Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #1

    Бойлер

    Какво мислите за този бойлер на Gorenje? Пише, че става хем за вертикален, хем за хоризонтален монтаж, което доста ме съмнява.
    Понеже знам, че техниката на Горение се ползва с добър авторитет, а и цената е доста добра, се изкушавам да си купя такъв, но ми се иска да чуя повече мнения. Или да си взема един Дипломат и да се приключи?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Бойлер

    Така, както е написано го разбирам, че има за вертикален и хоризонтален монтаж, а не универсални.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #3

    Re:Бойлер

    Ако се монтира хоризонтално, имайки предвид конструкцията му, при всяко еднократно продължително ползване - бързо след първите минути ще се получава хладка вода. Конструкцията на нагревателя предполага по-малка ефективност поради топлинни загуби.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4

    Re:Бойлер

    И къде ще се загуби тази топлина за да може да се говори, че "Конструкцията на нагревателя предполага по-малка ефективност поради топлинни загуби."
    А бойлера прилича да е за универсален монтаж - поне по вида на тръбата за топлата вода и наклона на нагревателя и терморегулатора.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #5

    Re:Бойлер

    Четох, че по принцип бойлер за вертикален монтаж не можело да се монтира хоризонтално и обратно, поради разположението на тръбите. И затова се изненадах като открих този на Горение.
    Иначе другите ми алтернативи са на Дипломат: вертикален и хоризонтален, като повече клоня към хоризонтален с оглед на мястото... Ако препоръчате Горение, ще взема него, защото доколкото разбирам става и за двата вида монтаж.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #6

    Re:Бойлер

    Какво да препоръчваме, всички са един дол дренки. Ако очакваш 20 години да не се поврежда - няма да стане.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7

    Re:Бойлер

    espace, модела на бойлера е с изолиран нагревател. Нагревателя е външен, като е поставен в специална нагревателна тръба от неръждаема емайлирана стомана. По този начин нагревателят загрява въздуха в тръбата, респективно водата във водосъдържателя.
    Надявам се, се сещаш сега за какво съм написал онова по-горе!?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #8

    Re:Бойлер

    Аз ще ти помогна да си намериш качествен бойлер, откойто да си доволен!
    Само да кажа, че не работя във фирмата, нито пък познавам лица от тази фирма!По никакъв начин не искам да правя реклама!
    Намерението ми е да дам правилен съвет на сеткомците за да бъдат хората доволни от избора си!
    Търси бойлерите на Матев - http://www.mikimak.com/?function=detail&id=6388 или на Шишков - http://svetlio-shishkov.business.bg/
    На неръждавейката й дават 10 г. гаранция но са със 100 кинта отгоре, майна!
    Ако си от Пловдив мога да помогна с ел.техник, който ги монтира и им знае кътните зъби на тези бойлери!
    Човека ми е препоръчан и не ми е личен приятел! Решението си е твое и аз не искам да ти се бъркам по никакъв начин!Искам да помогна като човек, който е опатил от бойлери! Успех!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #9

    Re:Бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    espace, модела на бойлера е с изолиран нагревател. Нагревателя е външен, като е поставен в специална нагревателна тръба от неръждаема емайлирана стомана. По този начин нагревателят загрява въздуха в тръбата, респективно водата във водосъдържателя.
    Надявам се, се сещаш сега за какво съм написал онова по-горе!?
    Не се сещам.А нагревателя не е външен.Просто нагревателната част е изолирана от водата. За да имаш загуби от нагревател нагряващ вода индиректно както е в случая част от топлината трябва да не отива за загряване на водата а да се губи. Къде ще отидат тези загуби?


  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #10

    Re:Бойлер

    Мдааа, espace - точно заради това,че нагревателят е "изолиран от водата", се нарича външен (спрямо нея)! И след като за пренасяне на топлината от нагревателния елемент до водата, се използва въздух - би трябвало да се сетиш - колко и защо е ефективен. Отговора на въпроса ти
    За да имаш загуби от нагревател нагряващ вода индиректно както е в случая част от топлината трябва да не отива за загряване на водата а да се губи. Къде ще отидат тези загуби?
    се крие в самия него - подчертал съм го, за да си направиш малко асоциация и с въздуха, дето се загрява първи и после той пък - водата .... та такаа.
    Ако не можеш - ще ми е трудно да ти го обясня по друг начин!

    InternetZombie, напълно споделям и подкрепям препоръката ти за бойлерите на Шишков и Матев - не са идеални, но са качествени и си заслужават повече в сравнение с другите наши марки на пазара. На бойлер с водосъдържател му плащаш най-вече водосъдържателя и затова най-важен е той. Другото са евтини подробности от конструкцията.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #11

    Re:Бойлер

    За да има по големи загуби , трябва част от отделената топлина да не се пренася към водата, а извън бойлера. Едва ли този бойлер топли помещението в което е поставен. Та къде си ги представяш тези загуби за да придобия представа относно как ги виждаш нещата.
    Ако си представяш загубите заради индиректния пренос на топлината, просто не можеш да си представиш колко си далеч от истината. Топлината е там и си остава вътре в бойлера, там загуби нямаш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #12

    Re:Бойлер

    Та къде си ги представяш тези загуби за да придобия представа относно как ги виждаш нещата.
    ... въздухът поема ли топлина и ако поема - какво става с него?! стой си и се грее, та и отдава...!? обясни ми - как става, моля те!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #13

    Re:Бойлер

    Колко топлина поема този въздух? И къде отива тя? Край, отказвам се. Обади се на Горение да им обясниш колко загуби има бойлера им.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #14

    Re:Бойлер

    Топлината е ясно докъде достига от въздуха и колко градуса е По-скоро не ми беше ясно какво става с нагретия въздух м/у нагревателната тръба и нагревателя.
    Сигурно имаш обяснение и ще можеш да го препоръчаш този метод на Стибел Елтрон, АЕГ и Бош.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Re:Бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Край, отказвам се.
    Не се отказвай, продължавай! Аз издържах доста повече ! Но накрая и аз се отказах, де ! Разбрах, че с Kaar не може да се спори!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проточен бойлер
    От mitoshkin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 41
    Последно: 12-01-14, 13:14
  2. Шумящ бойлер
    От Мариана във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 14:33
  3. Съвет за бойлер
    От hristobotev във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 25-01-12, 22:07
  4. Бойлер под/над мивка
    От alfonso във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-10, 20:43
  5. Бойлер-проблем
    От JPM666 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-10, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе