Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree2Одобрявам

Девиатори ключове на полилей

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    13
    #1

    Девиатори ключове на полилей

    Здравейте съфорумници!
    Ще започна с това, че не съм техник и ще помоля за помощ/съвет.

    Ситуацията е следната. Имах полилей, който бе свързан с два деиаторни, димеруему ключа. Полилея беше с трансформатори и крушките на 12 волта. На негово място сложих лед плафон, който директно се свързва към тока. Проблема идва при свързването му. От единия ключ имам 3 кабела, а на другия имам 2. На мястото, където се свързва плафона имам 2 кабела и по единият върви постоянна фаза. В този вариянт, при свързан плафон и натискането на който и да е от 2та ключа, плафона светва за миг и изгсва. Въпросите ми са откъде да започна? Предложиха ми да си сменя ключовете с обикновени девиатори, но как да разреша казуса при положение че в единия ключ имам 3 кабела, а в другия 2 и, че горе при плафона тече постоянна фаза? Ключа с 3 кабела имам само един по който върви фаза и представлява диод който при допир включва лампата и при задържане димира. При ключа с 2 кабела, тече фаза и по 2та кабела, а ключа представлява такъв, който при натискане се връща на изходна позиция, а при задържане димира. Фазата откривам с обикновен фазомер. Надявам се информацията да е достатъчна, ако има за доуточняване питайте, каквото мога ще обясня.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #2

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Искаш и от двата ключа да включваш и да изключваш плафона или приоритет ти е да светне плафона? Сигурен ли си, че отива директна фаза на плафона, а се прекъсва нулата? Разкачи кабелите и от двата ключа и пак провери дали има фаза на плафона.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Предпочитам да запазя девиатора, понеже е удобен, но ако трябва да се кърти или някакви генерални промени, ще се задоволява с това да го подкарам. На въпроса с директната фаза не съм сигурен и не знам как да проверя освен с фазомер. При разкачени ключове, фаза при плафона няма. А на ключа с 2та кабела фаза ми дава само на единия кабел от двата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #4

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Не всички ЛЕД лампи работят с демируеми ключове, отделно демируемите ключове, които работят с лед лампи са различни(не ясно при теб какви са).
    Пробвай с обикновенна крушка с нажежаема жичка, ако светне или сменяш ключовете или си взимаш друг тип лампа.
    Ако нищо не си пипал по схемата, то не търси проблема в нея.

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #5

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Няма девиаторен ключ с два извода. Няма и девиаторна схема с един девиаторен ключ.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #6

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Няма девиаторен ключ с два извода. Няма и девиаторна схема с един девиаторен ключ.
    Има, има. Фаза върви и към двата ключа, а между тях върви комуникационен кабел.
    Така към един ключ вървят два кабела, а към другия три, като третият е за лампата.
    Лошото на тази схема е, че не могат да се ползват стандартни ключове с механичен прекъсвач.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Човека ми обясни, че тези ключове не са подходящи и ще трябва да ги сменя, не е това проблема. Въпроса е какви да взема и как да ги свържа? Какви са ми вариантите? Нищо не съм сменял по схемата и утре ще пробвам с крушка с нажежаемата жичка, да видим какво ще стане.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #8

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    С какви ключове си в момента, дай линк или снимка.
    Щом не си пипал нищо по схемата, няма нужда да тестваш, пък и са ти казали, че тези не са подходящи.
    Каква е тази лампа, че да си струва да сменяш ключове, които не са никак евтини в твоя вариант.

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #9

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Има, има. Фаза върви и към двата ключа, а между тях върви комуникационен кабел.
    Така към един ключ вървят два кабела, а към другия три, като третият е за лампата.
    Лошото на тази схема е, че не могат да се ползват стандартни ключове с механичен прекъсвач.
    Я ми го нарисувай това, че не мога да разбера от написаното.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #10

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Абстрахирай се от повечето кабели при втория ключ, въпрос е на брой лампи.
    Мисля, че всички сензорни девиатори са по тази схема.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #11

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Това няма общо с класическа девиаторна схема и може да работи само с тези ключове. Да но, дали драйвера на Лед плафона е предвиден за димиране е друг въпрос.

  14.  
     
  15. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #12

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Мисля, че Rekeem има на предвид тази схема Screenshot_20230816_224141.jpg. А таво е класическата схема на девиаторен ключ Screenshot_20230816_224118.jpg

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    13
    #13

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    IMG_20230816_164334.jpgIMG_20230816_164537.jpg

    С трите кабела е ключа с диода отпред вместо копче, а с двата е този, който като се натисне, после се връща.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #14

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Не се занимавай с неща които явно не разбираш в тоя форум ще те объркат още повече.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    13
    #15

    Отговор: Девиатори ключове на полилей

    Наистина не разбирам, но проблема си стои и техници като чуят за какво става въпрос или ме отрязват, или ме завират с месец, два напред. Ако има някой от Варна, който може да помогне с удоволствие ще си платя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ремонт на вентилатор полилей (възможен ли е) ?
    От dimov88 във форум Домашен майстор
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-21, 21:22
  2. Избор на бюджетни ел.контакти и ключове.
    От ponyasd във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 13-04-19, 19:28
  3. Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена
    От kaki във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 26-04-18, 19:24
  4. Светещи ключове - нужда от съвет
    От TuttyBG във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 25-03-18, 20:53
  5. Свързване на сериен ключ / на полилей/
    От americanec във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 29-03-11, 16:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе