Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 73
Like Tree1Одобрявам

Правилно ли е монтиран климатика ми ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #1

    Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Привет колеги, вчера ми беше направен монтаж на климатик, искам вашето мнение за качеството и корекцията на монтажа. Прикачвам 4 снимки от които се надявам да стане горе долу ясно как са сложени външното и вътрешното тяло :Д
    http://imageshack.us/photo/my-images...905091425.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...905091346.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...905091402.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...905091416.jpg/

    И още един въпрос, колеги от фирмата за монтаж искаха да си спестят вакумирането на климатика и впоследствие се върнаха да го направят, но имам големи съмнения в качественото вакумиране защото процедурата продължи не повече от 5-7 мин.Колеги моля ви препоръчайте човек от форума който се занимава с това да дойде и да направи правилното шакумиране и да измери количеството фреон дали е колкото трябва и да хвърли един поглед на климатика(може и на лично съобщение да се пратят препоръки).

    Благодаря предварително на отзовалите се .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Цитат Първоначално публикувано от el.nino
    И още един въпрос, колеги от фирмата за монтаж искаха да си спестят вакумирането на климатика и впоследствие се върнаха да го направят, но имам големи съмнения в качественото вакумиране защото процедурата продължи не повече от 5-7 мин. Колеги моля ви препоръчайте човек от форума който се занимава с това да дойде и да направи правилното шакумиране и да измери количеството фреон дали е колкото трябва и да хвърли един поглед на климатика(може и на лично съобщение да се пратят препоръки).
    Съвета ми е, да оставиш нещата така и да стискаш палци. Пожелавам ти дълга и безаварийна работа на машината.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #3

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Мисля е доста несериозно да дадеш 1700лв някой си да не си свърши работата добре и аз да понасям последствията. Сега е момента да се правят корекциите ако са нужни разбира се . Няма как да стискам палци и да седя и гледам как се скапва.

    А относно вакумирането на 100% ще дойде друг човек за да го направи както трябва и да хвърли едно око на количеството на фреона. И точно се допивам тук да се препоръча някой да го направи това

    Благодаря предваритлено.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Цитат Първоначално публикувано от el.nino
    А относно вакумирането на 100% ще дойде друг човек за да го направи както трябва и да хвърли едно око на количеството на фреона.
    То количеството на фреона не се мери на око. А вакуумирането се прави по време на монтажа, а не след това. Това, което си представяш, че може да се случи сега, струва едни пари, които са съизмерими с монтажа на климатика. Да не говорим, че е напълно безмислено. Затова, не бери грижи, а си свиркай и си гледай кефа.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Kasap +1

    Не се вкарвай във филми.Така може да стане "фал" и после и гаранцията от 5 години няма да важи.След като от Ви макс не са вакуумирали както се полага, то и те евентуално ще понесат гаранционните последствия от това си поведение.

    Остави го както е, за да не ти го прецакат, защото почват едни филми представа си нямаш...

    Радвай му се и пиши зимата как се справя.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Правилно са ти написали, че след като се пусне фреона вакуумиране не е възможно и трябва да се смени фреона. Жалко наистина да дадеш толкова пари и да ти оставят въздуха в тръбите.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Виждал съм и преди (на живо) климатик монтиран от WiMAX. Общо взето мани-бягай. И това мога да ти го кажа без да съм спец в областта
    Съгласен съм с колегите по-горе. Сега работата е "след дъжд качулка". И е безмислено да се прави една работа 2 пъти, дори и като не броим гаранциите...

    Така, че карай така. Ако има проблеми викай ги да си го оправят и така...

  10. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #8

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Цитат Първоначално публикувано от el.nino
    ... но имам големи съмнения в качественото вакумиране защото процедурата продължи не повече от 5-7 мин.
    ...
    5-7 минути малко ли са за ~2 м тръбен път??

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #9

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    какви последсвия могат да понесат те, ако климатика недефектира през тези 5 год. гаранция ?

    какви последствия може да понесе машината ако се остави така както е в момента ?

    Колко би струвало вакумирането и смяната на фреона ?

    Как да оставя така нещата и като дойде зимата климатика заминава на ремонт за 2 месеца и аз оставам без отопление ? -1700лв ?

    П.С. Това което направиха беше, че го монтираха и казват ние сме почти готови, аз ги питам а вакумиране ? И те казват няма нужда от такова нещо, три пъти ги питах и им казвах че съм чувал че е задълвително, те казват ...... няма страшно, не се притеснявай и си тръгват.
    След разговор с ViMax ме убедиха че вакумирането е задълвителен елемент от контажа и ми казаха че ще ги върнат, а климатика вече работеяе 15-20 мин на изстудяване. Връщат се нашите хубавци, завиха помпата на мястото й, завиха клапаните с шестограми на въняното тяло и пуснаха помпата за не повече от 3-4 мин на изключен климатик, след това го включиха, така с помпа 1-2 мин и си тръгнаха......

    От написаното по-горе да разбирам ли, че нищо не са направили с вакумирането ?

    Какво мога да направя ш слуюая за да спя спокойно, че съм си сложил правилно добре работеща машина ?

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Имитация и симулация на вакуумиране са ти направили. Решили са поне да ти направят шоуто, все пак са ти взели 1700 лева. Иначе климатика няма да дефектира в близките 5 години поради това, че не е вакуумиран, просто мощността му няма да е тази от документациите, а малко по-ниска. Може живота на климатика леко да се съкрати, но сигурно едно 8 години ще изкара. Ако климатика дефектира той си е в гаранция 5 години и търговецът трябва да ти го оправи безплатно.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #11

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Послушай Kasap. Нищо няма да му стане.
    А това е техника - да се дават прогнози "кога и колко" не е уместно. Може утре да се развали - може след 18 години.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Да, така е, нищо няма да му стане на климатика в краткосрочен период, ама така ли трябва да е? И това, че нищо няма да му стане означава ли, че ще работи по същият начин, както ако беше вакуумиран.

    Вярно е, че прогнозите свързани със събития в бъдещето са условни, но в каква посока би повлияло дългосрочно това неизвършено изрично изисквано от производителя действие. Или щом се отнася за другите майната му, карай да върви. Ами вие търговци и монтажници на климатици защитаващи мърлящината като си монтирате вашите вакуумирате ли или пак викате майната му, нищо няма да му стане.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    До нас монтираха едно Mitsubishi Electric. Беше ми интересно дали ще вакумират на финала и разбира се не го направиха. След това обаче не забравиха да сложат същата лепенка на машината. Явно това е стил на работа. Макар, че може би е до монтажна група. Едва ли всички са мърлячи.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #14

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    ...ами има различни търговци, монтажници и т.н...едно време един началник по повод лоша подръжка казваше за някой :е как да му направиш забележка-той каквато му е частната кола такава му е и служебната...мен друго ми е интересно, че я мъкне помпата до10-15я етаж,налична е и има 2 маркуча да върже ама не ги...иначе лепинките курдисани не мо'е се познае чак марката...щях да правя и още критика, добре,че видях в последния момент тампоните...

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #15

    Re:Правилно ли е монтиран климатика ми ?

    Не съм нито търговец, нито монтажник.
    Смятам, че е редно и задължително да се вакуумира.
    Просто el.nino е попаднал на такава ситуация и мързеливи монтажници - визирайки поведението им (последващата вакуумиране имитация) голяма е вероятността операции (източване, вакуум, презареждане) по машината да доведат до други проблеми.
    Викайки други монтажници за извършване на горепосочената процедура ще му струва и допълнителни пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. правилно ли смятям..
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-12-11, 11:43
  2. Ще си вакуумирам климатика - правилно ли го правя?
    От иванвас във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 13-11-11, 14:27
  3. Да подменя ли монтиран климатик с нов - дали си струва?
    От desanten във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 28
    Последно: 10-09-10, 01:11
  4. Не показва правилно процесора ми????????
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-08, 11:59
  5. Как да инсталираме правилно 5.1 система?
    От martin_petkow във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-07, 08:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе