Резултати от 1 до 14 от общо 14

Избор на тиха и надеждна духалка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1

    Избор на тиха и надеждна духалка

    Имам една малка кухня 9-10-кв.м. която искам да отоплявам* с духалка.
    Споделете опита си кои са читави и тихи, до сега ползвах една от 10лв. купена от алати която и се разтопи решетката на предният панел.
    Благодаря!

    *- за нищо друго няма място

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #2

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Преди около година си взех подобна на тази - http://www.technopolis.bg/bg/Fan-hea...-2330/p/695328
    Първата степен се води тихата, консумира 1200 и наистина е тихичка, но не работи добре термостата на тази степен. Или не изключва и става топло или като изключи се включва като стане хладно. На 2ра степен терморегулацията работи добре. Мисля че има и един вариант, които е по-скъп и има електронен термостат. Може и да е по-добре направен. Като цяло съм доволен от печката и спокойно спях на 1ва степен.

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #3

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    +1 за Rowenta.

    От 2012г. ползвам това - https://www.technomarket.bg/products...enta-so-2035fo
    Затопля доста бързо 20кв.м стая, а silent функцията (първа степен) е идеална за поддържане на температурата през нощта.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #4

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Явно избора ми ще е между DeLonghi Verticale Style HVF3031 и някой от моделите на Rowenta за съжаление не намерих характеристики Ровентата колко е шумна.

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #5

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Rowenta Sprinto Silence 2000 Heizgerät schwarz - Heaters - computeruniverse

    Maximum noise level: 47 dB

    Това е на втора степен, на първа - на разстояние метър, не се чува нищо.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Явно избора ми ще е между DeLonghi Verticale Style HVF3031 и някой от моделите на Rowenta за съжаление не намерих характеристики Ровентата колко е шумна.
    38/43 dB не знаех ,че е тиха работа.

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Още един глас за Rowenta - имам Rowenta Sprinto SO 2030 и на първа степен почти не се чува, може да се спи спокойно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #8

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    38/43 dB не знаех ,че е тиха работа.
    40dB го водят фоновият шум в градска среда, а и по тихо в кухня трудно става готвене, пералня, миялна, хладилник етц.
    Исках да е конвектор , но както и да го мисля няма място за него.

    edit: намерих линк за духалките на Ровента най-тихата е 44dB SO2330F2 което е доста повече от делонгито.
    Този пост е редактиран от Zygot; 14-01-16 в 12:03.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #9

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    От няколко години ползвам тази http://www.technopolis.bg/bg/Fan-hea...15-F0/p/695322 На първа степен /1200вт./ почти не се чува.Преимуществото е че засмуква въздуха отгоре а не отзад заради прахта.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #10

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    най-тихата е 44dB SO2330F2
    Поръчах я за 65лв от техм@рт да видим.

    edit: дойде същия ден. На втора степен духа доста силно, но шумно поне топли. На първа (silent) е сравнително ок като шум топлината е напълно достатъчна според мен. Самият шум е приятен стегнато звучи никакви паразитни шумове само въздушен поток. Обаче е шумна като климатик на средна степен което е ок не е много, но се чува. Шумна е като останалите духалки на 1 които съм чувал. Солидна изработка времето ще покаже колко години ще изкара надявам се да не се задрънка след година две.
    Този пост е редактиран от Zygot; 15-01-16 в 13:51.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #11

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Хора вие да не сте глухи,че да казвате на 38-40 дб ,почити не се чува.Че той климатила ми на максимална съепен е 38 дб а на тих режим 21 ,и тишината вечер спокойно го чувам на метър от мене,като е на тих режим,особенно в малка стая.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #12

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    При всеки усещането е индивидуално, зависи къде живееш (село/град) и към какви нива на шум си привикнал. 35-40 dB е фонов шум със силата на шепот, колко силно ще го чуваш на 4 метра от теб?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #13

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Моето скромно мнение - хоризонтална духалка с метален корпус.
    По възможност с турбинка или с множество лопатки, отколкото една метална перка с 3. Въздухът навлиза от пода, а не отгоре, както някой беше писал вчера.
    Имам DeLonghi 2001 набор (за високата тогава цена от 59лв.) и не ме е предала до момента. Ползвам я в преходните периоди само.
    Преди 2 години започна да шуми от време на време. Вероятно лагерчето на турбинката. Това се получи след като се спънах се в нея, а два пъти я ритнах без да искам. Затова преминах на отоплителни уреди, закрепени на стената.
    Конвекторът е идеалното решение, дори и да го сложиш по-високо от указаните 20-25см от пода. Просто ще трябва да му задаваш по-висока температура.

    Такова чудо като тиха духалка няма! Наличен ли е вентилатор - шумът е налице.
    Погледнете подовите отоплителите тип духалка с керамични и "мика" нагреватели. Някои от по-скъпите тип колона са с филтър на входящия въздух. На мен ми се струват доста по-тихи от обикновените за 20лв. Аз се чувствам по-комфортно с керамичните нагреватели..
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 16-01-16 в 08:20.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #14

    Отговор: Избор на тиха и надеждна духалка

    Чува се духалката, но както казах нямам никакво място за това я избрах пред конвектор. Помещението е кухня не е напълно безшумно и има доста фонов шум търпи се не е спалня.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Духалка Rowenta
    От freefan във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 12
    Последно: 22-12-13, 08:58
  2. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  3. Искам ТИХА пералня
    От krasiika във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-08, 00:45
  4. Лека и надеждна антивирусна
    От glowndark във форум Общ - софтуер
    Отговори: 31
    Последно: 11-12-05, 15:19
  5. Въпрос за сглобяване на по-тиха система.
    От cristo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-02-05, 23:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе