Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Помпа за кладенец

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #16

    Re:Помпа за кладенец

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ей ти решението:
    http://www.ranchobg.com/?81&02&96149#a418
    Само си избираш мощността, макар че всичките ще ти свършат работа.
    Благодаря за бързия отговор. Аз също се бях ориентирал към тези, но честно казано неми харесват цените. Дали няма вариант да се мине с нещо по-евтино - то тези почват от 600 лв. нагоре. Ако бабата разбере че съм дал 600+ лева за помпа - ще ми я строши в главата(помпата).

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re:Помпа за кладенец

    Евтиното е да купиш една вибрационна помпа. Вземи от по-големите ако искаш да имаш голям дебит. Желателно е такава помпа да не се допира до дъното. Най-добре е да виси или ако се опира, опората да е еластична. Примерно някаква пружина. Аз по-евтино решение не съм намерил и затова съм с такава помпа. Разбира се различните помпи са с различен напор и дебит. При мен помпата е вързана към ходрофор. По точно тя е част от хидрофора. Пълна лудост е да се дадат 600лв за домашната градина. Така няма да ти излезе сметката от произведените зеленчуци. Разбира се решението със сондажната помпа е много по-надеждно.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #18

    Re:Помпа за кладенец

    Наистина е скъпо решение, но е най-доброто. Вибрационна не ти препоръчвам, защото вибрациите се предават по водата върху стените на кладенеца и спомагат пясъка да се уплътнява, вследствие на което постепенно се запушват каверните - водоносните канали. Ето друго решение:
    http://www.ranchobg.com/?81&02&9666
    Това, последното е добро като решение и евтино, но не може да засмуква от повече от 9м, което значи, че трябва да се монтира висяща в в кладенеца, което и скъсява живота.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #19

    Re:Помпа за кладенец

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Наистина е скъпо решение, но е най-доброто. Вибрационна не ти препоръчвам, защото вибрациите се предават по водата върху стените на кладенеца и спомагат пясъка да се уплътнява, вследствие на което постепенно се запушват каверните - водоносните канали. Ето друго решение:
    http://www.ranchobg.com/?81&02&9666
    Това, последното е добро като решение и евтино, но не може да засмуква от повече от 9м, което значи, че трябва да се монтира висяща в в кладенеца, което и скъсява живота.
    Да и това е решение но вече няма кой да слиза в кладенеца(признавам си страх ме е ).
    Задължително ще е потопяема но коя............ Наистина не ми се дават много пари.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #20

    Re:Помпа за кладенец

    Не е задължително да слизаш. Аз имам клиент - възрастен пенсионер, който сам си вади помпата. Окачена е въжето на макарата - вади я с макарата нагоре, слага я върху най-горния пръстен, отделя смукателната тръба, която е лека - 3м ППР ф32, вади тръбата нагоре и тогава откача помпата. После по обратния ред. Евтина потапяща, освен вибрационна няма.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #21

    Re:Помпа за кладенец

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Не е задължително да слизаш. Аз имам клиент - възрастен пенсионер, който сам си вади помпата. Окачена е въжето на макарата - вади я с макарата нагоре, слага я върху най-горния пръстен, отделя смукателната тръба, която е лека - 3м ППР ф32, вади тръбата нагоре и тогава откача помпата. После по обратния ред. Евтина потапяща, освен вибрационна няма.
    Да разбирам ли че помпата виси на въжето през цялото време.......... ами ако свърши водата?............
    Ясно е че трябва да е потапяща и скъпа............
    Благодаря много на всички помогнали да стигна до горния извод. За сетен път се убеждавам в необходимостта от форума.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #22

    Re:Помпа за кладенец

    Цитат Първоначално публикувано от emil2564
    ами ако свърши водата?
    Слагаш поплавък да изключва помпата.

  10. jdm
    jdm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #23

    Re:Помпа за кладенец

    Потапяща помпа в кожух и ниворегулатор със сонди на интиел

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Re:Помпа за кладенец

    Има и друго решение.
    Евтината помпа се монтира в/у две бутилки от компресор и така с падането нивото на водата и тя слиза надолу и не е необходимо да виси на въже.

  12. jdm
    jdm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #25

    Re:Помпа за кладенец

    Стига с тези евтини помпи бе хора. Това е хидрофорна система. Всеки път като пуснеш кранчето, тоалетната, пералнята, децата като си играят с маркуча помпата работи. Готови сте да дадете по 500лв за телефон и 1000лв за лаптоп, а за това за което наистина си струва се цънцъреете. Монтирал съм хидрофор на цял хотел за 300лв - аман от скъперници. Ми той човека очите си не може да измие сутринта. Сложих помпа за 500 лв на бутилираща фабрика вместо електронна за 4000лв каквато им препоръчах, щото са ''бедни''. Ся ми звънят всяка седмица - познай дали не ги отсвирих.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #26

    Re:Помпа за кладенец

    Хайде и аз да повдигна тази тема. Та помпата в кладенеца е доста стара и съм решил да я сменям с качествен хидрофор и да отсвирвам ВиК. Кладенеца е 10м. Искам хидрофора да се ползва за 2 домакинства + напояване на 1дка двор (Ако е по-ефективно мога да сложа 2 помпи - една с хидрофор и една за напояване). Казаха ми да слагам Grundfos, но тук-там чета за изгорели помпи. Та първия ми въпрос е Grundfos толкова ли са качествени? Ако не какво ще ми препоръчате? Докато четях попаднах на помпа с вграден честотен преобразувател. Това по-добро ли е от хидрофора в моя случай? Та общо взето това е нова материя за мен и приемам всякакви съвети, включително (даже най-добре) конкретни модели и решения.
    Парите, които мога да заделя са 1000 - 1200лв, но ако трябва да се напъна за още предпочитам да го направя, но да стане качествено.
    Благодаря!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #27

    Re:Помпа за кладенец

    Е, поръчах потопяема Grundfos + ел. пресостат - 750лв. Напояването ще е с отделна по-евтина помпа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отопление с вода от кладенец
    От babati във форум Други начини за отопление
    Отговори: 14
    Последно: 10-03-14, 13:11
  2. Отговори: 7
    Последно: 01-10-13, 13:42
  3. Уплътнение за ръчна помпа
    От Rutsmata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-13, 21:44
  4. Помпа за изсмукване на наноси в кладенец
    От ravema във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 08-05-11, 16:27
  5. помпа за водно
    От connect във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-06, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе