Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем със заваръчен апарат.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Проблем със заваръчен апарат.

    Заваръчният апарат е от тези, който наричаме "аргонов" или "телоподаващо у-во". Марката му мисля е "МАГ 2000" - българско производство. След като поработи по-дълго време и според майстора започва да накъсва. Ходът на телта е равномерен и газта също не спира. Остава нещо да става и насича дъгата. Доколкото знам тези апарати работят на постоянен ток. Възможно ли е да се загряват много изправителните диоди или да са им малки радиаторите. От самото начало така си е работил. Някой да е имал подобен проблем или да има нещо в предвид?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re: Проблем със заваръчен апарат.

    Гаранция не важи ли?

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Проблем със заваръчен апарат.

    Прегледай и притегни всички електрически връзки. Много е възможно да има разхлабена връзка или окислени контакти.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: Проблем със заваръчен апарат.

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Заваръчният апарат е от тези, който наричаме "аргонов" или "телоподаващо у-во". Марката му мисля е "МАГ 2000" - българско производство.
    Използвания газ е e CO2 , не е аргон. Само като се отвори капака и се попритегнат връзките може да се поправи.Ако има гаранция го носи в сервиз.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #5

    Re: Проблем със заваръчен апарат.

    Гаранцията му е изтекла отдавна и проблема си е от самото начало. На един приятел е, на който съм му задължен понеже ми е правил множество услуги. Използваният газ е СО2, но най-добре работел с каргон, смес с още някакъв газ. Проверих бегло връзките клатейки ги, а също няма нагорели връзки по пакетния ключ и не нагряваше. Модела е "МАГ 200" и е закупен преди няколко години от пловдиския панаир.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #6

    Re: Проблем със заваръчен апарат.

    Този апарат сигурно има и вентилатор за обдухване на радиаторите на тиристорите. Почисти го от прахта, почисти и радиаторите виж вентилатора добре ли върти иска ли смазване и както ти казаха до сега провери си всички силови връзки.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #7

    Re: Проблем със заваръчен апарат.

    Ако си от София ми драсни ЛС да ти кажа къде да го занесеш за да не правя реклама тука.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел
    От bbozhanov във форум Технологии
    Отговори: 60
    Последно: 23-08-13, 13:27
  2. Проблем с цифпов апарат Панасоник DMC-TZ2EG-S
    От bo4o във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-11, 20:59
  3. Съвет за гсм апарат
    От Smurfa във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-08, 11:31
  4. цифров апарат
    От Tai-Pan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 09-04-06, 12:17
  5. Пак цифров апарат ........
    От mxkolev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-04, 15:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе