Една жена каза".
    blue1 и mirandi харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #40

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Ами, моя единия е в стая 30кв. северно изложение, първи етаж - над гараж, поставен е в единия край на дългата страна и в другия край си е топло!

    - - - - - - - - - -


    Явно сте с някои извънземни климатици, които не консумират а произвеждат ток, дори? С моите колеги като си коментираме на работата на тази тема, не съм останал с впечатление за огромна разлика в сметките! Другото, което е, гледам редовно електромерите моя и на комшията долу в таблото и да ти кажа разликата не е особенна, че да направя! А моите конвектори са - 2kw и 3kw! Ходил съм в тях няколко пъти и да ти кажа - не е като у нас!

    с 1 кВ/ч си топля цялото жилище (3 климатика ) ти си прави сметката има ли разлика или няма
    mirandi одобрява това.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #41

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    с 1 кВ/ч си топля цялото жилище (3 климатика ) ти си прави сметката има ли разлика или няма
    Аз гледам какво пише черно на бяло/ на електромера /. Комшията е с два климатика, аз с два конвектора! Нашата приказка е като оная - моята кола гори най-малко!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #42

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Аз гледам какво пише черно на бяло/ на електромера /. Комшията е с два климатика, аз с два конвектора! Нашата приказка е като оная - моята кола гори най-малко!
    Руни, сравнението което правиш е супер некоректно! За да си изясниш разликата в цената при единият вид отопление и при другият, ще ти го кажа така- ако в момента плащаш само за отопление 100 лева, то с качествени климатици ще платиш 25 лева, а комфорта от безшумният конвектор не е 4 пъти по-голям.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #43

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Руни, сравнението което правиш е супер некоректно! За да си изясниш разликата в цената при единият вид отопление и при другият, ще ти го кажа така- ако в момента плащаш само за отопление 100 лева, то с качествени климатици ще платиш 25 лева, а комфорта от безшумният конвектор не е 4 пъти по-голям.

    Ок! Така да е! Явно на комшията и на колегите ми са некачествени климатиците?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #44

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Руни ако се поразровиш малко във форума или в гугъл, ще разбереш защо при равни условия един климатик ще изразходва до пет пъти по-малко еленергия от конвектор при еднакво отдадена топлина такава.
    SPSt и mirandi харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #45

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    ruuni9 ти изкарваш конвекторите извънземни. Съгласен съм, че конвекторът има по-голям комфорт..тишина, липсва течение, липсват дефрости, но няма как да са икономични. Естествено сравнимост между 2 домакинства е много трудно предвид различния брой хора в тях, ползвани уреди, изложение, изолация, часове стоене в дома и т.н. Дори и най-лошият климатик ще даде 2 до 3 пъти икономия в сравнение с конвектор за подържане на дадената темепература в едно и също помещение. В раздела за климатици си има цял раздел за консумацията на тези машини в най-различни условия. Премери си консумацията само на конвектора за една седмица или месец и сподели с нас за да си по-аргументиран!
    avenger, SPSt и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на бюджетен телевизор
    От panteroid във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-11-14, 17:40
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Избор на бюджетен климатик ?
    От barakuda във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-12, 23:43
  5. Помощ за избор на бюджетен фотоапарат
    От Conqueror във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-12, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе