Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 32 от общо 32

Съединяване на провдниците в битовите ел. инсталации - усукване или клеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #31

    Re:Съединяване на провдниците в битовите ел. инсталации - усукване или клеми

    Цитат Първоначално публикувано от Danri
    И защо е безумна ? На мен и някои приятели ми върши работа вече двайсетина години... Няма да се повтарям, ама пак ще кажа:
    Не казвам, че не върши работа, но е напълно излишна и безсмислена. Калайдисват се при свързване многожични проводници, за да се осъществи по-добър контакт между жичките и да се разпределя равномерно тока. Калайдисват се проводници, когато се работи с ниски напрежения и токове и преходните съпротивления са от значение. Когато имаш напрежение 220V и токове с ампери, от това няма никакъв смисъл. За това са клемите и те напълно си вършат работата!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #32

    Re:Съединяване на провдниците в битовите ел. инсталации - усукване или клеми

    На теория може и да е така, но в практиката се срещат и кофти ситуации с клемното свързване (по-горе колегите обясняваха дори защо). А за преходните съпротивления и токовете течащи през тях - то и теорията ясно го показва с помощта на закона на Ом (аз май съм го учил доста отдавна): мощността Р=U*I = R*I*I , т.е. отдадената мощност върху едно съпротивление зависи от неговата стойност и тока на квадрат, преминаващ през него А мощността върху едно такова активно съпротивление се превръща в какво - в жега. Или с други думи - виждал съм нагорели/прогорели проводници от контакт, влошаващ се с времето... Както и да е, всеки се придържа към неговата си практична истина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Работно налягане при битовите климатици...
    От promiss във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 4
    Последно: 19-04-15, 20:27
  2. Изкарване на ток от лустер-клеми
    От Stefan Troplev във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-13, 19:37
  3. Отговори: 36
    Последно: 14-05-07, 20:17
  4. Отговори: 13
    Последно: 09-10-06, 15:15
  5. Програма за съединяване на видео файлове
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-09-05, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе