Резултати от 1 до 13 от общо 13

Горят ми луничките ????!!!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #1

    Горят ми луничките ????!!!!!!

    Сложих си в спалнята гипс картон с вата на тавана и 6 лунички х 50 Вата с димер и с два трафа - паралелно свързани по 180 Вата. Луничките съм ги вързал по 3 на всеки траф паралелно, с кабел 1.5 мм2 и хубави клеми. Незнам къде е причината, но постоянно / в рамките на около 2 седмици горят по 1-2 крушки /. Купих си луничките, кабелите, трафовете / тороидални / от "Бриколаж", / където вече крака ми няма да стъпи / и специално луничките / бяха някакви измекярски / аз съм виновен / Made in .......... някъде. Къде може да е проблема според вас, ако въобще може да има такъв или просто крушките са гадни. Моля някой по запознат, ако може и от Русе, да ми каже къде има по-качествени крушки/фасунки и лунички, че ............
    Благодаря на отзовалите се. Ако нищо не напишете, ще сваля окачения таван да видя какво става

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #2

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Купи си лунички philips или osram

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #3

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Човека, ти го е казал!! Останалите "марки" са за рекламата...

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от ilianito
    Купи си лунички philips или osram
    инж.Александров ще ти ги продаде, а ilianito ще ти постави (срещу заплащане естествено). Е, ще трябва да платиш и транспорта от София до Русе.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #5

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Първо ще ги потърся в Русе, пък след това ще търсим инж.Александров . Има ли някакъв начин за изолиране на кабелите и предпазването им от топлината, която излъчват луничките при работата си? Вариант ли е, да сложа по маломощни крушки - по 35 Вт. !!!!!!!???!!?????

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #6

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Ползвай термоизолационен шлаух

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от curizo
    Сложих си в спалнята гипс картон с вата на тавана и 6 лунички х 50 Вата с димер и с два трафа - паралелно свързани по 180 Вата. Луничките съм ги вързал по 3 на всеки траф паралелно, с кабел 1.5 мм2 и хубави клеми. Незнам къде е причината, но постоянно / в рамките на около 2 седмици горят по 1-2 крушки /. Купих си луничките, кабелите, трафовете / тороидални / от "Бриколаж", / където вече крака ми няма да стъпи / и специално луничките / бяха някакви измекярски / аз съм виновен / Made in .......... някъде. Къде може да е проблема според вас, ако въобще може да има такъв или просто крушките са гадни. Моля някой по запознат, ако може и от Русе, да ми каже къде има по-качествени крушки/фасунки и лунички, че ............
    Благодаря на отзовалите се. Ако нищо не напишете, ще сваля окачения таван да видя какво става
    Ако правилно те разбирам схемата ти е навързана така: вход 220V->димер->двата трафа в паралел и по 3 лунички на траф.
    Убеден ли си, че димера е направен така, че да работи на индуктивен товар? Само един господ знае какви отскоци на напрежението имаш при работата на димера...
    Забелязал ли си кога горят крушките? При включване или по време на работа?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #8

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ако правилно те разбирам схемата ти е навързана така: вход 220V->димер->двата трафа в паралел и по 3 лунички на траф.
    Убеден ли си, че димера е направен така, че да работи на индуктивен товар? Само един господ знае какви отскоци на напрежението имаш при работата на димера...
    Забелязал ли си кога горят крушките? При включване или по време на работа?
    Схемата е така, както съм посочил по-горе и така както я описва Lupus. За димера и идея си нямам дали работи и е предназначен за индуктивен товар. Питах продавача става ли - "Става!?". Като не става ще отида и ще му го завра в ............... По принцип едната изгоря както си свети, втората вечерта работеше, сутринта я пускам - изгоряла ............ няма никаква аналогичност в поведението им и моментите когато горят. Досега не са горели само при включване. Един приятел ми каза също, че може да е от димера - да го махна и да си сложа обикновен ключ, друг от гадни крушки, трети от хлабави връзки, четвърти от .............. Знам ли?!?!?!?!
    Като за начало ще сменя само крушките и фасунките, а после пак ще пиша за резултата.
    АААААААААААААааааааааааааааааааааа и този термоизолационен шлаух до каква температура издържа, че като ги гледам си греят доста сериозно.


  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Опитай най-напред с качествени лампи на Philips или Silvania и ако продължават да горят, махни димера и пак гледай какво става.
    А и забрави за термошлауха (казва се лакотръба и издържа над120*С). Притегни си връзките и това е.
    Някои си пишат ей така, защото са чули нещо от някъде, но ако ги накараш да обяснят логиката на нещата не могат.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    @Сложих си в спалнята гипс картон с вата на тавана и 6 лунички х 50 Вата
    Maлко уточнение - колко е растоянието м/у горната част на гипскартона и ватата ? Да не би ватата да директно в/у луничките .Ако е така - трябва им охлаждане.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    @Сложих си в спалнята гипс картон с вата на тавана и 6 лунички х 50 Вата
    Maлко уточнение - колко е растоянието м/у горната част на гипскартона и ватата ? Да не би ватата да директно в/у луничките .Ако е така - трябва им охлаждане.
    Вярно! Това също е една от възможните причини да горят често.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Потърси LED лунички...като тези тук http://www.amarabg.com/bg/LEDBulbProd.php, 3W=20W халоген вървят някъде към 27лв парчето, но пък ще спестяваш от тока и греят незначително....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #13

    Re: Горят ми луничките ????!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Вярно! Това също е една от възможните причини да горят често.
    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    @Сложих си в спалнята гипс картон с вата на тавана и 6 лунички х 50 Вата
    Maлко уточнение - колко е растоянието м/у горната част на гипскартона и ватата ? Да не би ватата да директно в/у луничките .Ако е така - трябва им охлаждане.
    Ватата съм я избутал максимално встрани/навътре и общо взето над луничките е чисто пространството. Утре ще сменя всички крушки с Филипс и като имам нови наблюдения ще пиша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 22-02-12, 17:49
  2. Луничките гаснат и светват, когато си искат......?
    От apeiron във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 26-08-11, 22:59
  3. Защо ми горят крушките
    От cawboy във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 28-01-09, 17:34
  4. Защо ми горят платки на pci слотове?
    От alex_rangelov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-05-06, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе